تاریخ انتشار: 6تير1395|00:48

| کد خبر: 173134

کار سخت دستگاه سیاست خارجی پس از سخنان نصرالله

وکیل ملت: سخنان صریح سید حسن نصرالله در مورد حمایت مالی و موشکی ایران از حزب الله، درست در روزی اتفاق افتاد که سازمان قدرتمند نظارتی FATFاز برداشتن محدودیت همکاری های اقتصادی و تجاری از ایران سخن گفت اما اعلام کرده بود که همچنان صرف اموال و هزینه های ایران را به مدت یکسال زیر نظر خواهد داشت.

پیش از این به عبارت:"حمایت معنوی ایران"بسنده می شد و این صراحت رهبر حزب الله لبنان بی سابقه و در جو تلاش ضد ایرانی رقبای منطقه ای ایران، ضرورتی در بیان آن نبود.

وی گفت:"بگذارید خیالتان را راحت کنم تمام منابع مالی حزب‌الله از ایران تامین می‌شود. وی اشاره به تحریم های اخیر مالی علیه حزب‌الله لبنان گفته که این محدودیت‌ها تاثیری در وضعیت این گروه ندارد چون تمام منابع مالی حزب‌الله نه از بانک‌ها بلکه از سوی ایران تامین می‌شود. به گزارش خبرگزاری ها سید حسن نصرالله گفته است که "این پول‌ها همان‌طور به دست ما می‌رسد که موشک‌هایی که با آن اسرائیل را تهدید می‌کنیم".
با در نظر گرفتن تاثیر احتمالی این سخنان بر گزارش نهادهایی چونFATFبه نظر می رسد کار برای دستگاه سیاست خارجی و دولت در جهت اجرایی کردن برجام و کاستن از تاثیر لابی گری رقبای منطقه ای ایران بر روند کند عملی کردن برجام دشوارتر شود.
 

دسته بندی خبر روز , خبرخوان++ , جهان ++++ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top