تاریخ انتشار: 13تير1395|02:38

| کد خبر: 177210
یادداشت مقام آمریکایی در واشنگتن تایمز؛

دولت روحانی قابل اعتماد نیست/ به صدای مردم ایران گوش فرا دهید!

وکیل ملت: «روحانی در زمان در دست گرفتن قدرت در سال 2013 نه تنها وعده گشایش به سوی جامعه بین المللی را مطرح کرد، بلکه همچنین اصلاحات داخلی، آزادی زندانیان سیاسی و یک جامعه آزادتر ایرانی را وعده داد...»

"تام ریچ" اولین وزیر امنیت داخلی ایالات متحده، با  انتشار یادداشتی در صفحه آنلاین روزنامه آمریکایی "واشنگتن تایمز" (Washington Times) به انتقاد از سیاست "حمایت از میانه روهای ایران" پرداخته و به دولت آمریکا توصیه می کند که به صدای مردم ایران گوش فرا دهد.

 

البته منظور این مقام آمریکایی از "صدای مردم ایران"، حضور میلیون ها ایرانی در راهپیمایی روز قدس نبوده و او به تجمع پیش روی گروهک تروریستی منافقین در پاریس در 9 جولای اشاره کرده است!

 

جالب است که مقامات آمریکایی، "صدای مردم ایران" را در میان تجمع ناچیز منافقین فراری از کشور جستجو می کنند، در حالی که فریاد استکبار ستیزی ملت ایران در روز جهانی قدس را نادیده می گیرند.


در این یادداشت آمده است: «تقریبا دو روز بعد از آنکه یک مرد مسلح در اورلاندو، مرگبارترین تیراندازی تاریخ آمریکا را رقم زد، وزارت امور خارجه ایران با صدور بیانه ای این حادثه تروریستی را محکوم کرده و عنوان کرد "جمهوری اسلامی بر اساس سیاست اصولی خود در زمینه محکومیت تروریسم و عزم راسخش برای مقابله جدی و همه جانبه با این پدیده شوم، حمله تروریستی اخیر در اورلاندو آمریکا را محکوم می کند."

 

محکومیت حمله تروریستی اورلاندو توسط دولت روحانی صورت گرفته است که سعی دارد چهره ای مهربان و دوستانه از خود به تصویر بکشد؛ موضوعی که در طول مذاکرات هسته ای به روشنی پیدا بود. اما نه توافق هسته ای و نه هیچ بیانیه ای که پس از آن صادر شود نمی تواند توجیه گر آن باشد که آقای روحانی و همکارانش به سوی اعتدال گرایش دارند.»

 

تام ریچ در ادامه می نویسد: «همین هفته گذشته بود که بازرسان آژانس بین المللی انرژی هسته ای تایید کردند که آثار اورانیوم ساخت انسان در تاسیسات پارچین در جنوب شرق تهران، پیدا شده است که نشان می دهد تهران به دنبال ساخت تسلیحات هسته ای بوده است. آقای روحانی در تبلیغات و لفاظی های ضد غربی اخیر ایران نیز مشارکت کرده است؛ به عنوان مثال اینکه توافق هسته ای یک "نقطه عطف تاریخی" بود که "توطئه صهیونیسم و استکبار غرب" را خنثی کرد.

 

روحانی در زمان در دست گرفتن قدرت در سال 2013 نه تنها وعده گشایش به سوی جامعه بین المللی را مطرح کرد، بلکه همچنین اصلاحات داخلی، آزادی زندانیان سیاسی و یک جامعه آزادتر ایرانی را وعده داد. اکنون که سه سال از آن تاریخ می گذرد و تنها یک سال به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری زمان باقی مانده هیچ کدام از این وعده ها عملی نشده است. بلکه کاملا برعکس، وضعیت بنابر بعضی گزارشات تنها بدتر شده است. قانون اعدام در دوره روحانی به قدرت خود اجرا می شود و محدودیت حقوق زنان بیشتر شده است و اخیرا ماموران مخفی پلیس اخلاقی برای برخورد با زنانی که قوانین پوشش اسلامی را نقض می کنند، مشغول به کار شده اند. سخت گیری ها بر جامعه همجنسگرایان نیز افزایش یافته است.

 

اما با این حال، متاسفانه ممکن است کسانی که به شرایط داخلی ایران دقت ندارند با صدور بیانیه هایی مانند محکومیت اورلاندو توسط دولت روحانی، دچار این توهم شوند که اصلاحات داخلی در ایران هنوز در دسترس و نزدیک است. برخی از سیاستگذاران غربی پس از انتخاب روحانی و همچنین پس از دستیابی به توافق هسته ای، از چنین فکری استقبال کردند. چنین پیش بینی هایی همیشه اشتباه بوده است. مسخره است که اجازه دهیم دولت روحانی با بیانیه های پوچ، این خوشبینی ها را ایجاد کند.»

 

در انتهای این یادداشت آمده است: «اکنون ما باید به صدای مردم ایران گوش فرا دهیم؛ مانند مردمی که در تاریخ 9 جولای در پاریس تجمع خواهند کرد تا در یک تظاهرات بین المللی بزرگ از شورای ملی مقاومت ایران حمایت کنند. در حالی که قانونگذاران غربی به دنبال گشایش با ایران بوده اند، شورای ملی مقاومت ایران بارها و بارها تاکید کرده است که "ما نمی توانیم افراط گرایی را در مقیاس جهانی شکست دهیم مگر آن که با آن در همه جا مقابله کنیم؛ حتی اگر در پشت خنده فریبنده یک دولت حامی تروریسم مخفی شده باشد."»

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top