او چند سال پيش كه هدايت اين تيم را برعهده داشت بازيكناني مثل مجيدي، برهاني، عنايتي، اكبرپور و سيدصالحي را در خط حمله در اختيار داشت. از مرفاوي در مورد ترافيك خط حمله استقلال سؤال مي‌كنيم كه او به خبر ورزشي مي‌گويد: من معتقدم كه 4 مهاجم براي استقلال زياد نيست، چون اين تيم در فصل جديد بايد در 3 جام بجنگد. به هر حال فشردگي مسابقات بالا است و بايد نحوه بازي دادن به اين مهاجمان را به‌ نوعي مديريت كرد. 


او ادامه داد: برخي دوستان شرايط استقلال را با زمان من مقايسه كرده‌اند و نوشته‌اند كه مرفاوي توانايي مديريت بازيكنان سرشناس را نداشت. براي آنهايي كه شرايط آن زمان استقلال را فراموش كرده‌اند، بايد بگويم وقتي به اين تيم آمدم آن مهاجمان از سال گذشته در استقلال حضور داشتند و هيچ‌ يك از آنها را كنار نگذاشتم. اين من نبودم كه آنها را جذب كردم، بلكه مهاجمان آن زمان همگي از سال قبل در استقلال بودند. هر بازيكني كه آماده بود وارد زمين مي‌شد و براي من فرقي نداشت كه مجيدي و عنايتي بازي كنند يا فرصت به برهاني، سيدصالحي يا اكبرپور برسد. من هيچ مشكلي با بازيكنان آن زمان نداشتم. 


مرفاوي در مورد چالش‌هاي اخير بين برانكو و كي‌روش و صحبت‌هاي تندي كه سرمربي تيم ملي انجام داد، مي‌گويد: وقتي كي‌روش از عذرخواهي برانكو حرف مي‌زند بايد ابتدا به اين فكر كند خودش هم تند صحبت مي‌كند. اين براي اولين بار نيست كه كي‌روش اين‌طور حرف مي‌زند و بايد خودش را كنترل كند. وقتي او تند حرف مي‌زند بايد عذرخواهي كند، نه اينكه انتظار عذرخواهي از ‌فرد ديگري را داشته باشد. مربيان باشگاهي حق دارند بازيكنان خودشان را در اختيار داشته باشند و از طرفي مربي تيم ملي هم دنبال موفقيت تيم خودش است. بايد اين را در نظر گرفت كه بازيكنان از باشگاه‌ها حقوق مي‌گيرند و بايد در اين زمينه تابع قوانين حرفه‌اي فوتبال باشيم. 


مرفاوي ادامه مي‌دهد: متأسفانه برخي از مربيان به‌خاطر منافع خودشان از كي‌روش كوركورانه حمايت مي‌كنند. برخي دوستان 5 سال است كه از يك مربي الگوبرداري مي‌كنند اما مي‌گويند تمرينات مربي ديگري را دنبال مي‌كنيم. چطور ممكن است كه يك مربي از سبك چند مربي الگوبرداري كند. در بزرگي كي‌روش هيچ شكي نيست، ولي بهتر است همه ما شفاف صحبت كنيم.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top