تاریخ انتشار: 18تير1395|22:25

| کد خبر: 178047

همه نگاه‌ها به سوی مهره اصلی نقل و انتقالات

وکیل ملت: در حالی که در بین خریدهای لیگ برتری اتفاق خاصی در سمت چپ دفاعی نیفتاد پیوستن احسان حاج صفی به یکی ازتیم های لیگ برتری، یقینا یکی از مهمترین اتفاقات در بازار نقل و انتقالات خواهد بود.

با نزدیک شدن به زمان آغاز بازی های لیگ شانزدهم تیم های حاضر اقدام به تکمیل کادر بازیکنان خود می کنند و به دلیل حضور در ایام بدنسازی ترجیح می دهند بازیکنان مورد نظر خود را جذب کنند تا در این باره دچار مشکل نشوند و به همین دلیل نیز تقریبا تمام تیم های لیگ برتری بازیکن سمت چپ دفاعی خود را شناخته اند.


در بازار نقل و انتقالات تابستانی انتقال خاصی در سمت چپ دفاعی تیم های لیگ برتری نیفتاد، حضور بازیکنی مانند احسان حاج صفی می تواند بمب نقل و انتقالات محسوب شود که احتمال پیوستنش به تیم هایی مانند سپاهان و استقلال می رود.


با بررسی مدافعان چپ حاضر در تیم های لیگ برتری همراه "ورزش سه"، باشید:


استقلال خوزستان؛ زوج لیگ پانزدهم


قهرمان فصل گذشته فوتبال ایران که تحرک زیادی در بازار نقل و انتقالات نداشت در فصل بعدی نیز از مدافعان قبلی خود استفاده خواهد کرد، عقیل کعبی و پیمان شیرزادی دو مدافع چپ خوزستانی ها بودند که با توجه به شرایط بازی های مختلف برای این تیم به میدان می رفتند و احتمالا د لیگ شانزدهم نیز به همین ترتیب بازی خواهند کرد، البته در نیم فصل دوم کعبی مدافع اصلی این تیم بود اما این احتمال وجود دارد برای بازی های فصل بعد وی در پست دیگری به بازی گرفته شود و شیرزادی به دفاع چپ برسد.

 


پرسپولیس؛ کم سر و صداترین ها


پرسپولیسی ها مهمترین مهره خود در این قسمت را برای فصل بعد نیز در اختیار دارند و محمد انصاری همراه این تیم حضور خواهد داشت، البته این احتمال می رود که با توجه به خصوصیات مثبت دفاعی او، برانکو از وی در قلب دفاع استفاده کند، سرخ پوشان در فصل نقل و انتقالات دو بازیکن جدید را هم جذب خود کرده است تا در صورت لزوم از آنها نیز استفاده کند، محمد آرام طبع از صبای قم و محسن ربیع خواه، به همراه انصاری سرمایه های پرسپولیس در سمت چپ دفاعی را تشکیل می دهند.

 


استقلال تهران؛ شاه مهره جذب می شود؟


آبی پوشان به نسبت از بازیکنان زیادی در این پست بهره می برند، آنها از فصل گذشته میثم مجیدی و امید نورافکن را در اختیار دارند ضمن اینکه یعقوب کریمی نیز قابلیت بازی در این پست را دارد، آبی پوشان در فصل نقل و انتقالات میلاد زکی پور را نیز از جمع نفتی ها به تیم اضافه کردند اما اتفاق اصلی در این پست زمانی می افتد که آنها شاه مهره فصل نقل و انتقالات را به جمع خود اضافه کنند، تاکنون حرف و حدیث های زیادی مبنی بر حضور احسان حاج صفی در جمع آبی پوشان شنیده می شود.

 


تراکتورسازی؛ اتکا به مدافع فصل قبل


تراکتوری ها که در فصل نقل و انتقالات به خوبی توانستند عمل کنند و بازیکنان مهمی را جذب این تیم کردند در سمت چپ دفاعی بازیکنی را جذب تیم نکردند تا کماکان سعید آقایی به عنوان مهم ترین مهره این تیم در لیگ شانزدهم محسوب شود.

 


ذوب آهن؛ بهبودی مهره اصلی


ذوبی ها تحرک خاصی در بازار نقل و انتقالات نداشتند و بازیکنان زیادی را جذب این تیم نکردند، مهرداد قنبری، مهمترین مهره یحیی گل محمدی در این پست بود که در ابتدای فصل قبل دچار مصدومیت شدید شد، این بازیکن این روزها بهبودی خود را باز یافته و می تواند برای این تیم به میدان برود، علاوه بر وی ذوبی ها هاشم بیگ زاده را نیز در این پست دارند که با توجه به اتمام قراردادش هنوز مشخص نیست در جمع بازیکنان این تیم باقی خواهد ماند یا خیر. محمد ستاری بازیکن تازه پیوسته به ذوب آهن نیز که در پست هافبک دفاعی به بازی گرفته می شود قابلیت بازی در این پست را دارد.

