مقرر شده است حساب های سپرده و تسهیلات نزد آن تعاونی براساس شیوه نامه جدید، تا سقف تعیین شده به ازای هر مشتری به بانک عامل انتقال یابد.

بر این اساس، مشتریان تعاونی یادشده باید با دردست داشتن مدارک مورد نیاز به شعب تعاونی که در آن حساب افتتاح کرده اند مراجعه و گواهی تسویه حساب دریافت کنند. در این مرحله، پس از انتقال تدریجی حساب‌ها به بانک عامل، سقف های پرداختی اعلام شده تاکنون به همه مشتریان تعلق خواهد گرفت و به هر مشتری، حداکثر تا نصاب اعلام شده پرداخت می شود.

 همچنین لازم است مشتریان، قراردادی مبنی بر عدم مطالبه وجوه حساب های خود طی مدت تعیین شده را با بانک عامل منعقد کنند تا در این مدت، فرصت کافی برای تبدیل دارایی های تعاونی به وجوه نقد به منظور بازپرداخت به سپرده گذاران فراهم شود. بدیهی است به تدریج سقف های قابل انتقال و همچنین با تبدیل دارایی‌ها، سقف های قابل پرداخت برای تمام سپرده گذاران افزایش خواهد یافت.

گفتنی است هر گونه تصمیم گیری در خصوص پرداخت سود به حساب های انتقال  یافته طی مدت قرارداد مشتریان در بانک عامل به پس از نتایج ارزیابی املاک تعاونی و حصول اطمینان از تکافوی دارایی ها برای بازپرداخت اصل وجوه حساب‌های سپرده گذاران و اخذ مجوزهای لازم موکول خواهد شد.

در این مرحله مشتریانی که در قبال سپرده،تسهیلات دریافت کرده اند ابتدا می بایست در تعاونی نسبت به تهاتر سپرده و تسهیلات اقدام و خالص مطالبات خود را تا نصاب پیش گفت به صورت گواهی تسویه حساب برای انتقال به بانک عامل ارائه کنند. لازم به ذکر است مشتریان دارای تسهیلات در قبال سایر وثایق نیز باید خلاصه پرونده تسهیلاتی خود را از تعاونی دریافت و در اختیار بانک عامل قرار دهند.

این گزارش در ادامه می افزاید؛ به منظور جلوگیری از هر گونه سوء استفاده احتمالی، دریافت اقساط تسهیلات تعاونی از تاریخ 1395/2/27 در شعب و از طریق درگاه اینترنتی بانک عامل آغاز شده و تسهیلات گیرندگان باید اقساط خود را صرفاً به شماره حساب 5010219010214 نزد بانک پارسیان واریز کنند. بدیهی است از تاریخ یادشده، دریافت هرگونه اقساط در شعب تعاونی ممنوع بوده و قابل پذیرش نخواهد بود.

شایان ذکر است بر اساس تصمیمات متخذه و به منظور کاهش هزینه ها و جلوگیری از هدررفت منابع محدود موجود، درحال حاضر بیش از 130 شعبه تعاونی در سایر شعب ادغام شده و این فرآیند برای اغلب واحدهای استیجاری و برخی از واحدهای ملکی نیز تداوم خواهد داشت. همچنین طی توافق انجام شده با بانک پارسیان، کارکنان تعاونی می‌توانند در آزمون استخدامی اختصاصی که شرایط و ضوابط مربوط به زودی از طریق آن بانک اطلاع رسانی خواهد شد، شرکت کنند.

در پی وقوع بحران مالی تعاونی اعتبار غیرمجاز ثامن الحجج و ناتوانی آن در بازپرداخت وجوه سپرده گذاران، موضوع سامان دهی تعاونی مذکور در جلسات شورای پول و اعتبار مطرح و تودیع سپرده های مردمی با نظارت بانک مرکزی و همکاری موثر قوه قضائیه و سایر نهادهای نظارتی از 1394/11/13 توسط بانک عامل، آغاز و تاکنون نیز بیش از 90 درصد حساب های تعاونی تعیین تکلیف شده است.
ایلنا

