به گزارش وکیل ملت مشاور ارشد رئیس جمهور در گفتگو با «انتخاب» اظهار داشت: کارنامه دولت قبل متعلق به آقای دکتر احمدی نژاد نیست بلکه این کارنامه خیلی شریک دارد شرکای این کارنامه به شدت وحشت کردند؛ چون آنچه که به جامعه در مورد اینها گفته شده، خیلی با احتیاط بود، به دلیل اینکه از سیاه نمایی پرهیز شود، البته باید به تدریح بقیه مطالب را گفت.

متن گفتگو با ترکان در زیر می آید:

سخنگوی دولت اخیرا از تشکیل اتاق فکرهایی علیه دولت خبر داد. آیا شما خبر تازه ای در این مورد دارید؟
اگر بخواهم به صراحت عنوان کنم، تشکیل اتاق فکر موضوع تازه ای نیست بلکه بعد از شکستی که اصولگرایان از سال 92 خوردند بی وقفه برای دولت مشکل سازی می کنند. این اقدامات دلیلی ندارد جز اینکه همه این ورشکستگان، هم پیمانان دولت نهم و دهم بودند و افتضاح و ناهنجاری هایی که دولت نهم و دهم در اقتصاد ایران  و در عرصه بین المللی به وجود آورد باعث مشکلات بسیاری در همه عرصه ها شد.

کارنامه دولت قبل متعلق به آقای دکتر احمدی نژاد نیست بلکه این کارنامه خیلی شریک دارد شرکای این کارنامه به شدت وحشت کردند؛ چون آنچه که به جامعه در مورد اینها گفته شده، خیلی با احتیاط بود، به دلیل اینکه از سیاه نمایی پرهیز شود، البته باید به تدریح بقیه مطالب را گفت. بنابراین وحشتی که این افراد گرفته اند به دلیل این است که همه این افراد دستشان توی یک کاسه است. فکر نکنید یک نفر مثل دکتر احمدی نژاد توانست این همه ضایعات برای کشور به بار بیاورد. اینها همه با هم هستند. بنابراین همه این اشخاص به دنبال این هستند که یک کاری کنند و نوعی دوباره برای خودشان ایجاد موقعیت کنند.

 آیا موفق می شوند؟
به نظر من خیر. مردم ایران خوب فهمیدند که ماجرا چیست. مردم ایران هیچ تردیدی ندارند آنچه که در برجام به دست آمد مطلوب و خواسته همه بود. هیچکس حاضر نیست به تحریم ها برگردذ. هیچکس حاضر نیست شاهد این باشد که قدرت های مخالف جمهوری اسلامی بتوانند تمام نیروهای خودشان را بر علیه ایران به کار بگیرند و ما با تدابیر ناشیانه ای امکان ضربه زدن به جمهوری اسلامی را برایشان فراهم کنیم. این اتفاقی است که در آن دوره متاسفانه افتاد.

آنچه که مردم مشاهده کردند یک جریان بسیار آزار دهنده در اثر بی تدبیری بود که به آنها تحمیل شد و این تحریم های ناجوانمردانه بر سرشان فرو ریخت. ساختار تحریم ها و مصوبات شورای امنیت سازمان ملل که علیه ما ابلاغ و اجرا شده بود در این دولت عملا لغو شد و از بین رفت و برای اولین بار در تاریخ  سازمان ملل کشوری که تحت فصل هفتم قرار گرفته بود از این موضوع به سلامت گذر کرد. این بزرگترین دستاوردی است که این دولت داشته و به نظر من حالا حالا ها ابعاد این شناخته شده نیست و باید هنوز گفته شود تا معلوم شود با چه بی تدبیری ما به چنین تله سختی گرفتار آمدیم و چگونه اینها را با سربلندی حقوق هسته ای کسب کردیم.

برخی معتقدند اگر دولت تحت فشار است به این دلیل است که رئیس جمهور تمام مسائل از جمله ویرانی های دولت قبل را با مردم در میان نمی گذارد. نظرتان چیست؟
آقای دکتر روحانی ظرفیت شنیدن انتقاد را دارد و بارها گفته اند انتقادها را به ما بگویید. ایشان آمادگی برای شنیدن نقدها و استفاده کردن از نقدهای خیرخواهانه را دارد. مفهوم واقعی نقد این است که از روی دلسوزی و خیرخواهی گفته شود و حتما هم مورد استفاده قرار می گیرد. آقای روحانی بر این باور است با شنیدن این نقدها بصورت عاقلانه و به دور از تشویش رسیدگی شود نه اینکه با داد و بیداد کردن.

ولی فکر نمی کنید همین ظرفیت بالای اقای روحانی در برابر انتقادات فشار را بیشتر می کند که شاید مردم برای رای دادن دچار تردید شوند؟
من بعید میدانم. شعور مردم بالاتر از این است که این اتفاق بیفتد. شما دیدید در انتخابات مجلس یک عده ای این همه پول خرج می کردند که افرادی را تحت الشعاع قرار دهند، ولی دیدید دست آخر مردم به سمتی رفتند که تشخیص دادند. انتخابات فقط پول هزینه کردن نیست، در انتخابات باید دید آینده کشور به کدام سمت و سو است و طبق همان با مردم سخن بگویم که این اشتباه بزرگ را اصولگرایان همیشه مرتکب می شوند.

برخی می گویند دولت در زمینه اطلاع رسانی دقیقی در مورد ویرانی های سال های گذشته خوب عمل نکرده است، شما چطور فکر می کنید؟
می توانم بگویم که به همکاران آقای روحانی نقدهایی وارد است اما شخص آقای روحانی منزه از این موضوع است که بتوانند اشکالات اساسی به ایشان شان وارد کرد. مردم به شخص روحانی رای دادند، این دفعه هم باز به شخص ایشان رای می دهند به رغم اینکه آقای دکتر احمدی نژاد یا هر کسی دیگه ای در رقابت با ایشان از هر ابزار یا هر حربه تبلیغاتی بخواهند استفاده کنند. من معتقد هستم دکتر روحانی یک فرصت برای کشور است.

اگر کسی انتقادتش از روی تسویه حساب است ما نباید از این انتقادات به راحتی عبور کنیم و به موقع جواب آنها را خواهیم دادیم.

منبع خبر انتخاب
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top