مرور مصاحبه های پرویز مظلومی در لیگ پانزدهم، یک موتیف آزاردهنده داشت. سرمربی استقلال تا فرصت پیدا می کرد از نداشتن پلی میکر در تیمش حرف می زد و انبوه مشکلات را زیر سر باشگاه می دانست که برایش یک بازیساز نخرید.

منصوریان هم با این مشکل استقلال مواجه شد اما او در اولین گام، بختیار رحمانی را خرید. بازیکن سابق تراکتورسازی که با فولاد سابقه قهرمانی در لیگ برتر را دارد. ولی آیا رحمانی را می توان در قاب و قالب یک پلی میکر به حساب آورد؟ و اگر جواب این سوال مثبت است، استقلال باید در تمام طول فصل با همین یک موتور حرکت کند؟

نگاهی به تیمهای دیگر نشان می دهد، مدعیان سنتی حداقل 3 برابر استقلال مرد ارسال پاس نهایی را دارند درحالیکه در استقلال شاید فقط بتوان رحمانی را بازیکنی با چنین خصوصیاتی توصیف کرد. حتی جابر انصاری را هم نمی توان بازیساز دانست. او فصل قبل بارها توسط کادر فنی برای بازی در پست پلی میکر امتحان شد و جواب نداد.

محسن مسلمان، فرشاد احمدزاده و حتی وحید امیری و امید عالیشاه در پرسپولیس؛ محمد نوری، جاسم کرار، سروش رفیعی و حتی محمد ابراهیمی در تراکتورسازی؛ مهدی رجب زاده، قاسم حدادی فر و احسان پهلوان در ذوب آهن؛ رسول نویدکیا، فرید کریمی و محرم در صورت ماندن در سپاهان و حتی خلعتبری و شجاعیان و پیمنتا (اگر در گسترش فولاد ماند) همگی مردانی هستند که توانایی ایفای نقش پلی میکر را دارند. در استقلال اما فقط رحمانی می تواند این کار را انجام بدهد. کاری که حتی امید ابراهیمی هم قادر به انجامش نیست.

بختیار رحمانی فصل قبل 3 پاس گل داد. مردانی مثل مسلمان، حدادی فر، علیپور، رسول نویدکیا، داریوش شجاعیان و حتی جوانی مثل میلاد پاک پرور هم یک به همین تعداد پاس گل دادند. ضمن اینکه امثال فرید کریمی، احمدزاده، خلعتبری، یوسفی، ترابی، رجب زاده و عالیشاه بیشتر از او پاس گل دادند.

منصوریان روی رحمانی درحالی به عنوان مرد اصلی فاز هجومی و صادرکننده پاس نهایی نظر دارد که در استقلال بدون بازیساز فصل قبل، خسرو حیدری، جابر انصاری و حتی سجاد شهباززاده پاس گلهای بیشتری نسبت به رحمانی تراکتورسازی دادند.

استقلال برای اینکه در طول فصل خیلی زود خلع سلاح نشده و رقبا، مرد اصلی فاز هجومش را از جریان بازی خارج نکنند حداقل به یک بازیساز دیگر نیازمند است. منصوریان شاید به همین دلیل هنوز منتظر مجتبی جباری است.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top