. خبر، از توافق مهدی طارمی با باشگاه ریزه‌اسپور حکایت داشت و سفر این بازیکن به ترکیه در بامداد همان یکشنبه، باورِ این خبر را برای‌مان آسان‌تر می‌کرد. حال آنکه درست یک روز پیش از آن مهدی طارمی به پرسپولیسی‌ها قول ماندن داده بود.


خبر جدایی آقای گل را سایت‌های خبری ایران از سایت ترکیه‌ای «گونه‌باکیش» وام گرفتند که نوشته بود: «مسوولان ریزه‌اسپور برای تقویت تیمشان در فصل جدید دنبال بازیکنان متعددی از خط دفاع تا خط حمله هستند. آنها بازیکنانی از مراکش، روسیه، چک و دیگر باشگاه‌های ترکیه‌ای را زیر نظر گرفته‌اند و مهدی طارمی مهاجم جوان پرسپولیس ایران هم یکی از گزینه‌های آنهاست که توافق اولیه با او صورت گرفته و از این بازیکن می‌توان به‌عنوان یکی از خریدهای خوب ریزه‌اسپور نام برد.»


بدتر از ادعای «گونه‌باکیش» اما خبری بود که سایت‌های ورزشی ایران از سایت رسمی باشگاه ریزه‌اسپور وام گرفتند و در آن نوشته شده بود: «حکمت کارامان مدیر باشگاه ریزه‌اسپور خواسته که تکلیف مهدی طارمی تا پایان دوشنبه مشخص شود.» این دوشنبه اما دوشنبه دیروز نبود و خیلی وقت است که آن را پشت سر گذاشته‌ایم؛ دقیقا 17 روز پیش.


پیشنهاد ترکیه‌ای‌ها به طارمی برمی‌گردد به نزدیک به دو ماه پیش و خبر این مذاکره را هم سایت رسمی باشگاه ریزه‌اسپور روز شنبه یازدهم ژوئن- 22 خرداد- منتشر کرده بود. سایت‌های ایرانی اما بدون توجه به تاریخ نگارش و انتشار این خبر، آن را همزمان با سفر دو روز پیش مهدی طارمی به ترکیه منتشر و با اشتباه‌شان یک شوک تازه به هواداران و پرسپولیس وارد کردند.


همزمان و برای آسودگی خاطر هواداران، وکیل مهدی طارمی به این اشتباه رسانه‌ای واکنش نشان داد و گفت: «باشگاه ریزه‌اسپور ترکیه حدود دو ماه است به مهدی پیشنهاد داده و شرایطش هم خوب بود. مدیران این باشگاه و همچنین باشگاه خیمناستیک اسپانیا حتی برای دیدن بازی‌های مهدی به ایران آمدند. مهدی مدتها قبل قرار بود برای گفت و گو با مسوولان تیم به ترکیه سفر کند اما حکمت کارامان مدیر باشگاه ریزه‌اسپور به خاطر تماشای بازی‌های یورو در ترکیه نبود. مهدی هم واقعا تصمیمش را برای رفتن از ایران گرفته بود و خود من اصلا تصور نمی‌کردم که بماند.

 

اینکه در آن یکی دو شبی که دوستان توفان اینستاگرامی ایجاد کرده و وعده ماندن مهدی را دادند چه اتفاقاتی رخ داد و چگونه او را متقاعد به ماندن کردند هم من بی‌خبرم چون در جمع آنها نبودم اما مهدی به یکباره تصمیم گرفت در پرسپولیس بماند. مدیر باشگاه ریزه‌اسپور عصر جمعه به ترکیه برگشت و قرار بود من و مهدی عصر شنبه برای مذاکره به ترکیه برویم و حتی اگر توافق شد، قرارداد ببندیم اما جمعه شب مهدی بی‌مقدمه به من گفت فردا به باشگاه پرسپولیس برویم و قرارداد ببندیم.

 

مهدی بعد به من گفت به احترام اینکه قرار گذاشته‌ بودیم، به استانبول می‌روم اما دو روزه برمی‌گردم. اتفاقا قرار شد یکی دو تا از فامیل‌هایش هم همراهش بروند اما به خاطر اینکه قرار به مذاکره و عقد قرارداد نبود، من نرفتم. سفر مهدی به هر مقصدی بوده به من ارتباطی ندارد چون بحث قرارداد نداشته. مقصد سفر مهدی طارمی هر جا باشد ارتباطی به من ندارد. فقط می‌توانم بگویم اگر قرار بود او برای عقد قرارداد به ترکیه برود، بدون من نمی‌رفت. طارمی پیشنهاد ترکیه را خیلی وقت پیش داشت که نپذیرفت.

 

ضمن اینکه اگر بنا به رفتن به ترکیه بود، دلیلی برای مذاکره با پرسپولیس وجود نداشت.»
به دنبال این تکذیبیه، باشگاه پرسپولیس هم با آسودگی خاطر میکروفن به دست گرفت و جدایی آقای گل را تکذیب کرد: «خبر توافق طارمی با تیم ترکیه‌ای درست نیست و توجهی به آن نداریم. طارمی با قولی که به ما داده، هیچ جا نمی‌رود و صرفا به خاطر اینکه به تیم‌های ترکیه‌ای قول مذاکره داده بود، به آنجا رفت. این بازیکن با باشگاه پرسپولیس توافق کرده و به زودی در تمرینات حاضر می‌شود. خیال هواداران از این بابت راحت باشد.»
آخرین تکذیبیه را اما باز هم از زبان وکیل طارمی شنیدیم که می‌گفت: «مهدی به من گفته که قرار نیست با تیمی غیر از پرسپولیس قرارداد ببندد و امشب هم به تهران برمی‌گردد تا از فردا با پرسپولیس تمرین کند.»

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top