تاریخ انتشار: 16تير1395|18:51

| کد خبر: 177808
بازی تکراری با بازیگری سازمان امنیت داخلی آلمان؛

ایران در حال ساخت سلاح کشتار جمعی است/ تلاش ایران کشف و خنثی شد!

وکیل ملت: سازمان امنیت داخلی آلمان مدعی شده اطلاعات مهمی در دست دارد که نشان می‌دهد ایران همچنان با تمام قدرت می‌کوشد به مواد و وسایلی دست یابد که می‌توانند برای ساخت کلاهک‌های اتمی و موشک‌های حامل پرتاب مورد استفاده قرار گیرند.

نیروگاه بوشهر ایران در حال ساخت سلاح کشتار جمعی است/ تلاش ایران کشف و خنثی شد!

 سازمان امنیت داخلی آلمان در گزارش عجیبی مدعی شده که ایران قصد داشته از آلمان فن‌آوری هسته‌ای مرتبط با ساخت بمب اتم بخرد. این گزارش از آن جهت عجیب به نظر می‌رسد که از یک سو یوکیا آمانو فعالیت صلح‌آمیز ایران را تأیید کرده است و از سویی دیگر آمریکا و کشورهای غربی دیگر تاکنون چنین ادعایی را مطرح نکرده‌اند.

 

سازمان امنیت داخلی آلمان مدعی شده اطلاعات مهمی در دست دارد که نشان می‌دهد ایران همچنان با تمام قدرت می‌کوشد به مواد و وسایلی دست یابد که می‌توانند برای ساخت کلاهک‌های اتمی و موشک‌های حامل پرتاب مورد استفاده قرار گیرند.

 

این سازمان مطابق همیشه بدون آنکه دلیل و سندی برای ادعایش ارائه دهد افزوده که آلمان برای خرید‌های هسته‌ای ایران از جذابیت فراوان برخوردار است.

 

 

بخش فارسی دویچه وله نیز که متعلق به وزارت خارجه آلمان است با پوشش این خبر نوشته است: این در حالی است که آمریکا و اتحادیه اروپا بسیاری از تحریم‌ها علیه ایران را پس از نهایی شدن توافق اتمی با این کشور در ژوئیه ۲۰۱۵ رفع کردند زیرا می‌پنداشتند که ایران پس از این توافق بمب اتمی نخواهد ساخت.

 

هفته گذشته سازمان فدرال امنیت داخلی آلمان از تلاش ایران برای دستیابی به فن‌آوری اتمی سخن گفت و حال سازمان امنیت داخلی ایالت نوردراین وستفالن نیز همین موضوع را مطرح کرده است.

 

در گزارش سال ۲۰۱۵ سازمان فدرال امنیت داخلی آلمان که توسط توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان، در تاریخ ۲۸ ژوئن امسال (۲۰۱۶) عرضه شد، ادعا شده است: «اگرچه ایران در توافق اتمی با محدود کردن و کنترل برنامه هسته‌ای خود موافقت کرده، اما فعالیتهای غیرقانونی [این کشور] برای "پرولیفراسیون" [دستیابی به فن‌آوری‌ای که می‌تواند در خدمت ساخت سلاح‌های کشتار جمعی باشد] همچنان به لحاظ کمی در سطحی بالا در جریان است.»

 

گزارش عرضه شده در دوسلدورف، مرکز ایالت نوردراین وستفالن آلمان، نیز دربرگیرنده حکایتی مشابه است. گزارش سالانه سازمان امنیت داخلی نوردراین وستفالن توسط رالف یگر، وزیر داخلی این ایالت، روز دوشنبه (۴ ژوئیه / ۱۴ تیر) معرفی شد.

 

 

در گزارش  سازمان امنیت داخلی ایالت نوردراین وستفالن که توسط "رالف یگر" وزیر داخلی این ایالت، روز دوشنبه (۴ ژوئیه / ۱۴ تیر) قرائت شده، آمده است که نزدیک به دو سوم "تلاش‌های صورت گرفته برای خرید که توسط سازمان امنیت داخلی نوردراین وستفالن شناسایی شده‌اند" در رابطه با برنامه‌‌های ایران بوده‌اند.

 

در این گزارش ادعا شده که تلاش‌های مزبور مشتمل بر ۹۰ مورد فعالیت غیرقانونی برای دسترسی به فن‌آوری‌ای بوده‌اند که در ساخت سلاح‌های اتمی و موشک‌های حامل پرتاب مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

 

"یاکوو هاداس-هندلزمان" سفیر رژیم اشغالگر قدس در آلمان، پس از انتشار گزارش سازمان امنیت داخلی آلمان به روزنامه "تاگس اشپیگل" گفت: «ما مطمئن هستیم که مقامات آلمانی همه اقدامات لازم را انجام خواهند داد و فعالیت‌های غیرقانونی‌ای را که شناسایی کرده‌اند تعقیب خواهند کرد.»

 

سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان افزود که گزارش سازمان امنیت داخلی آلمان تاییدکننده نظر اسرائیل است که "کافی نیست به ایران اعتماد شود".

 

همچنین بورکهارد لیشکا، سخنگوی سیاست داخلی فراکسیون حزب سوسیال دمکرات آلمان، از فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران برای خرید فن‌آوری هسته‌ای انتقاد کرد و گفت: «شرط توافق با ایران این است که ایرانی‌ها به طور نامحدود همکاری کنند و مواد اتمی را برای تولید سلاح هسته‌ای غنی‌سازی نکنند. ما ساده‌لوح نیستیم و به دقت بررسی می‌کنیم که آیا ایران به تعهداتش عمل می‌کند یا نه. آلمان بی‌قید و شرط در کنار اسرائيل است و ما اجازه تهدید این کشور[رژیم] از سوی ایران را نمی‌دهیم.»

 

 

فضاسازی جدید آلمانی‌ها در حالی صورت می‌پذیرد که یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، صلح‌آمیز بودن فعالیت هسته‌ای ایران را تأیید کرده است.

 

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی آخرین بار 17 خرداد در گزارشی به شورای حکام گفت که ایران به برجام متعهد بوده است و بازرسان آژانس چندین بار از سایتهای هسته ای ایران بازدید کرده اند. وی همچنین گفت که ایران با بازرسی‌های سرزده نیز موافقت کرده است.

 

یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی در گزارشی به شورای حکام اعلام کرد: ایران تحت قطعنامه 2231 شورای امنیت و قطعنامه های مربوطه، به تعهدات خود در برجام پایبند بوده است.

 

ضمن آنکه دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و دیگر کشورهای غربی نیز تاکنون ادعای آلمانی‌ها را تأیید نکرده‌اند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top