پاپ فرانسیس- در خطبه‌ای که در آن تعجب همگان را برانگیخت اعلام کرد: کلیسای کاتولیک دیگر به جهنم معتقد نیست، زیرا این موضوع با عشق خداوندی تعارض دارد و آدم و حوا داستانی بیش نیستند.
پاپ در آخرین خطاب خود تاکید کرد: ما با تفکر و دعا فهم جدیدی از برخی عقاید به دست آوردیم؛ کلیسا دیگر به جهنم اعتقادی ندارد، زیرا اعتقاد به این موضوع، عشق الهی را زیر سؤال می‌برد. همچنین خداوند قاضی نیست؛ بلکه دوستدار بشریت است.
وی در ادامه تصریح کرد: خداوند قصد محکومیت کسی را ندارد، علاوه بر آن داستان آدم وحوا تنها یک اسطوره است و جهنم تنها کنایه‌ای از روح تنها است.
پاپ فرانسوا با بیان اینکه تمام ادیان صحت دارند زیرا از قلب تمام افرادی سرچشمه گرفته‌اند که به وجود خداوند ایمان دارند، تصریح کرد: کلیسا در گذشته در مورد برخی مسایل اخلاقی به شکل نادرستی برخورد می‌کرد، اما امروز به نقش خود به عنوان قاضی پایان داده و آغوش خود را به روی تمام گروه‌های مختلف از جمله همجنس‌گرایان، لیبرالیست‌ها، محافظه‌کاران، کمونیست‌ها و طرفداران سقط جنین گشوده و از آنان می‌خواهد به آن بپیوندند؛ زیرا همگی خداوند را دوست داریم و همگی یک خدای واحد را می‌پرستیم.
وی در ادامه تاکید کرد: وقت آن رسیده است که تعصب را کنار بگذاریم و اعلام کنیم که حقیقت دین قابلیت تغییر و پیشرفت دارد، به طوری که حتی بی‌دینان و کافران نیز با دیدن محبت الهی؛ وجود الله را به رسمیت بشناسند و بعد از آن روح خود را خالص کنند.
پاپ فرانسیس با اشاره به این که انجیل کتاب مقدس مسیحیان است؛ بیان کرد: با وجود آن‌که انجیل کتاب زیبایی است، اما در آن کلمات و عباراتی وجود دارد که همگان را به تعصب و محاکمه دعوت می‌کند، در حالی که زمان آن رسیده است تا این بخش‌ها مورد بازبینی قرار گیرند!وی در ادامه اظهار امیدواری کرد در آینده یک زن به مقام پاپی برسد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 16

علي
|
7تير ماه 1395
26
28
چقدر فكر كردي تا به اين نتيجه رسيدي؟ خودت تنهايي اين كار رو كردي؟

براي اينكه مساله همجنس گرا ها رو حل كنه زيراب همه چيز رو زده!
معلوم نيست ديشب چي خورده بوده!

پاسخ ها

امین
7تير ماه 1395
این زیرابم رایفی پور انداخت تو دهن شما مگه نه هیچ کلمه دیگه بلد نبودین :))
منم دیگه
8تير ماه 1395
شایدم خوب شدن که جهنم براشو معنی نداره ولی نمیشه منکر جهنم شد یعنی اینهمه وقت سرکار بودن
ژرژ
|
7تير ماه 1395
0
0
حالا اگه تعدادی از ادما بوند و کلیسا رو اتیش بزنن و خیلی از مسیحی ها رو بکشند و حتی خانواده پاپ رو هم شکنجه کنن و بعد بکشن باز هم همراه پاپ میرن تو بهشت و عشق میکنن
ستار
|
7تير ماه 1395
0
0
فاختلف الاحزاب من بینهم فویل للذین کفروامن مشهدیوما عظیم...س مریم ۳۷ احزاب اینچنین دردین خوداختلاف کردندووای به حال آنهادرروزقیامت
ا
|
7تير ماه 1395
0
0
لعنت بر شیطان . تو که رسماً دینت رو بردی زیر سوال پاپ نادان
هادی
|
7تير ماه 1395
0
0
خاک تو سر احمقش این جاست که میگن اسلام دین کامل هستش
ناشناس
|
7تير ماه 1395
0
0
باید ب این ابلح بگیم که خاک عالم برپیکر کثیفت پاپ نه تاپ همش ازهمجنسگراهای مرتد حمایت کرد ای لعنت براون فکرت که خلقت خدارازیر سئوال بردی مرگ برتو
arshia
|
7تير ماه 1395
0
0
یعنی چی مگه نمیگین انجیل کتاب خداست پس میخواین کلام خدارو اصلاح کنین مسخره نیست؟
مهزیار
|
7تير ماه 1395
0
0
اسم این دین جدید چیست؟
امیر
|
7تير ماه 1395
0
0
دقیقا درست گفته.اما به ضرر سود جویان مذهبی
بابک
|
7تير ماه 1395
0
0
این که نظر پاپ باشه ببین دیگه اسقفها و کشیشها چه شناختی از خداوند و سخنان او دارند؟ ایا وقت ان نرسیده که مسیحیان جهان ضد نظام صهیونیستی واتیکان بپاخیزند؟
ناشناس
|
8تير ماه 1395
0
1
مثل اینکه کسانی که دچار زوال عقل شدن رهبری کلیسا را به عهده گرفتن کلیسای کاتولیک در انتخاب خود تجدید نظر کند تا این اقا حرفهای دیگری نزده
یثل
|
8تير ماه 1395
0
1
بنده خدا حسابی قاطی کرده...
من
|
8تير ماه 1395
0
1
حالا بگو جهنم نیست این مدیران مقدار فیششان را بالا ببرند
داود
|
8تير ماه 1395
0
0
همه مردم رو سر کار گذاشتند و معمولا به آنچه خودشون در محافل و مجالس اعلام میکنند اعتقادی ندارند

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top