تاریخ انتشار: 15تير1395|20:23

| کد خبر: 177720

آیا امکان تغییر تاریخ برگزاری "انتخابات ریاست جمهوری" وجود دارد؟

وکیل ملت: عضو حقوقدان شورای نگهبان گفت: با توجه به تعامل میان شورای نگهبان و وزارت کشور امکان جابه جایی تاریخ برگزاری انتخابات وجود دارد، شورای نگهبان باید این موضوعات را قبل از اعلام نظر مورد بحث و بررسی قرار دهد.

به گزارش وکیل ملت سام سوادکوهی عضو حقوقدان شورای نگهبان پیرامون اظهارات وزیر کشور پیرامون ارائه پیشنهاد برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال 96 به دلیل همزمانی با ماه مبارک رمضان به شورای نگهبان و تغییر زمان برگزاری این انتخابات اظهارکرد: طبق نظر سخنگوی شورای نگهبان که دراین باره به صورت شفاف اظهار نظر کردند تا زمانی که موضوع تغییرزمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در شورای نگهبان مورد بحث و بررسی قرار نگیرد نمی توان درباره آن صحبت کرد.

وی افزود: تغییر زمان تاریخ برگزاری انتخابات ریاست جمهوری به دلیل اهمیت آن از شرایط متفاوتی برخوردار است از این رو با توجه به پیشنهاد دولت و وزارت کشور این موضوع باید مورد بررسی دقیق قرار گیرد.

این عضو حقوقدان شورای نگهبان خاطر نشان کرد: با توجه به تعامل میان شورای نگهبان و وزارت کشور امکان جابه جایی تاریخ برگزاری انتخابات وجود دارد، شورای نگهبان باید این موضوعات را قبل از اعلام نظر مورد بحث و بررسی قرار دهد.

سواد  کوهی درباره اینکه آیا به صورت قانونی امکان تغییر در زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد یا خیر؟ گفت: همواره در طول برگزاری انتخابهای متعدد زمان و تاریخ برگزاری آن با هماهنگی وزارت کشور با شورای نگهبان با توجه به اوضاع و احوال صورت می گیرد.

وی تاکید کرد: در مورد این مسئله باید دید که شورای نگهبان با توجه به اهمیت این موضوع چه تصمیمی را اتخاذ می کند.

این عضو حقوقدانان شورای نگهبان تصریح کرد: همواره مقداری انعطاف از سوی شورای نگهبان در زمان برگزاری انتخابات و جود داشته است حال باید با توجه به اینکه انتخابات ریاست جمهوری سال 96 مقارن با ماه مبارک رمضان است درباه امکان تغییر تاریخ تغییر آن در شورا تصمیم گرفت.

سواد کوهی خاطر نشان کرد: قاعدتا در اولین جلسه ای که شورای نگهبان تشکیل دهد این موضوع در دستور کار قرار خواهدگرفت.

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر میزان
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top