سفر هزاران ایرانی به شهر وان ترکیه برای گذراندن تعطیلات عید فطر / « ایرانی ها اقتصاد وان را نجات دادند»

وکیل ملت: هزاران ایرانی به شهر وان در نزدیکی مرز شرقی ترکیه سفر کرده اند تا تعطیلات عید فطر را در این شهر بگذرانند که باعث خوشحالی فعالان اقتصادی محلی از افزایش فروششان شده است. این تعطیلات که در ترکیه رمضان بایرام نامیده می شود سه روزه بوده و پس از یک ماه روزه داری در روز سه شنبه آغاز می شود. افزایش حملات تروریستی پ ک ک آسیب بسیاری به اقتصاد این منطقه وارد شده بود.

تاریخ انتشار: 15تير1395|10:15

سفر هزاران ایرانی به شهر وان ترکیه برای گذراندن تعطیلات عید فطر / « ایرانی ها اقتصاد وان را نجات دادند»
| کد خبر: 177633

دیلی صباح نوشت: هزاران ایرانی به شهر وان در نزدیکی مرز شرقی ترکیه سفر کرده اند تا تعطیلات عید فطر را در این شهر بگذرانند که باعث خوشحالی فعالان اقتصادی محلی از افزایش فروششان شده است. این تعطیلات که در ترکیه رمضان بایرام نامیده می شود سه روزه بوده و پس از یک ماه روزه داری در روز سه شنبه آغاز می شود. افزایش حملات تروریستی پ ک ک آسیب بسیاری به اقتصاد این منطقه وارد شده بود.

شبنم رضاپور که به همراه خانواده اش در وان به سر می برد نزدیک بودن این شهر به ایران را دلیل اصلی جذاب بودن آن می داند.

یک مغازه دار ترکیه ای، عبدالله ابوکان می گوید: « وقتی ایرانی ها نیستند آسیب زیادی به تجارت ما وارد می شود. کل زندگی ما به آن وابسته است. خدا را شکر که آن ها اینجا هستند. عید بایرام گذشته رونق چندانی نداشت، اما امسال از این بهتر نمی شد».

رئیس اتاق صنعت و بازرگانی وان می گوید ایرانی ها اقتصاد این منطقه را نجات دادند. او می گوید: «ما برای علاقه ایرانی ها به آمدن به وان بسیار شکرگذاریم، به ویژه آنکه آن ها در زمانی آمده اند که اقتصاد ترکیه سالی را با ضربه های پیاپی گذردانده است. ما معتقیدم تبلیغاتی که در دو سال گذشته درباره این استان در ایران داشتیم تاثیر زیادی در سفر خیل انبوهی از ایرانیان به اینجا داشته است».

تقوا می گوید اقتصاد محلی پس از زلزله اکتبر 2011 سقوط سختی را تجربه کرد، اما گردشگران ایرانی باعث ایجاد امید به آینده شدند. او می گوید: «ما از مغازه داران خواسته ایم از مهمانان ایرانی به درستی پذیرایی کنند و اجناس را به قیمت گران تر به آن ها نفروشند. کل این اقتصاد به دلیل افزایش گردشگران ایرانی متحول شده است، و بخش های خدمات دهنده فارسی زبان های بیشتری را استخدام کرده اند».

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 8

سلیمانی
|
15تير ماه 1395
0
0
وقتی زدن ترکوندنشون اونجا بعد صاحب پیدا میکنند..هزاربار دولت گفت ترکیه فعلا تعطیل ولی خودمون دنبال دردسر میگردیم.
خدایشان بیامرزاد
|
15تير ماه 1395
0
0
شهر وان همانجایی بود که در سال 1915 میلادی(101 سال پیش) جنگ ویرانگری اتفاق افتاد که تمام ساکنان ارمنی آن شهر را نابود کرد.
مردم
|
15تير ماه 1395
0
0
وای خدا ما چه بد بختیتم . دنیا دست به دست هم میدند که مارا دچار شکست اقتصادی کنند اون وقت ما خودمون هم کمک شون می کنیم .یکی از این کشور ها همین ترکیه و عربستان است .خب ادمای حسابی این پولو تو کشور خودت ایران خرج کن ............چرا چرا. واقعا دلم اتیش گرفت نه اینکه بخوام تو کار مردم فضولی کنم .اما شاید با این پولها بشه ایران عزیزمان را موفق وسر امد کنیم.
محمد
|
15تير ماه 1395
2
6
از ماست که بر ماست !!!!!!!
ارمان
|
15تير ماه 1395
2
1
ما هم با خانواده برا خرید لباس وان بودیم خیلی مسافر ایرونی اومده بود ..
نبی
|
15تير ماه 1395
0
0
عرض سلام. متاسفم برای هم وطننان عزیز که شبانه روز رسانهای ملی جهانی حمایت ترکیه اشکارا نشان از حمایت از داعش .یه سری افراد برای خوش گزرانی حامی تروریست را از رکود نجات میدند.
رضا
|
15تير ماه 1395
0
0
باید از خودمون خجالت بکشیم
از بس که ول شل هستم
خرجیها فرار میکنند .ما میریم اونجا
وائ ی ی
امیدوار
|
16تير ماه 1395
0
0
امیدوارم این وطن فروشان ..............

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top