تاریخ انتشار: 19تير1395|00:14

| کد خبر: 178095

هیچ توصیه‌ای پذیرفتنی نیست، پول بیت‌المال باید با سود برگردد

وکیل ملت: خبربدهی 25میلیاردی پسر اسطوره فوتبال ایران که با نام مستعار (م. پ) از وی یاد می‌شود واکنش‌های متفاوتی را در جامعه رسانه‌ای داشته است.

البته شاید دیگر نیازی به ادای نام مختصر درباره این ماجرا نباشد چرا که اظهارات علی پروین در مصاحبه با یکی از رسانه‌ها وقتی اعلام کرد که به زودی درباره ماجرای رخ داده نشست مطبوعاتی می‌گذارد همگان متوجه شده‌اند که (م. پ) کیست و چرا علی پروین خود وارد چنین کارزاری شده است. در عین حال اما اظهارات وزیر کشاورزی می‌تواند به پیچیده‌تر شدن پرونده مذکور منجر شود. وی متنی را در اختیار خبرگزاری تسنیم قرار داده است که نشان می‌دهد این ارگان هرگز حاضر به عقب‌نشینی نیست و قصد دارد تا دریافت مطالبات به انضمام سود آن این موضوع مهم را پیگری کند. تسنیم دست نوشته وزیر را اینگونه منتشر کرده است: «پیگیری قاطع و قانونی در جهت احقاق حقوق دولت به ‌هر طریق ممکن معمول شود و بهانه‌ای از ایشان و هیچ توصیه‌نامه‌ای برای ایشان پذیرفته شده نیست.»
گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم شنبه 12 تیرماه سال جاری خبری منتشر کرده بود مبنی بر اینکه، «(م. پ) پسر اسطوره فوتبال ایران که اواخر سال 93 از شرکت بازرگانی دولتی برنج و شکر نسیه در قبال رهن یک ملک خریده بود، با گذشت یک سال و نیم 25میلیارد تومان پول دولت را پس نداده و اخیرا هم با تنظیم شکایتی در دادگاه خواستار ابطال سند رهنی شده است. مالک شرکت (ر. س. ا) سال گذشته علاوه بر عدم ایفای به‌ موقع تعهدات خود و عدم پرداخت به‌موقع مطالبات دولت و پس از چندین دوره تمدید پرداخت و استمهال از شرکت، با مراجعه به تنی چند از نمایندگان مجلس توصیه‌نامه‌ای برای دادن مهلت شش‌ماهه گرفت و مدیران شرکت نیز علی‌رغم الزام‌آور نبودن سفارش‌ها به وی شش ماه مهلت دادند. (م. پ) همچنین اواخر آذرماه سال گذشته با مکاتبه با یکی از وزرا خواستار مهلت یکساله برای بازپرداخت بدهی‌اش شد که البته آقای وزیر در نامه خود به شرکت بازرگانی دولتی، اعطای مهلت را به پرداخت نقدی بخشی از بدهی مشروط ساخته بودند که به این نامه هم توجهی نشد. شرکت بازرگانی دولتی پس از چندین بار تأخیر در اخذ پول بیت‌المال، بالاخره در سال جاری ملک ترهین شده از سوی این شرکت را به اجرا گذاشت تا شاید به پول بیت‌المال برسد اما گفته می‌شود ملکی که شرکت (ر.س.‌ا) متعلق به (م. پ) به ‌عنوان رهن در قبال خرید برنج‌ها به شرکت بازرگانی دولتی معرفی کرده، مشکل‌دار است و مالک این ملک که از بستگان درجه یک (م. پ) هست، از شرکت بازرگانی دولتی شکایت کرده و خواستار ابطال سند رهنی شده است. با همه این تفاسیر، (عدم بازپرداخت 25 میلیارد تومان پول دولت در یک سال و نیم گذشته، سود قابل توجهی که از این پول نصیب خریدار شده و بروز مشکل قانونی برای بازپس‌گیری این پول از ناحیه دولت)، آقای (م. پ) و پدرش اخیرا در نامه‌ای به رییس جمهوری با طرح این ادعا که در این معامله دچار ضرر و زیان شده است، خواستار مهلت 4 ساله برای بازپرداخت تنها اصل بدهی (بدون سود) و سالانه مبلغ 5 میلیارد تومان شدند که یکی از معاونت‌های رییس جمهوری درنامه‌ای به مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی نوشت که مساعدت شود. این شد که علی قنبری معاون وزیر جهاد کشاورزی و مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در هامش خبر تسنیم به آقایی مدیرکل حقوقی شرکت بازرگانی دولتی نوشت: «لطفا پیگیری قاطع و قانونی در جهت احقاق حقوق دولت و بیت المال به‌هرطریق ممکن معمول شود و بهانه‌ای از ایشان و هیچ توصیه‌نامه‌ای برای ایشان پذیرفته شده نیست». مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی همچنین به حسن عباسی معروفان معاون بازرگانی داخلی شرکت دستور پیگیری موضوع را داده است.

منبع خبر ایران ورزشی
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

محمد جانباز هستم
|
19تير ماه 1395
0
1
فقط میگم خدا لعنتتون کنه خائنین به مردم و بیت المال و بیشتر لعنت کنه اونی که اون توصیه رو نوشته است که مساعدت شود. آخه از خدا بیخبر خودتم دستت توی کاره پس چرا ما نمیتونیم بعنوان یه جانباز و 70 ماه جبهه و خانواده شهید سی میلون وام بگیریم چرا نمیگی مساعدت کنن شاید بتونیم بچه هامونو سر وسامون بدیم. فقط میگم خدا لغنتتون کنه.

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top