او توانست در دوران انتقالي، سرخپوشان را به آرامش نسبي برساند و حتي چيزي نمانده بود مزد اين آرامش را با يك قهرماني ارزنده در ليگ پانزدهم بگيرد. تمديد قرارداد برانكو كه قبل از پايان فصل رخ داد، شايد يكي از مهمترين فرازهاي مديريتي طاهري در پرسپوليس بوده باشد. با اين وجود كارنامه او نيمه تاريكي هم دارد كه كمتر ديده شده است. حالا به بهانه اتفاقی که برای رامین رضاییان و قراردادش رخ داده، می‌توان نیم‌نگاهی به اشتباهات مدیریتی پرسپولیس در زمان او انداخت.

داستان محروميت سوشا

در ابتداي ليگ پانزدهم، مسوولان باشگاه پرسپوليس در تفهيم ميزان محروميت سوشا مكاني به برانكو دچار يك اشتباه بزرگ شدند. مربي كروات سرخپوشان گمان مي‌كرد سوشا تنها يك جلسه از همراهي تيمش محروم است و اين مساله را چند بار هم در مصاحبه‌هايش مطرح كرد. با اين وجود باشگاه نمي‌دانست يا به او خبر نداد كه مكاني به خاطر اتفاقات داربي فصل گذشته سه جلسه محروم است؛ نكته‌اي كه ممكن بود آگاهي از آن، باعث شود پروفسور براي پست دورازه‎بان دوم، گلر بهتري بگيرد و فجايع اول فصل رخ ندهد.

گدايي از هواداران؟

اوايل ليگ پانزدهم باشگاه پرسپوليس در اقدامي بسيار عجيب، يك شماره حساب روي سايت رسمي‌اش گذاشت كه هواداران مي‌توانستند براي كمك به باشگاه، در آن پول بريزند! اين از همان ايده‌هاي عجيب و غريبي است كه فقط در فوتبال آماتور ايران ممكن است به اجرا در بيايد. اين رفتار باشگاه پرسپوليس، واكنش‌هاي تند مخالفان و معترضان را به دنبال داشت؛ تا جايي كه حتي شايعه بركناري طاهري از سرپرستي باشگاه پرسپوليس هم به گوش رسيد. در نتيجه شماره حساب كذايي خيلي زود از روي سايت باشگاه حذف شد. اين در حالي است كه طاهري در مواجهه با انبوه اعتراضات، اعلام شماره حساب را اقدامي «خودجوش» تلقي كرد!

داستان بيرانوند

مهمترين پروژه پرسپوليس در نقل‌وانتقالات بين دو نيم‌فصل، تلاش براي جذب عليرضا بيرانوند بود. باشگاه نفت موانع زيادي در مسير اين انتقال طراحي كرد، اما در نهايت و بعد از مذاكرات فراوان راضي شد بيرانوند را شش ماه به پرسپوليس قرض بدهد. اين مي‌توانست يك فرصت عالي براي محك زدن بيرانوند در لباس پرسپوليس باشد، اما طاهري به شكل عجيبي در مقابل اين شيوه كاملا رايج از جابه‌جايي بازيكنان ايستادگي كرد و گفت بيرانوند را فقط «قطعي» جذب مي‌كند! در نتيجه عليرضا در نفت ماند و پرسپوليس قهرماني را از دست داد. در حالي كه آن انتقال قرضي، با توجه به وضع امروز باشگاه نفت خيلي راحت مي‌توانست قطعي شود!

ساندويچ گيت!

فصل گذشته ايده مجاني كردن تماشاي مسابقات ابتدا از سوي مديران باشگاه پرسپوليس مطرح شد و اتفاقا مورد استقبال هواداران نيز قرار گرفت. بازي با استقلال خوزستان نخستين مسابقه‌اي بود كه طبقه دوم براي پرسپوليسي‌ها مجاني شد و كلي هوادار به ورزشگاه آمد. در شرايطي كه همه مشغول تحسين اين ابتكار طاهري بودند، سرپرست باشگاه پرسپوليس ناگهان مصاحبه عجيبي انجام داد و گفت ممكن است در بازي با تراكتورسازي، علاوه بر ورود رايگان تماشاگران، به آنها ساندويچ مجاني هم داده شود! اين مساله كه معلوم نيست با كدام پشتوانه منطقي مطرح شده بود، تنها يك خاصيت داشت؛ اينكه استقلالي‌ها تا مدتها سوژه‌اي براي سر به سر گذاشتن با هواداران پرسپوليس پيدا كردند!

سهميه ناخوانده

باشگاه پرسپوليس بعد از جذب عليرضا بيرانوند، خبر توافق با يك بازيكن زير 23سال به اسم محمد علي فرامرزي را رسانه‌اي كرد. نكته بامزه اينجاست كه آنها ابتدا فكر مي‌كردند اين بازيكن را از دسته اول گرفته‌اند و سهميه ليگ برتري حساب نمي‌شود، اما خيلي زود متوجه شدند فرامزي بين دو نيم‌فصل به پديده پيوسته و كلي هم براي اين تيم بازي كرده! واكنش مديران باشگاه به اين اشتباه بزرگ، انكار توافق صورت گرفته بود، اما هنوز معلوم نيست سرنوشت فرامرزي چه خواهد شد؟

به «كنعان» برنگشت

شش ماه تمام، همه رسانه‌ها خبر از اين مي‌دادند كه با پايان فصل، خدمت سربازي محمد حسين كنعاني‌زادگان هم در ملوان به پايان مي‌رسد و او كه هنوز يك نيم‌فصل با پرسپوليس قرارداد دارد، به اين تيم برمي‌گردد. با اين وجود با اتمام مسابقات ليگ پانزدهم و آغاز فصل نقل‌وانتقالات مشخص شد كنعاني هيچگونه قراردادي با پرسپوليس ندارد و بازيكن آزاد محسوب مي‌شود؛ ماجرايي كه بخش قابل توجهي از معادلات برانكو در مورد خط دفاع سرخپوشان را به هم ريخت. واضح است كه باشگاه پرسپوليس خيلي زودتر از اينها بايد در مورد جزييات قرارداد كنعاني از سازمان ليگ استعلام مي‌كرد.

ذوق‌زدگي به خاطر كاوه

شايد پرسپوليس از نظر فني به خاطر عدم جذب كاوه رضايي آنقدرها متضرر نشده باشد، اما پروژه استخدام اين بازيكن براي مديريت باشگاه يك شكست تمام عيار بود. آنها كه از نهايي شدن مذاكرات با مهاجم ذوب‌آهن كاملا ذوق‌زده به نظر مي‌رسيدند، خبر اين انتقال را پيش از قطعي شدن اعلام كردند. همين مساله باعث شد پيچيدن كاوه به سمت استقلال، ضربه بدي به اعتبار باشگاه پرسپوليس وارد كند.

منبع خبر بانک ورزش
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

مهدی
|
8تير ماه 1395
1
2
جانا سخن از زبان ما میگویی. این یعنی مدیریت بسیار ضعیف و ناشیانه طاهری

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top