تفاوت آب آشامیدنی با آب معدنی در چیست؟

بهزاد محمدپور

وکیل ملت: آب معدنی در حقیقت همان آب آشامیدنی داراي مواد معدنی یا مواد سولفاته قابل‌حل است که می‌توانند خاصیت درمانی نيز داشته باشند یا طعم آب را تغییر دهند.

تاریخ انتشار: 14تير1395|14:05

تفاوت آب آشامیدنی با آب معدنی در چیست؟
| کد خبر: 177473

ويژگيهاي آب آشامیدنی سالم چيست؟
 اولا فاقد عوامل بیماریزا باشد.
ثانيا فاقد املاح شیمیایی مضر باشد.
ثالثا فاقد طعم، بو و رنگ نامطلوب باشد.
ويژگيهاي آب معدنی چیست؟


آب معدنی در حقیقت همان آب آشامیدنی حاوی مواد معدنی یا مواد سولفاته قابل‌حل است که می‌توانند خاصیت درمانی داشته باشند یا طعم آب را تغییر دهند. ترکیبات سولفور، نمک‌ها و گازها از جمله مواد محلولی هستند که در آب‌های معدنی یافت می‌شوند. آب معدنی می‌تواند گازدار هم باشد و به شکل طبیعی یا مصنوعی تولید شود. در اغلب موارد آب معدنی، آب حاوی کربنات است یعنی در حقیقت این کربنات است که بعنوان شاخص آب معدنی تعریف می‌شود. از طرف دیگر اصطلاحی تحت عنوان آب آشامیدنی بسته‌بندی هم وجود دارد.

آب بسته‌بندی آبی است که به نوعی مرحله تقطیر بر روی آن انجام شده باشد. منبع این آب هم که یا در بطری‌های پلاستیکی و یا بعضاً بطری‌های شیشه‌ای بسته‌بندی می‌شود، می‌تواند چاه یا چشمه باشد. مهر و موم خاص شرکت‌های آب معدنی و آب بسته‌بندی در حقیقت تضمین پاک و سالم بودن و در عین حال قابلیت حمل و نقل آن‌ها است. یکی از ویژگی‌های آب معدنی این است که اغلب با مواد معدنی سولفاته نظیر سولفات آلومینیوم تصفیه می‌شود. این مواد نه‌تنها آلودگی‌ها را به طرق مختلف از جمله با روش انعقاد حذف می‌کنند بلکه در عین حال باعث تاثیرات مثبت دیگر همچون خاصیت درمانی یا تغییر طعم آب هم می‌شوند.

 

كارشناس رسمي محيط زيست

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top