 


سپاهان؛ استفاده از بازیکن دو رگه


سپاهانی ها بعد از تغییر و تحولاتی که در کادر مربیان و بازیکنان خود داشتند برای لیگ شانزدهم و در قسمت چپ دفاعی به دنبال دنیل نوروزی رفتند و این بازی دورگه به جمع خود اضافه کردند ضمن اینکه سعید قائدی فر نیز از جمع بازیکنان فصل قبل این تیم در جمع اصفهانی ها باقی مانده است. البته صحبت هایی هم مبنی بر حضور مدافع سابق این تیم، احسان حاج صفی شنیده می شود.

 


گسترش فولاد؛ حضور بازیکنان جدید


گسترش فولادی ها نیز تحرک خوبی در بازار نقل و انتقالات داشتند، آنها در سمت چپ دفاعی خود بعد از خروج بازیکن فصل قبل، به سراغ مسعود ابراهیم زاده رفتند و این بازیکن را از جمع سایپایی ها به خود اضافه کردند تا فصل آینده بار اصلی این قسمت از ترکیب را روی دوش وی بگذارند، ضمن اینکه بابک حاتمی، بازیکن دیگر تازه گسترشی شده نیز قابلیت بازی در این پست را دارد.

 


صبا؛ تغییر کامل

قمی ها نیز تغییرات زیادی را در تیم خود ایجاد کردند، آنها که بازیکنان زیادی را از خود جدا شده دیدند در لیگ شانزدهم از دو مدافع چپ و تازه به این تیم پیوسته استفاده خواهند کرد، حمیدرضا دیوسالار و پویا سیف پناهی دو انتخاب صمد مرفاوی برای بازی دفاع چپ خواهد بود.

 


ماشین سازی؛ استفاده از مدافع بومی


ماشین سازان نیز پس از لیگ برتری شدن سعی کردند با قدرت در بازار نقل و انتقالات حضور پیدا کنند و به همین دلیل بازیکنان مورد نیاز خود را جذب کردند، آنها برای این قسمت از خط دفاعی خود نیز به سراغ حبیب گردانی رفتتد و رسول خطیبی در لیگ شانزدهم از این بازیکن بومی استفاده خواهد کرد.

 


پدیده؛ همان قدیمی ها


پدیده به ترکیب مدافعان چپ خود دست نزد بازیکنان فصل گذشته خود را حفظ کرد، این تیم که سعی کرد بازیکنان مورد نیاز خود را در پست های دیگر جذب کند برای لیگ شانزدهم از محمدعلی فرامرزی و محمدرضا ناصحی در پست دفاع چپ استفاده خواهد کرد.

 


مشهد؛ مدافع چپ و کاپیتان


مشهدی ها نیز حضور فعالی در بازار نقل و انتقالات داشتند اما انتخاب اصلی فرهاد کاظمی برای پست مورد اشاره، بازیکن این تیم در فصل قبل بود، میثم حسینی که بعد از جدایی از پرسپولیسی ها و حضوری کوتاه مدت در جمع راه آهنی ها، به مشهد (سیاه جامگان) پیوست یکی از بازیکنان اصلی این تیم محسوب می شود که احتمالا در فصل پیش رو بازوبند کاپیتانی را نیز به بازو خواهد بست.

 


پیکان؛ انتخاب اصلی تیم ملی ارمنستان


پیکانی ها نیز بعد از حضور در لیگ برتر بازیکنان مورد نیاز خود را جذب کردند، آنها که تقریبا در تمامی پست ها به جذب بازیکن پرداختند در پست دفاع چپ نیز مدافع اصلی تیم ملی ارمنستان را جذب کردند، لئون هایراپتیان انتخاب اصلی مجید جلالی برای این پست خواهد بود.

 


سایپا؛ بازیکن پرسابقه


یکی از پرسابقه ترین بازیکنان تیم سایپا، انتخاب اصلی مربیان فصول قبل این تیم بود، ابراهیم شکوری که قبل و بعد از حضور در پرسپولیس مدافع اصلی سایپا در سمت چپ محسوب می شد بازهم در این تیم ماندگار شد تا فصل آینده را نیز با نارنجی پوشان سپری کند ضمن اینکه امید خالدی از جمع فولادی ها و سعید لطفی از نفت تهران راه این تیم را در پیش گرفتند تا خودروسازان دست بازی در این پست داشته باشند.

 


نفت آبادان؛ تک مهره ای از فصل قبل


نفتی ها یکی از تیم های کم تحرک در این پست محسوب می شوند، آنها تنها مجتبی ممشلی را در پست دفاع چپ دارند، بازیکنی که فصل قبل نیز در جمع یاران دست نشان حضور داشت و اخیرا قرارداد خود را با این تیم تمدید کرد.

 


فولاد خوزستان؛ بازگشت کاپیتان


مهرداد جماعتی انتخاب اصلی فولادی ها در این پست خواهد بود، کاپیتان اهوازی ها در ابتدای فصل گذشته که دچار مصدومیت شد در فصل آینده نیز به همراه این تیم به میدان خواهد رفت.

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top