خاطره طعنه حاتمی کیا به عینک آفتابی کیارستمی

وکیل ملت: عینک آفتابی زدن کیارستمی از نظر بعضی‌ها نوعی فیگور روشنفکری بود. یادم هست که در مجله فیلم (هوشنگ گلمکانی) از قول کیارستمی خوانده بودم که به طنز گفته بود:« من برعکس مردم هروقت بخواهم شناخته نشوم عینک آفتابی ام را برمی دارم».

تاریخ انتشار: 18تير1395|12:51

خاطره طعنه حاتمی کیا به عینک آفتابی کیارستمی
| کد خبر: 177977

یک بار در مراسمی دانشجویی که کیارستمی مهمانش بود، شرکت داشتم. دانشجویی از کیارستمی دلیل این اصرار بر عینک آفتابی را پرسید و او گفت که مشکلی در قرنیه دارد که نور به شدت برای چشم‌هایش مضر است. اسم علمی آن بیماری را هم گفت که یادم نیست و ادامه داد:« نمی دانید از اول جلسه این نور پروژکتور کنار تریبون چقدر اذیتم می‌کند!».

مسئول فنی جلسه پروژکتور را خاموش کرد و‌حضار دست زدند. این عینک آفتابی زدن کیارستمی بدون اشاره -آگاهانه یا ناآگاهانه- به دلیل اصلی‌اش، به شکل ناجوانمردانه‌ای در فیلم «آژانس شیشه‌ای» حاتمی‌کیا اسباب طعنه شد که مثلا بی‌خیالی و ایزوله بودن امثال کیارستمی را نشان بدهد.


 الان که در اخبار چشم‌ام افتاد به حرف‌های توام با ستایش حاتمی‌کیا در مورد کیارستمی و تجلی این خصلت « مرده‌پرستی» و آن دشنه به زندگان و احترام به مردگان که در تار و پودمان بافته شده است، دیدم بد نیست آن خاطره را مرور کنم.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top