تصاویر/ "مزرعه اجساد"، اولین تجربه عکاسی خبری

وکیل ملت: "مزرعه اجساد" عنوان عکسی است که در جریان جنگ های داخلی ایالات متحده در سال 1863 برداشته شد و از آن با عنوان نقطه آغاز عکاسی خبری در امریکا نام برده می‌شود.

تاریخ انتشار: 19تير1395|17:42

تصاویر/ "مزرعه اجساد"، اولین تجربه عکاسی خبری
| کد خبر: 178213

"راجر فنتون" عکاس انگلیسی را که در سال 1954 و در جریان جنگ "کریمه" میان امپراتوری روسیه و انگلیس و فرانسه توانست نخستین عکس ها از میدان جنگ را بر دارد به عنوان اولین عکاس خبری تاریخ می‌شناسیم. پس از او اما از کسانی چون "ماتیو برادی"، "الکساندر گاردنر"، "ویلیام سیمپسون" و به ویژه "تیموتی سالیوان" به عنوان عکاسانی نام برده می‌شود که در رواج عکاسی خبری و پیدایش فتوژورنالیسم نقش موثری ایفا کردند.

  در سال های پیدایش عکاسی خبری به ویژه عکاسی جنگ بخاطر سنگینی وسایل حرفه ای عکاسی امکان حضور همراه با جنگجویان برای عکاسان در صحنه‌های نبرد وجود نداشت. همچنین از آنجا که دوربین ها نیز امکان ثبت آنی وقایع را نداشت عمدتاً حاصل کار عکاسان نشان دهنده وضعیتی ثابت از یک مکان بود و یا قبل و یا بعد از درگیری را بود.   در این میان "تیموتی سالیوان" یکی از شناخته شده ترین عکاسان سال های پیدایش این پدیده به شمار می رود؛ او از پیشگامان استفاده از دوربین قطع متوسط بود و از اولین کسانی بود که عکاسی را خارج از استودیو دنبال می کرد.    علاقه سالیوان به عکاسی در فضای باز باعث شد او همزمان با جنگ های داخلی امریکا دست به تجربه ثبت وقایع صحنه نبرد بزند؛ تجربه ای که به خلق شماری از تاثیرگذارترین عکس های تاریخ امریکا از جمله عکس "کشتزار مرگ" منجر شد. "مزرعه اجساد" عنوان عکسی است که در چهارم جولای سال 1863 برداشته شد و اجساد پراکنده کشتگان در نبرد مرگبار "گتیسبورگ"را به تصویر می‎کشید.     در نبرد گتیسبورگ که در سال 1963 در جنوب ایالت "پنسیلوانیا" روی داد 71 هزار سرباز جنوبی با 93 هزار نظامی شمالی می جنگیدید که در نهایت نیز نبرد با عقب نشینی جنوبی‌ها به پایان رسید. در این جنگ بیش از 8 هزار تن کشته و 39 هزار نفر دیگر مجروح و یا اسیر شدند. سالیوان که ادوات عکاسی خود را به صحنه نبرد در "پنسیلوانیا" برده بود پس از عقب نشینی جنوبی ها آن را در مقابل اجساد کشتگان قرار داد و شروع به عکاسی کرد. عکس‌هایی که او در آن روز از صحنه نبرد برداشت همچنان به عنوان تاثیرگذارترین آلبوم ها از جنگ در تاریخ عکاسی شناخته می‌شود.    تصاویر) کشتزار مرگ و پیدایش عکاسی خبری   عکس موسوم به "مزرعه اجساد" که اجساد کشگان نبرد گتیسبورگ را به تصویر می‌کشد.   تصاویر) کشتزار مرگ و پیدایش عکاسی خبری   تصاویر) کشتزار مرگ و پیدایش عکاسی خبری   تصاویر) کشتزار مرگ و پیدایش عکاسی خبری   تصاویر) کشتزار مرگ و پیدایش عکاسی خبری   تصاویر) کشتزار مرگ و پیدایش عکاسی خبری   تصاویر) کشتزار مرگ و پیدایش عکاسی خبری   تصاویر) کشتزار مرگ و پیدایش عکاسی خبری   تصاویر) کشتزار مرگ و پیدایش عکاسی خبری   تصاویر) کشتزار مرگ و پیدایش عکاسی خبری   تصاویر) کشتزار مرگ و پیدایش عکاسی خبری   "تیموتی سالیوان" عکاس "مزرعه اجساد"

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top