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 25

امير
|
6تير ماه 1395
0
5
واقعا چقدر بدبختم كه بايد اين را خبر خوش حساب كنيم قسمتي از پول خودمان را بدون هيچ سودي مي خواهند بدهند ولي بعضي ها ...
سید
|
6تير ماه 1395
0
4
سلام خدمت همه دست اندرکاران. ب جون بچه‌هاتوون. فکری. بحال مبالغ بالا بکنید ولا داغون شدم. تمام وقت قفسه سینه ام دردمیکنه. سرزنش بچهام دارم. بالاخره ب مرگ راضی شدم. جون هرکه دوست دارید فکری بردارید.
داغون
|
6تير ماه 1395
0
3
وکیل ملت. لطفا مشکل مردم رو ب عرض مسولان نظام برسانید انشاالله دستوری بفرمایند انشاالله.
حمید
|
6تير ماه 1395
0
2
هرچند این خبربرای سپرده گذاران بیش از صد میلیون تومان، شادی بخش نیست اما آغاز خوبی است. لازم است از شما عزیزان فعال در (خبرگذاری وکیل مردم) بخاطر پیگیریهای جدی و بی منت، تشکر و قدردانی کنم...سپاس
علی
|
6تير ماه 1395
0
0
ما سپرده گذاران کاری از دستمان بر نمی آید به مرگ میگیرند تابه تب راضی شویم حالا معلوم نیست تا کی باید پولمون بدون سود بلوکه بشه
شکست
|
6تير ماه 1395
0
1
سلام
تا 20 تیر دیگه از کجا قرص کنیم
من گفتم شاید در چند روز اخیر خبری بشه
ولی بازم ممنون
خوشحال
|
6تير ماه 1395
0
1
اقا دمتون گرم
مریم
|
6تير ماه 1395
0
0
مسولین عزیز به زبان ساده درمورد پرداخت سپرده ها اطلاع رسانی کنید .به کسانی که بالا تر از صد تومان سپرده دارند? هم صد تومان میدهید مثال هم بزنید.
سپرده گذارخارجي
|
7تير ماه 1395
0
1
باعرض سلام
بنده ازاتباع خارجي هستم شمارابخداي يكتاقسم ميدهم پولمان كه سپرده كردم پيش مؤسسه ثامن الحجج(ع)پس بدهيد خداازحق الناس نمي گذرد
ف ع
|
7تير ماه 1395
0
4
یعنی 20 تیر ما که بالای 200 میلیون داریم میتونیم 100 میلیونشو ببریم لطفا جواب بدید
بیسواد
|
7تير ماه 1395
0
4
من صدوبیست تومان سپرده دارم صد تومان به من تعلق میگیرد
روح الله
|
7تير ماه 1395
0
3
لامصبا این تسویه حساب زودتر از موعد از یه طرف برا سپرده های 5 سالهضرر داره برا مردم و از طرف دیگه تسویه وام پیش از موعد. یعنی سود دوجانبه بانک و ضرر دوجانبه مردم بدبخت...
گرفتار شده
|
7تير ماه 1395
0
1
خواهش میکنم جواب بدهید. ایا من و دیگر عزیزان که بالای 100 هستیم . مثلا من 108 تومان دارم به ما هم مثل بقیه 100 تومان میدهند یا به ما اصلا چیزی تعلق نمیگیره؟ و موکول به اینده هست.
قسم میدم به خدا جواب منو بدهید چون جواب برام واقعا مهمه. چون میخام دارو ندارم را بفروشم پول طلبکارها را بدم . اگر 100 بدهند دیگر نیازی به فروش ندارم و کمتر ضرر میکنم. ممنونم

پاسخ ها

حمید
7تير ماه 1395
کلیه مشتریان می توانند تا سقف صد میلیون دریافت کنند و باقی مانده بتدریج پرداخت می شود
سپرده گذارثامن الحجج
7تير ماه 1395
خیر فقط تا 100 میلیون شما جزو مرحله بعد هستید
آنها هم 35 تا میگیرند و مابقی بدون سود در پارسیان میماند تا املاک ثامن را ارزیابی کنند تعهد هم میگیرند که ادعایی نداشتن باشی
حمید
8تير ماه 1395
سقف های پرداختی اعلام شده تاکنون به همه مشتریان تعلق خواهد گرفت و به هر مشتری، حداکثر تا نصاب اعلام شده پرداخت می شود.
سپرده گذار
|
7تير ماه 1395
0
2
ولی قشنگ بلدند فیلم بازی کنند سر مردم شیره بمالند
سپرده گذار نا اگاه
|
7تير ماه 1395
0
1
من فکر می کردم مجتهدین کشورمان درجریان سود بانکها وصندوقها هستند .وانرا حلال میدانستم .وقتی قرارداد بین ماوصندوق به این راحتی قابل قبول نیست روز قیامت جواب خدا را چه بدهیم ?. تمامی سودها حرام است مردم پولتونو خودتون درجریان کار حلال سرمایه گذاری کند.
مریم
|
7تير ماه 1395
0
1
ایا قرار داد تنظیمی با بانک عامل به معنی این است که ما کلا از حق و حقوقمون صرفنطر میکنیم ؟به خدا از بس کلاه سرمون گذاشتند دیگه به همه چیز شک داریم
شهروند
|
7تير ماه 1395
0
2
دوستان توجه داشته باشید فقط زیر صد میلیون را فعلا پرداخت میکنند ولی نگران نباشید چون موضوع رسانه ای شده به زودی همه مبالغ را پرداخت خواهند کرد انشالله
سپرده گذار ثامن الحجج
|
7تير ماه 1395
0
0
فقط تا 100 تو مان
35 تا میدهند مابقی آن در پارسیان میماند تا املاک به فروش برسد تعهد هم میگیرند که ادعایی نداشتن باشی
مصطفی
|
8تير ماه 1395
0
1
بانک مرکزی مقصر 100 در 100 این افتضاحه چون اونا مسول نظارت بودن ولی 10 سالی چشماشونو بستن حالا هم معلوم نی سر چی اون بالا به جون هم افتادن مردم رو بدبخت کردن . حالا هم باید از منابع بانک مرکزی پول مردم رو بدن بعد برن اموال ثامن رو بفروشن .
سپرده گزار بازنشسته
|
8تير ماه 1395
0
1
با سلام، لطفا بگویید بالای 100 را کی می خواهند بدهند بخدا خسته شدیم اینقدر ظلم به مردم نکنید جواب خدا را چگونه خواهید داد.
سپرده گذار
|
8تير ماه 1395
0
0
من سپرده يك ساله داشتم .آيا از دي ماه 94 به بعد سودي به ما تعلق ميگيرد يا خير؟
داعش
|
8تير ماه 1395
0
0
من که 67 تومان دارم ،دیگه از خیرش گذشتم اما خدا لعنت کنه میر علی را،جدش تو کمرش بزنه وتو کمر س هم بزنه ،خدا کنه راست بگن که تو زندان است اما من مطمئن هستم دروغ میگن

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top