تاریخ انتشار: 20تير1395|00:32

| کد خبر: 178318

سود معامله استقلال و حاج صفی/ بودن یا نبودن؟

وکیل ملت: منصوریان کماکان منتظر حاج صفی است ولی شاید به این دلایل، عدم حضور او بیشتر به نفع استقلال باشد.

علیرضا منصوریان کماکان علاقه مند است احسان حاج صفی را در ترکیب تیمش برای فصل بعد ببیند. بازیکنی که حالا دیگر برای جذبش فقط نباید با سپاهان جنگید. تراکتورسازی هم وارد کارزار شده و کار استقلال خیلی سخت است. همین حضور تراکتورسازی یعنی افزایش 200 تا 300 میلیونی قیمت حاج صفی برای استقلالی که قبل از استارت فصل باید رضایت طلبکاران زیادی را بگیرد. نیامدن حاج صفی اما می تواند درنهایت به نفع استقلال شود.

 

پول

حضور حاج صفی در خوشبینانه ترین حالت هزینه ای 1/5 میلیارد تومانی روی دست استقلال می گذارد که یک سومش باید در همان ابتدای کار پرداخت شود. بدون او، استقلال با این مبلغ می تواند رضایت دو، سه نفر را بگیرد.

تیم ملی

حاج صفی قطعا به تیم ملی دعوت می شود و همین یعنی افزایش تعداد ملی پوشان استقلال. با بودن او، استقلال در بازیهای بعد از اردو و دیدارهای تیم ملی یک بازیکن خسته بیشتر دارد.

آینده

احسان حاج صفی با قراردادی یک ساله به استقلال می آید و تقریبا محال است حتی اگر در لیگ شانزدهم آبی پوش شود برای لیگ هفدهم هم کنار تیم منصوریان بماند. پس استقلال با او و جذبش صرفا  به حال توجه می کند و نگاهی به آینده ندارد. درحالیکه می توان با بازی دادن به زکی پور یا نورافکن ضمن حفظ حال به آینده هم توجه داشت.

ترافیک

اوضاع استقلال در سمت چپ دفاع و هجوم، آنقدرها بد نیست که حضور حاج صفی باعث دگرگونی اش شود. در سمت چپ خط دفاع، زکی پور و مجیدی هستند. در سمت چپ هجوم هم می توان از محسن کریمی و یعقوب کریمی استفاده کرد. حتی می توان امید نورافکن را به گزینه های عقب زمین و برزای را به فاز هجوم اضافه کرد. جذب حاج صفی فقط ترافیک این قسمت زمین را زیاد می کند و باعث می شود یک استعداد جوان کمتر به بازی گرفته شود.

ترکیب

استقلال با نیامدن حاج صفی می تواند میعاد یزدانی را جذب کند. بازیکن 24 ساله ای که محصول تیمهای پایه همین باشگاه است. پست یزدانی اما هافبک بازیساز است یعنی درست همان جایی که استقلال تنها بختیار رحمانی را دارد و بس. تیم منصوریان به یک هافبک بازیساز خیلی بیشتر از یک بازیکن برای سمت چپ زمین نیاز دارد.

مهندسی معکوس

شاید منصوریان هدف ویژه ای از جذب حاج صفی دارد. اینکه او را داشته باشد یعنی افزایش بهره وری سمت چپ ضمن اینکه تیم دیگری او را ندارد. برای استقلال داشتن حاج صفی خیلی بهتر است تا دیدن او در پیراهن سپاهان بخصوص که حالا نویدکیا هم به تمرینات این تیم برگشته و دیگر نمی توان روی مشاوره هایش برای استقلالی شدن حاج صفی حساب کرد. این گزینه البته با پیشنهاد پانیونیوس و احتمال ادامه حضور حاج صفی در فوتبال اروپا منتفی می شود.

منبع خبر جام نیوز
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top