ذخایر نفت درجای اولیه فلات قاره به ١٠٠ میلیارد بشکه می رسد

وکیل ملت: مدیرعامل شرکت نفت فلات قاره ایران، میزان نفت درجای اولیه این شرکت را در سال ٩٣ بالغ بر ٩٧,١ میلیارد بشکه اعلام کرد و گفت: پیش بینی می شود این رقم به ١٠٠ میلیارد بشکه افزایش یابد.

تاریخ انتشار: 12تير1395|20:22

 ذخایر نفت درجای اولیه فلات قاره به ١٠٠ میلیارد بشکه می رسد
| کد خبر: 177116

به گزارش وکیل ملت سعید حافظی، با بیان اين مطلب افزود: ذخایر نفت درجای اولیه شرکت نفت فلات قاره ایران در سال‌های ١٣٩٢ و ١٣٩٣ به ترتیب ٩٦,٧ و ٩٧.١ میلیارد بشکه بوده است که با توجه به امکان کشف میدانهای جدید و انجام و اتمام مطالعات جامع میدانها در سال‌های اخیر، انتظار می‌رود نفت درجای اولیه این شرکت به ١٠٠ میلیارد بشکه افزایش یابد.

وی میزان گاز درجای شرکت نفت فلات قاره ایران را  نیز در سال ١٣٩٣ بالغ بر ١٨٥ تریلیون فوت مکعب اعلام کرد و گفت: این شرکت، افزایش ضریب بازیافت از میدانهای خود را  با بکارگیری روشهای نوین ازدیاد برداشت و استفاده از فناوری‌های نو تعمیر، تکمیل و تولید در دستور کار قرار داده است.

حافظی پیش از این نیز در گفتگو با شانا با اشاره به تحقق ٩٧,٢ درصدی برنامه تولید تکلیفی این شرکت در سال ٩٤ اعلام کرده بود: پارسال در مجموع، ١٤٤ میلیون بشکه نفت خام از میدانهای نفتی فلات قاره ایران تولید شد که این میزان تولید در مقایسه با تولید سال ٩٣ این شرکت، تغییر معقولی داشته است.

کلید واژه ها ذخایر نفت - فلات قاره
منبع خبر شانا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top