به گزارش وکیل ملت ناصر عتباتی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل ، با تاکید بر برخورد قاطع با عناصر سود جو و افرادی که با سوء استفاده از عناوین مختلف موجب بدنامی دستگاه قضایی می‌شوند، اظهار کرد: متاسفانه اشخاصی بدون اطلاع دست اندرکاران امر قضا، در ارتباط با برخی پرونده‌ها اقداماتی را انجام داده و ادعاهایی را مطرح می‌کنند که به هیچ عنوان مرتبط با قوه قضائیه نبوده است.

وی از تشکیل چند پرونده در این زمینه در دادگستری استان اردبیل خبر داد و گفت: با کمک حفاظت اطلاعات و مجموعه نظارت و ارزشیابی دادگستری استان در هفته‌های اخیر چند پرونده در این زمینه تشکیل شده است و توانستیم چند نفر از مدعیان نفوذ در دستگاه قضا را شناسایی و دستگیر کنیم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل از دستگیری قاضی قلابی خبر داد و افزود: در یکی از این پرونده‌ها، یک وکیل دادگستری خود را قاضی معرفی کرده بود که مطابق بررسی‌ها و جمع آوری دلایل و مدارک دستور دستگیری این فرد صادر شد.

وی ادامه داد: از اقامتگاه این متهم تعداد قابل توجهی اوراق و اسناد مجعول، مهرهای ساختگی و ادوات و ابزار جعل کشف شد.

عتباتی همچنین از انهدام یک باند جعل اسناد خبر داد و یادآور شد: در پرونده دیگری که بالغ بر 9 نفر دستگیری و بازداشتی داشته است نیز یک وکیل دادگستری نقش داشت که به همراه وی هشت نفر دیگر نیز بازداشت شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان اردبیل تصریح کرد: باند فوق به جعل مهر و امضا و دستخط مقام قضایی اقدام می‌کرد که با کمک حفاظت اطلاعات دادگستری استان اردبیل و مجموعه نظارت و ارزشیابی دادگستری متهمان شناسایی و دستگیر شدند.

وی در پایان با اشاره به ارتقای سلامت دستگاه قضا و افزایش اعتماد عمومی شهروندان به مجموعه قضایی خاطرنشان کرد: دادستانی استان اردبیل با عوامل مختلفی که به اعتماد عمومی مردم به دستگاه قضایی آسیب می‌رسانند و یا زمینه‌های عدم سلامت به نهاد قضایی را بوجود می‌آورند، برخورد قاطع خواهد داشت.

کلید واژه ها قاضی قلابی - دستگیر
دسته بندی حقوقی ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top