تاریخ انتشار: 20تير1395|00:18

| کد خبر: 178308

دریافت هزینه‌های گزاف از مسافران در مراکز تفریحی

وکیل ملت: چند وقتی می‌شود که به اسم واگذاری مراکز تفریحی به بخش خصوصی هزینه‌های بسیار بالا و نامتعارفی از مسافران در مقاطع مختلف دریافت می‌شود.

چند وقتی می شود که مراکز تفریحی هزینه های زیادی را فقط بابت ورودی از مسافران دریافت می کنند بی آنکه کوچکترین امکانات رفاهی را برای مسافران در نظر گرفته باشند.

بر اساس این گزارش در بسیاری از مراکز رفاهی و تفریحی مانند مجموعه های شهربازی، تله کابین و کارتینگ ها، ورودی های نا متعارفی از مسافران دریافت می شود که در قبال دریافت این وجوه، کمترین امکانات رفاهی برای مسافران در نظر گرفته نشده است.

گفتنی است وقتی از مسئولین حاضر در این مراکز علت دریافت این مبالغ زیاد آن هم تنها برای ورود به مراکز تفریحی را سوال می کنیم با این جواب مواجه می شویم که این مراکز خصوصی هستند و هزینه دریافتی را خرج همین مجموعه می کنیم.

حال سوال اینجاست که آیا دریافت هزینه 10 هزار تومانی برای ورود هر خودرو آن هم در مراکزی که کوچکترین امکانات رفاهی را ندارد و برای استفاده از تمام امکانات داخل محوطه باید بلیط جداگانه تهیه کرد منصفانه و مناسب است؟

لازم به ذکر است در اکثر این مراکز رفاهی و تفریحی هزینه ورودی برای هر خودرو 10 هزار تومان، استفاده از تله کابین برای هر نفر 25 هزار تومان، بلیط کارتینگ 30 هزار تومان و بلیط سورتمه 25 هزار تومان دریافت می شود.

جالب اینجاست که اگر مسافری پیاده هم بخواهد به این مراکز مراجعه کند باید نفری هزار تومان ورودی پرداخت کند، آن هم برای مجموعه ای که حتی سرویس بهداشتی تمیز و مناسبی برای این همه مسافر خود تدارک ندیده است.

دریافت هزینه‌های گزاف از مسافران در مراکز تفریحی

آنچه مسلم است مسئولین سازمان میراث فرهنگی و گردشگری باید نظارت بیشتر و دقیق تری بر فعالیت این مجموعه های رفاهی و تفریحی به خصوص در استانهای شمالی کشور که بیشترین مسافران را در ایام تعطیل میزبانی می کنند داشته باشند تا هم حق گردشگران ضایع نشود و هم دریافت این هزینه های نامتعارف برای خانواده ها دلیل کاهش میزان سفرها و متعاقب آن رکود در بخش گردشگری کشورمان نشود.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top