8 کشوری که دریافت شهروندی آنها آسان است

وکیل ملت: کشورهایی که کسب تابعیت آنها سخت و یا بسیار گران قیمت است استرالیا، اسپانیا، بریتانیا، پرتغال و آمریکا است.

تاریخ انتشار: 14تير1395|16:59

8 کشوری که دریافت شهروندی آنها آسان است
| کد خبر: 177532

دریافت تابعیت کشورهای مختلف جهان متفاوت است، برخی بسیار آسان و ارزان و برخی دیگر سخت و گران قیمت.

در این بین کشورهایی هستند که شرایط اقامت در خاک خود را برای شهروندان خارجی فراهم و تابعیت کامل را نیز به آنان اعطا می کنند.

جمهوری دومینیکن:

جمهوری دومینیکن جزیره ای است در منطقه کارائیب که بالغ بر 73 هزار نفر در آن سکونت دارند. برای هرکسی این امکان وجود دارد که با سپرده 100 هزار دلاری در بانک ملی دومینکن تابعیت این کشور را کسب کنند. اما برای افراد متاهل این مبلغ به 175 هزار دلار است. اقامت در این کشور شرط دستیابی به شهروندی آن نیست.

آنتیگوا و باربودا:

این جزیره در دریای کارائیب واقع شده است و شرط دستیابی به شهروندی آن نیز خرید ملکی به مبلغ 400 هزار دلار و یا ارائه 200 هزار دلار به موسسه خیریه در این جزیره است.

سنت کیس و نویس:

درخواست تابعیت این جزیره که در دریای کارائیب واقع شده است تنها 3 صفحه است، کسانی که تمایل دارند تابعیت این جزیره را کسب کنند باید ملکی به مبلغ 400 هزار دلار خریداری کنند یا 250 هزار دلار به صنعت ملی شکر این کشور کمک کند. کسانی که تابعیت سنت کیس و نویس را در اختیار دارند می توانند به بیش از 130 کشور جهان را بدون در اختیار گرفتن ویزا سفر کنند.

گراندا:

شرط دریافت تابعیت این جزیره سرمایه گذاری در سهام شرکت های محلی به مبلغ 311.750 دلار است . این مبلغ تضمین کننده تمامی همه هزینه های قانونی و دولتی و هزینه های صدور ویزای سفر است.

مجارستان:

پس از اصلاح قوانین مربوط به مهاجرت در این کشور در سال 2012، به کسانی که تمایل دارند تابعیت این کشور را د راختیار بگیرند اجازه داده می شوند تا با دریافت اقامت دائم به مبلغ 322.600 دلار دریافت کنند و پس از آن به راحتی تابعیت این کشور را در اختیار بگیرند.

مالتا:

مالتا جزیره ای است که در دریای مدیترانه واقع شده است و از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می رود. این کشور تلاش می کند تا جایی که امکان دارد با اعطای حق شهروندی کامل سرمایه گذاران را به این کشور جذب کند، شهروندی کامل مالتا با شرط سرمایه گذاری 1.57 میلیون دلاری در این کشور ارائه می شود.

قبرس:

دریافت تابعیت قبرصیگران قیمت ترین شهروندی در جهان است که قیمت آن به 34 میلیون دلار می رسد.اما پس از بحران جهانی مالی این مبلغ به 6.2 میلیون دلار کاهش پیدا کرد.

اتریش:

دارنده ویزای اتریش می تواند به طور رایگان به کشورهای عضو منطقه شنگن رفت و آمد داشته باشد و به 160 کشور جهان بدون دریافت ویزا سفر کند. دریافت تابعیت اتریشی 10 میلیون دلار هزینه دارد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top