تاریخ انتشار: 20تير1395|09:27

| کد خبر: 178348
عامل قتل پسر مزاحم درخواست گذشت كرد؛

من در حال استراحت بودم که شادمهرمست به سراغم آمد

وکیل ملت: دختر طلاق كه در پرونده قتل پسر مزاحم موفق به فاصله گرفتن از طناب دار شده است، مي‌گويد توان پرداخت ديه مقتول را ندارد.

 هفتم مرداد ماه سال قبل بود كه مأموران پليس تهران از قتل پسري 30 ساله به نام شادمهر در محله شاد‌آباد با خبر و در محل حاضر شدند. شادي، دختري كه پليس را از ماجرا با خبر كرده بود، گفت لحظاتي قبل دو مرد نقابدار وارد خانه شدند، شادمهر را با ضربات چاقو هدف قرار دادند و فرار كردند. بعد از انتقال جسد به پزشكي قانوني، شادي به عنوان مظنون اصلي تحت بازجويي قرار گرفت.

 

 اين دختر در تحقيقات به قتل اقرار كرد و در شرح ماجرا گفت: از چند سال قبل و به دنبال جدايي پدر و مادرم زندگي نابسامان من هم شروع شد. به خاطر رابطه‌ام با دوستان ناباب به مصرف مواد اعتياد پيدا كردم. خيلي وقت‌ها موادم را از شادمهر مي‌گرفتم. به خاطر اينكه جايي براي زندگي نداشتم، معمولاً شب را در خانه او مي‌ماندم. ساعتي قبل او مقداري مواد مصرف كرد. بعد هم شروع به خوردن مشروب كرد. من در حال استراحت بودم كه به سراغم آمد. فهميدم كه نيتي شوم دارد.

 

خواستم از خانه بيرون بروم كه مانع شد و در را قفل كرد. به آشپزخانه رفتم و چاقويي برداشتم تا شايد بترسد و از نيتش منصرف شود، اما فايده نداشت. وقتي حمله كرد من با چاقو به او ضربه زدم كه كشته شد. بعد از آن بود كه ترسيدم. با امدادگران اورژانس و بعد با پليس تماس گرفتم، اما كار از كار گذشته بود. وقتي مأموران رسيدند مدعي شدم كه دو مرد نقابدار او را كشته‌اند، اما اين موضوع هم به من كمك نكرد و مجبور به اقرار شدم.

 

شادي در تحقيقات بعدي هم به قتل اقرار و صحنه جرم را هم بازسازي كرد. با كامل شدن تحقيقات، پرونده براي رسيدگي روي ميز هيئت قضايي شعبه دوم دادگاه كيفري شماره يك استان تهران قرار گرفت.

 

در حالي كه اولياي دم براي او درخواست قصاص كرده بودند، شادي اتهام خودش را قبول كرد، اما گفت كه براي دفاع از خودش مرتكب قتل شده است. هيئت قضايي بعد از شور، اعتقاد به مهدورالدم بودن مقتول را قبول و شادي را به پرداخت ديه، هشت سال حبس و 80 ضربه شلاق محكوم كرد. بعد از تأييد حكم دادگاه در ديوان عالي كشور، شادي با ارسال لايحه‌اي به شعبه رسيدگي‌كننده درخواست اعسار- ناتواني از پرداخت ديه و درخواست قسط‌بندي آن- را مطرح كرد. با قبول درخواست او بود كه بار ديگر جلسه رسيدگي تشكيل شد. هيئت قضايي اعلام كرد كه شادي 50 ميليون تومان از ديه را كامل و بقيه را به صورت اقساط پرداخت كند. رأي دادگاه اما با اعتراض اولياي دم به ديوان عالي كشور فرستاده شد. قضات ديوان با قبول اعتراض از هيئت رسيدگي‌كننده درخواست رسيدگي مجدد كردند بنابراين بار ديگر جلسه رسيدگي تشكيل شد.

 

پدر شادمهر به هيئت قضايي گفت: قبل از تشكيل اولين جلسه دادگاه بود كه پدربزرگ شادي با من تماس گرفت و خواست با دريافت 300 ميليون تومان ديه از نوه‌اش اعلام گذشت كنم.

 

مدتي بعد اما پدر بزرگ او فوت شد. بعد از آن بود كه مادربزرگش بارها تماس گرفت و گفت كه چند دستگاه آپارتمان دارد كه حاضر است آنها را به نام ما بزند تا از نوه‌اش گذشت كنيم، اما حالا شادي مدعي است كه پول ديه را ندارد و مي‌خواهد آن را قسط‌بندي كند.

 

شادي وقتي در جايگاه قرار گرفت، گفت: من قصد كشتن شادمهر را نداشتم و براي دفاع از خودم اين كار را كردم. بعد از حادثه، خانواده‌ام من را رها كردند و حاضر به كمك نيستند. بعد از آن بود كه با كمك دوستانم توانستم 50 ميليون تومان پول قرض كنم تا بعد از آزادي آن را پرداخت كنم. حالا هم از هيئت قضايي درخواست مي‌كنم تا با خواسته من موافقت كنند.


قاضي مقدم زهرا بعد از شنيدن آخرين دفاع متهم با اعضاي دادگاه وارد شور شد.

دسته بندی اخبار داغ ,
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top