پایگاه آمریکایی "بریت بارت" (Breit Bart) درگزارشی تحت عنوان "ملا اوباما در حال هموارسازی مسیر ایران به سوی هسته ای شدن است" به انعکاس خبر منتشر شده توسط روزنامه سعودی "عکاظ" و انتقاد از سیاست های اوباما در قبال ایران پرداخته است.

 

به نظر می رسد تحلیل های عجیب و غریب ارائه شده از سوی روزنامه های سعودی توجه رسانه های آمریکایی را نیز به خود جلب کرده است. "عکاظ" مدعی است که تنها در واشنگتن ده ها هزار ایرانی ثروتمند و پولدار برای تحقق آرمان ایران، اختلاف ها را کنار گذاشته و دست به دست هم داده اند.

 

در این گزارش آمده است: «روزنامه سعودی "عکاظ" با انتشار مقاله ای تحت عنوان "ملا اوباما و داستان عشق تهران" به انتقاد از پرزیدنت باراک اوباما به علت تغییر سیاست قدیمی آمریکا در قبال ایران با حمایت از ایران و رها کردن خاورمیانه پرداخته است.»

 

در این مقاله ادعا شده است که جمهوری اسلامی در حال بهره برداری از تمایل ساده انگارانه اوباما به کشورهای انقلابی برای دستیابی به آرمان های هسته ای خود است. این در حالی است که آمریکا همیشه ایران را به عنوان کشوری قلمداد کرده است که قوانین بین المللی را زیر پا گذاشته و از تروریسم حمایت میکند؛ تروریسمی که آمریکا را در اقصی نقاط دنیا هدف قرار داده است.

 

این رسانه سعودی همچنین عنوان می کند که سابقه حقوقی و آکادمیک اوباما با این حقیقت سازگار است که رشد کردن او به عنوان بخشی از یک اقلیت موجب شده است که شخصیتش به صورتی شکل گیرد که در خلاف جهت تمامی روسای جمهور آمریکا عمل نماید.

 

در این مقاله همچنین آمده است: "اوباما کشورهای انقلابی را باور دارد و احساس می کند که آن ها نسبت به کشورهای باثبات، به قلب و ضمیر او نزدیک تر هستند. او معتقد است که ایران نمونه ای از یک انقلاب موفق است؛ کشوری که در رویاهای بی معنای اوباما می تواند ارتقاء یافته، و با همکاری به یک انقلاب دموکراتیک تبدیل شود. این ها دیدگاه های عاشقانه اوباما است.

 

این رسانه سعودی همچنین مدعی است که ایرانیان "ثروتمند و بانفوذ" خارج از کشور که ده ها هزار نفر از آن ها فقط در واشنگتن هستند، برای خدمت به آرمان ایران اختلافات سیاسی خود را کنار گذاشته و متحد شده اند.

 

در انتهای این مقاله آمده است: "طبیعتا عربستان سعودی در این شرایط در تیررس ایران قرار داد؛ در حالی که ایران با بهره برداری از شخصیت "ملا اوباما" در حال ایجاد پناهگاهی امن برای تحقق بخشیدن به منافع خود است. قدرت لابی ایران در آمریکا و نفوذ آن در رسانه های آمریکایی و وزارت خارجه، ایران را قادر به انجام چنین کاری می کند."

 

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top