بالاخره بعد از کش و قوس‌های فراوان، مهدی طارمی برای ادامه همکاری با باشگاه پرسپولیس به توافق رسید و به زودی قرارداد دو ساله‌ای بین طرفین به امضا خواهد رسید؛ قراردادی که البته فصل دومش احتمالا جنبه نمایشی دارد و در اصطلاح فوتبال ایران به آن «توافقی» گفته می‌شود. به این ترتیب آقای گل لیگ پانزدهم که قرار بود به اروپا ترانسفر شود، از آغاز لیگ شانزدهم یک بار دیگر با لباس پرسپولیس در میادین حاضر خواهد شد؛ با این توضیح که از حالا به بعد کار او بسیار سخت‌تر از قبل شده است.

حالا دیگر دوران سهل و ساده «پدیده» بودن برای طارمی به پایان رسیده و او رسما در قالب «ستاره»ای فرو رفته که باید ارزش‌های خودش را نشان بدهد. او موظف است ثابت کند ارزش این همه هیاهو را داشته و دو سال بعد از کشف و ظهورش، به جایگاهی رسیده که بتواند برای تیمش نقش یک مهره کلیدی و تعیین‌کننده را ایفا کند. از یک ماه دیگر روزگار سختی برای طارمی آغاز می‌شود؛ جایی که او در تک‌تک مسابقات زیر فشار خواهد بود تا توقعات را برآورده کند. او فصل پیش امتیازهای زیادی را برای پرسپولیس به دست آورد و البته امتیازات زیادی را هم از کف این تیم ربود. طارمی وقتی در برنامه نود با پرسشی در مورد موقعیت‌های سوخته پرشمارش مواجه شد، به عادل گفت: «جوانم و داشتم تجربه کسب می‌کردم.» پارسال خیلی‌ها به خاطر این کسب تجربه توسط طارمی و دوستان اذیت شدند؛ طوری که در برخی موارد متاسفانه حتی قلب هواداران از تپش افتاد. حالا وقت آن است که دوستان از این تجربه‌های سخت به دست آمده، برای ساختن فصلی خوب استفاده کنند. این بار دیگر هیچ بهانه‌ای برای ناکامی قابل قبول نیست و نمی‌توان از بین رفتن فرصت‌ها را به مسایلی همچون کسب تجربه مرتبط کرد.

با مهدی طارمی اما سخن دیگری هم هست. در دو سال گذشته گاه و بیگاه مطالبی در مورد پیشنهادهای خارجی او مطرح شده و به خصوص اطرافیان مهدی حسابی شلوغش کرده‌اند. این جنجال‌ها به خصوص در فصل نقل‌وانتقالات به اوج رسیده و باعث شده هم پارسال و هم امسال، تمدید قرارداد او با کلی کشمکش انجام شود. نکته نادیده گرفته شده در این میان، به شأن و جایگاه طارمی مربوط می‌شود؛ جایی که بعید به نظر می‌رسد او به عنوان یک استعداد ناب و توانا، نیازی به این قبیل بازارگرمی‌ها داشته باشد. طارمی در شرایط عادی هم مورد توجه هست و نیازی نیست برای نیل به این هدف، در مورد او اغراق کنیم. یکی از دوستان تا همین دو هفته پیش هم از تکاپو نمی‌افتاد و عقیده داشت طارمی از پنج کشور اروپایی پیشنهاد دارد! کاش بگذاریم این بازیکن جوان با تمرکز کامل کارش را انجام بدهد و جاده موفقیت را زیر پا بگذارد. در این صورت، حتما پیشنهادهای خوب و واقعی هم به موقع از راه خواهند رسید.

منبع خبر پارس فوتبال
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top