تاریخ انتشار: 18تير1395|09:56

| کد خبر: 177958

حمله «نیترو زئوس» به ایران/ بدون حتی یک بمب زیرساخت‌های ایران را نابود می‌کنیم!

وکیل ملت: «"نیترو زئوس" دامنه بسیار گسترده تری نسبت به "استاکس نت" داشته و به آژانس امنیت ملی این امکان را می داده تا به سیستم های فرماندهی و کنترل ایران حمله نماید.

با اجرای این حمله، سیستم های دفاع هوایی ایران هک شده و از کار می افتادند و جنگنده های آمریکایی یا اسرائیلی بدون مشکل وارد ایران می شدند.»پایگاه آمریکایی بیزینس اینسایدر (Business Insider) با انتشار گزارشی تحت عنوان "آمریکا می توانست تمامی زیرساخت های ایران را بدون حتی یک بمب نابود کند" به طرح حمله گسترده سایبری آمریکا به ایران پرداخته است.


آمریکا و اسرائیل که تا کنون جرات کوچکترین تعدی به ایران اسلامی را نداشته اند، با انتشار گزارشات رسانه ای، از برنامه های خود برای حمله به ایران و منتفی شدن این حملات در لحظات آخر می گویند.

 

در این گزارش آمده است: «آمریکا یک عملیات فوق سری را در نظر داشته که موجب از کار افتادن اکثر زیر ساخت های ایران در آستانه یک جنگ تمام عیار می شده است بدون آنکه حتی یک بمب بر سر ایران انداخته شود.»

 

بر اساس این گزارش حمله ادعایی، مانند حمله ای بوده که در فیلم "روزهای صفر" به نمایش گذاشته شده و برای ساخت این فیلم با افرادی در آژانس امنیت ملی آمریکا مشاوره شده است.

 

در ادامه این گزارش آمده است: «نمایی باورنکردنی از این عملیات سایبری طبقه بندی شده که "نیترو زئوس" نام دارد اولین بار در فیلمی تحت عنوان "روزهای صفر" به نمایش گذاشته شد و پس از آن مقامات اطلاعاتی و نظامی آمریکا که در این پروژه درگیر بودند در مصاحبه با نیویورک تایمز آن را تایید کردند.

 

یکی از منابع آژانس امنیت ملی بدون ذکر نام می گوید که ما صدها میلیون و شاید چندین میلیارد دلار برای این پروژه هزینه کردیم. ما نظاره می کردیم، منتظر بودیم و آماده ایجاد اخلال و نابودی این سیستم ها از طریق حملات سایبری بودیم. "استاکس نت" در مقایسه با این حمله یک پروژه کوچک بود. "نیترو زئوس" طرحی برای یک حمله تمام عیار سایبری بدون امکان رهیابی بود.

 

"نیترو زئوس" دامنه بسیار گسترده تری نسبت به "استاکس نت" داشته و به آژانس امنیت ملی این امکان را می داده تا به سیستم های فرماندهی و کنترل ایران حمله نماید و ایران توانایی ارتباطی خود را از دست بدهد. با اجرای این حمله، سیستم های دفاع هوایی ایران هک شده و از کار می افتادند و جنگنده های آمریکایی یا اسرائیلی بدون مشکل وارد ایران می شدند. همچنین سیستم هایی مانند شبکه برق، شبکه های ارتباطی و سیستم مالی کشور نیز آلوده شده و از کار می افتادند.»

 

این پایگاه آمریکایی در انتهای گزارش خود به ناچار اعتراف می کند که به گفته کارشناسان امنیت سایبری چنین لفاظی هایی تا حدودی اغراق آمیز است و می نویسد: «هر چند بسیاری از کارشناسان امنیت سایبری می گویند که چنین لفاظی هایی در رابطه با هک کردن و نفوذ به زیرساخت های حیاتی یک کشور تا حدودی اغراق آمیز است، اما موفقیت پروژه استاکس نت نشان می دهد که حملات پیچیده سایبری قطعا امکان پذیر است.»

 

در حالی رسانه های آمریکایی ایران را طعمه ای برای حمله سایبری آمریکا معرفی می کنند، که پیش از این و در زمان توافق هسته ای، از قدرت گسترده ایران در فضای سایبری سخن به میان آورده و آن را تهدیدی برای زیرساخت های آمریکا معرفی می کردند. در همین راستا پایگاه خبری هیل (Hill) وابسته به کنگره آمریکا در ماه می سال 2015 با انتشار گزارشی به بررسی آنچه تهدید جهان توسط نیروی سایبری ایران خواند، پرداخته و نوشت: «کارشناسان می گویند ممکن است تهران از لغو تحریم های هسته ای، برای تحکیم برنامه سایبری رو به رشد خود استفاده کند؛ برنامه ای که در حال حاضر نیز ایران با اتکای به آن، به شبکه های حیاتی بسیاری از کشورها از جمله ایالات متحده نفوذ کرده است.»


بر اساس این گزارش "فرد کاگان" محقق امنیت ملی در موسسه اینترپرایز آمریکا (AEI) ضمن تهیه گزارشی در رابطه با تهدید سایبری ایران، عنوان کرده است: «ما از این لحاظ [امنیت سایبری] در موقعیت باخت-باخت قرار داریم. شما ترجیح می دهید آن ها این کار را با منابع بیشتر انجام دهند یا کمتر؟»

 

بنگاه تکنولوژی فدرال آمریکا (FCW) نیز در خبری زیر عنوان "بررسی تهدید سایبری ایران" نوشت: «ایران از زیرساخت های پیچیده فناوری اطلاعات برای راه اندازی تعداد فزاینده ای از حملات سایبری استفاده کرده و در حال تبدیل شدن به نیرویی جدی در دنیای بدافزارهاست.»

 

پایگاه آمریکایی دیلی بیست (Dailybeast)  نیز در گزارشی با تیتر "هکرهای ایرانی شبکه های آمریکا را زیر نظر گرفته اند" به تهدید زیرساخت های آمریکا از سوی ایران پرداخته و مدعی شده بود: «هکرهای ایرانی در حال تلاش برای شناسایی سیستم های کامپیوتری هستند که زیرساخت های ایالات متحده را کنترل می کنند؛ مانند شبکه برق و احتمالا در صدد آسیب رساندن به این سیستم ها هستند.»

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top