تاریخ انتشار: 16تير1395|04:10

| کد خبر: 177764

چند خط برای کسی که به طارمی گفت برو دنبال «پول»!

وکیل ملت: تركش‌هاي انتقال طارمي و رضاييان به ليگ تركيه همچنان ادامه دارد و در اين بين هر كس، از زاويه ديد خودش به موضوع نگاه مي‌كند.

در همين راستا شايد يكي از جالب‌ترين اظهارنظرها، مربوط به مهدي هاشمي‌نسب باشد؛ پيشكسوت پرسپوليس و استقلال كه در محفلي با طارمي ملاقات كرده و به او در مورد آينده‌اش مشورت‌هايي داده است. هاشمي‌نسب در مورد اينكه در ملاقاتش با طارمي چه گذشت، مي‌گويد: «به او گفتم فقط برو دنبال پول. اين آدم‌هايي كه الان دور تو هستند، اگر فردا نياز مالي داشته باشي تره هم برايت خرد نمي‌كنند.»

خود استاد هاشمي‌نسب از جمله كساني است كه سخت به همين تئوري «پول‌محوري» اعتقاد داشته و اصلا با همين طرز تفكر در دوران بازيگري‌اش جنجالي‌ترين انتقال تاريخ فوتبال ايران را رقم زده است. ياغي روزهاي داغ تابستان79، بعد از آنكه در پرسپوليس با دشواري‌هايي مواجه شد و عرصه را كمي تنگ ديد، تصميم گرفت راهي استقلال شود و انتقالي انتقامي را تجربه كند. گفته مي‌شود مهدي در ازاي اين جابه‌جايي، قراردادي 100ميليون توماني بست و به اولين بازيكن فوتبال ايران تبديل شد كه دستمزد 9رقمي دريافت مي‌كند. حالا خيلي از آن سال‌ها گذشته و شكر خدا هاشمي‌نسب نياز مالي ندارد، اما سوال اينجاست كه آيا او از جايگاه فعلي‌اش به عنوان يك فوتباليست بازنشسته، كاملا رضايت دارد؟

هاشمي‌نسب يكي از بهترين مدافعان تاريخ فوتبال ايران بود؛ كسي كه ميروسلاو بلاژويچ هميشه با تحسين از او به عنوان يكي از پرندگان آسماني‌اش ياد مي‌كرد. مهدي در پرسپوليس درخشيد و با چهار گلي كه در مدت كوتاهي وارد دروازه استقلال كرد، در مسير جاودانگي قرار گرفت. حالا اما همان انتقال، او را در نوعي تعليق و بلاتكليفي قرار داده است. پرسپوليسي‌ها همچنان و احتمالا تا ابد نخواهند توانست او را در جمع خودشان بپذيرند و البته استقلالي‌ها هم چندان مايل نيستند قاتل روياهاي جواني‌شان را پيشكسوت اين باشگاه بدانند. وضع چنان است كه وقتي علي پروين اسم هاشمي‌نسب را در فهرست پرسپوليسي‌هاي حاضر در بازي با تيم ستارگان ميلان قرار داد، موجي از خشم در اردوگاه سرخ‌ها به وجود آمد و اعتراضات آنها تا جايي ادامه يافت كه سطان ناچار به حذف اسم شاگرد قديمي‌اش شد.

بله؛ پول خيلي مهم است و هر آدمي بايد طوري زندگي كند كه بعدها محتاج نباشد. با اين همه اما اگر بازيكنان اين فوتبال حتي با سالي يك يا دو ميليارد تومان هم نمي‌توانند آينده‌شان را تضمين كنند، مشكل از جاي ديگري است. معقول‌ترين راه شايد اين باشد كه هم حواست به حساب بانكي‌ات باشد و هم طوري زندگي كني كه دوران پيشكسوتي‌ات، مثل هاشمي‌نسب از اينجا رانده و از آنجا مانده نباشي!

منبع خبر بانک ورزش
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top