تاریخ انتشار: 20تير1395|22:46

| کد خبر: 178481

معنای پشت‌پرده حضور «فیصل» در نشست گروهک منافقین

وکیل ملت: برگزاری کنفرانس گروهک منافقین در پاریس که با شرکت شماری از مقامات کشورهای غربی و عربی همراه شد، از روز گذشته تاکنون با بحث‌ها و حواشی فراوانی همراه بوده است. در این میان، یکی از مواردی که کنفرانس مذکور نشان داد، این بود که به طور مشخص عربستان سعودی شریک جنایات منافقین بوده و احتمالاً برای انجام اقداماتی توسط این گروه در آینده نیز برنامه ریزی می‌کند.

برگزاری کنفرانس گروهک منافقین در پاریس که با شرکت شماری از مقامات کشورهای غربی و عربی همراه شد، از روز گذشته تاکنون با بحث‌ها و حواشی فراوانی همراه بوده است. در این میان، یکی از مواردی که کنفرانس مذکور نشان داد، این بود که به طور مشخص عربستان سعودی شریک جنایات منافقین بوده و احتمالاً برای انجام اقداماتی توسط این گروه در آینده نیز برنامه ریزی می‌کند.

 

به گزارش «تابناک»، نشست حامیان گروهک تروریستی منافقین روز شنبه در پاریس برگزار شد. تعدادی از حامیان عربی و غربی گروهک منافقین نیز در این نشست حضور داشتند. منافقین کوشیده بودند، مخالفان ایران را از سراسر جهان در پاریس گرد هم آورند. در این میان، عربستان سعودی نیز که برای نشان دادن خصومت با نظام جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کند، در این نشست یک نماینده داشت: شاهزاده ترکی الفیصل، رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان.

فیصل در این نشست به تمجید از سران گروهک منافقین (مسعود و مریم رجوی) پرداخت و در بخشی از سخنان مداخله‌جویانه خود گفت: «من هم سقوط این نظام را می‌خواهم». وی مدعی شد ایران مسئول ایجاد بسیاری از تنش‌ها در منطقه است و تلاش کرد با فرافکنی، توپ اختلافات ایران- عربستان را به زمین تهران بیندازد.

فیصل در بخشی دیگر از اظهارات خود گفت: «اجازه نمی‌دهیم ایران در امور داخلی اعراب دخالت کند». وی همچنین ایران را متهم به حمایت از گروه‌های افراطی جهت جنگ‌های فرقه‌ای در منطقه نمود و مدعی شد اصل صدور انقلاب ایران موجب درگیری‌های گسترده در منطقه شده است و با گذشت بیش از سی سال، واقعیت وجودی ایران متفاوت از آن است که قرار بوده باشد.

اما فارغ از اظهارنظر‌ها و ادعاهای این مقام سابق سعودی، که اکنون چندین سال است به عنوان نماینده غیررسمی رژیم آل سعود در مجامع بین المللی شرکت کرده و از مواضع این رژیم دفاع می‌کند، موضوعی که کمتر بدان پرداخته شده، این است که حضور فردی با جایگاه فیصل و حمایت رسمی و آشکار وی از منافقین، ظن پشتیانی عربستان سعودی از اقدامات جنایت کارانه این گروهک تروریستی را به یقین تبدیل کرد، به ویژه با توجه به اینکه بخش مهمی از این اقدامات تروریستی، در زمانی انجام گرفته که فیصل در بالا‌ترین سطح حکومت آل سعود دارای پست رسمی بوده است.

به این ترتیب و در صورت صحت این امر، باید به حکام آل سعود خاطرنشان کرد که دست آن‌ها به خون بیش از ۲۰ هزار شهید و جانباز ایرانی در اثر ترور‌ها و انفجارهای ترتیب داده شده از سوی منافقین آلوده است و آن‌ها می‌بایست مسئولیت این امر را بر عهده بگیرند.

از سوی دیگر و با توجه به اینکه حمایت تمام عیار فیصل – به عنوان نماینده غیررسمی دولت سعودی – از منافقین همچنان تداوم داشته و امروز نیز به روشنی مورد تأیید و تأکید قرار می‌گیرد، باید به آل سعود این پیام را داد که اگر منافقین پس از این اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران مرتکب شوند، دولت عربستان به عنوان مسئول این امر شناخته خواهد شد و ایران نیز حق عکس العمل مناسب را برای خود محفوظ می‌داند.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top