سهم هر ایرانی از آب سالم، 170 لیتر در روز!

وکیل ملت: بروز خشکسالی، کاهش نزولات جوی، رشد بی‌رویه شهرنشینی و افزایش مصرف آب، در ایران عواقب جبران ناپذیری را بر جای گذاشته که یکی از آنها کاهش سهم هر ایرانی از آب سالم است.

تاریخ انتشار: 8تير1395|11:29

سهم هر ایرانی از آب سالم، 170 لیتر در روز!
| کد خبر: 174534

در ایران هر فرد به طور متوسط روزانه 170 لیتر آب مصرف می کند که 2 برابر مصرف جهانی است که همین مساله موجب شده ایران در لیست کشور های دارای بحران شدید آبی قرار بگیرد.

طبق اعلام مسوولان آبی کشور سهم هر ایرانی از آب سالم و در دسترس طی نیم‌قرن گذشته بیش از 75 درصد کاهش یافته است عددی که می توان از آن با عنوان فاجعه آبی یاد کرد، فاجعه‌ای که اگر در زمان حال مدیریت نشود باید منتظر افزایش  بیشتر آن نیز بود.

وضعیت منابع آبی بیانگر این است که باید یک تغییر نگرش در نحوه و مدیریت مصرف صورت بگیرد البته وزارت نیرو نیز بیکار نشسته و برای خروج از بحران آبی کشور برنامه‌هایی را در غالب برنامه ششم توسعه تدوین کرده است.

با این وجود به نظر می رسد که تنها تدبیر یک وزارت خانه برای گذر از بحران پاسخگو نباشد و باید مدیریت مصرف در تمام بخش های کشور از سطح خرد تا کلان تدوین و عملیاتی شود چراکه دیگر زمان آزمون و خطا به پایان رسیده و نیازمند یک مدیریت منسجم و یک پارچه برای حل این بحران عظیم هستیم.

کلید واژه ها سهم ایرانی - آب سالم
دسته بندی خبر روز , حقوق انرژی ,
منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top