بزرگ‌ترین رادیو تلسکوپ جهان ساخته شد

وکیل ملت: مهندسان چینی روز یکشنبه (13 تیر) با نصب آخرین صفحه در مرکز این تلسکوپ سرانجام موفق شدند بزرگ‌ترین تلسکوپ جهان را تکمیل کنند.

تاریخ انتشار: 14تير1395|13:00

بزرگ‌ترین رادیو تلسکوپ جهان ساخته شد
| کد خبر: 177460

مهندسان چینی کار ساخت بزرگ‌ترین تلسکوپ جهان را به پایان رساندند. مهندسان چینی روز یکشنبه (13 تیر) با نصب آخرین صفحه در مرکز این تلسکوپ سرانجام موفق شدند بزرگ‌ترین تلسکوپ جهان را تکمیل کنند. این رادیو‌ تلسکوپ که FAST نام دارد، در منطقه پینگتانگ در استان گوئیژو چین ساخته شد. مساحت این رادیو‌ تلسکوپ به اندازۀ سی زمین فوتبال است و قطر آن به پانصد متر می‌رسد.

 

فیلم: بزرگ ترین رادیو تلسکوپ جهان ساخته شد
مرحله پایانی ساخت بزرگ‌ترین رادیو‌تلسکوپ جهان در چین
ساخت این پروژۀ بزرگ که براساس گزارش‌ها هدف آن‌ کسب اطلاعات از حیات فرازمینی است، از سال 2011 میلادی آغاز شد. رادیو تلسکوپ نوعی آنتن رادیویی است که در اخترشناسی رادیویی برای جمع‌آوری اطلاعات از ماهواره‌ها، کاوشگرهای فضایی و هرگونه منبع رادیویی در فضا استفاده می‌شود.
فیلم: بزرگ ترین رادیو تلسکوپ جهان ساخته شد
مرحله آغازین ساخت بزرگ‌ترین رادیو‌تلسکوپ جهان در چین


براساس گزارش روز سه‌شنبۀ (27 بهمن) خبرگزاری شینهوا، پیش از اتمام پروژۀ بزرگ چین که بیش از 181 میلیون دلار هزینه در برداشته است، 9 هزار و 110 ساکن دو شهرستان در استان گوئیژو تخلیه شدند و هر کدام 12 هزار یوان (معادل حدود 1820 دلار) به عنوان غرامت دریافت می‌کنند.

یک مقام ارشد در گوئیژو دربارۀ علت تخلیۀ ساکنین گفت، خالی از سکنه بودن محیط اطراف این رادیوتلسکوپ به شعاع پنج کیلومتر به «ایجاد یک محیط موج الکترومغناطیسی صوتی» کمک می‌کند. این رادیو تلسکوپ از رادیو تلسکوپ رصدخانۀ آرسیبو، مرکز نجوم رادیویی آمریکا در پورتوریکو با قطر 300 متر پیشی می‌گیرد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top