رونالدو مصدوم شد، اشک ریخت و در حسرت جام ماند

وکیل ملت: تیم‌های ملی فوتبال پرتغال و فرانسه به ساعت 23:30 در استاد دو فرانس برابر یکدیگر صف آرایی می‌کنند.

تاریخ انتشار: 20تير1395|23:55

رونالدو مصدوم شد، اشک ریخت و در حسرت جام ماند
| کد خبر: 178498

جدال دو تیم ملی فوتبال پرتغال و فرانسه در فینال یورو 2016 به قضاوت مارک کلاتنبرگ در استادیوم سنت دنی - استاد دو فرانس شهر پاریس کلید خورد، دمای 26 درجه سانتیگراد، نیمه ابری با 41 درصد رطوبت، همه چیز برای خلق یک فینال دیدنی و جذاب آماده است.

* طی 24 بازی برگزار شده بین دو تیم ملی فوتبال پرتغال و فرانسه، 28 گل زده سهم برزیل قاره سبز بوده و 49 گل زده به نام فرانسه ثبت شده است. 5 پیروزی برای پرتغال و 18 پیروزی برای فرانسه، در این میان یک تساوی هم خلق شده است.

پنج بازی آخر دو تیم را نیز از نظر می‌گذرانید، به هر حال به نظر می‌رسد که فرانسه قاطعانه‌تر پا در این میدان بزرگ گذاشته است:

راستی کدامیک از این دو ابرستاره در انتهای فینال بزرگ یورو 2016 جام را بالای سر خواهد برد و جشن قهرمانی در جام پانزدهم را تجربه خواهد کرد؟

کدام تیم از میان فرانسه و پرتغال پیراهن خود را روی این تابلو آویزان خواهد کرد؟ قهرمان یورو 2016 چه تیمی خواهد بود؟

در یک روز پر از خبر و اتفاق جذاب، یورو 2016 هو هواداران خودش را دارد، ویمبلدون، توردو فرانس، جی‌.پی بریتانیا و یورو 2016 شبانه روز پر خبر و جذابی را برای هواداران ورزش رقم زدند.

19:21 - پایان ناکامی 41 ساله مقابل فرانسه و ثبت اولین برد مقابل خروس ها در دیدارهای رسمی با اولین قهرمانی پرتغال در یورو همراه خواهد بود. برتری فرانسه مقابل پرتغال در تقابل بیست و پنجم دو تیم نیز سومین قهرمانی فرانسه و پایان طلسم 32 ساله قهرمان نشدن میزبانان را در پی خواهد داشت.

19:24 - پیش بینی ESPN از ترکیب تیم ملی منتخب فینال یورو 2016:

19:34 - بیشترین تعداد حضور در تیم ملی فوتبال پرتغال:

==============================================

19:39 - دو نیمه نهایی 1984 و 2000 شاهد ناکامی پرتغال مقابل فرانسه در دقایق پایانی وقتهای اضافه بوده است. در سال 1984 دو تیم در پایان 90 دقیقه با گلهای ژان فرانسوا دومرگ و ژوردائو به تساوی 1-1 رسیده و کار به وقت های اضافه کشید. در وقتهای اضافه ابتدا پرتغال توسط ژوردائو در دقیقه 98 به گل رسید اما دومرگ در دقیقه 115 گل تساوی میزبان را به ثمر رساند، تا اینکه در دقیقه 119 میشل پلاتینی ستاره بی بدیل فرانسه در آن جام دروازه بنتو را باز کرد و فرانسه با برتری 3-2 راهی فینال شد و در نهایت به مقام قهرمانی رسید.

19:43 -  چهار تقابل آخر فرانسه و پرتغال:

* پرتغال 0 - 1 فرانسه (دوستانه 2015)

* فرانسه 2 - 1 پرتغال (دوستانه 2014)

* پرتغال 0 - 1 فرانسه (جام جهانی 2006)

* فرانسه 4 - 0 پرتغال (دوستانه 2001)

19:45 - رونالدو تا پیش از بازی امشب با پیراهن تیم‌ملی پرتغال 10 هزار و 335 دقیقه به میدان رفته تا 61 گل به ثمر برساند. ستاره رئال مادرید طی این مدت 9 گل در مرحله نهایی رقابت‌های یورو و 20 گل در مسابقات انتخابی یورو برای تیم‌ملی پرتغال زده است. جالب اینکه کریس فقط 3 گل از مجموع 61 گل ملی خود را در ادوار جام‌های جهانی زده که البته گل‌‌های یاد شده نصیب 2 کشور آسیایی ایران و کره و نماینده آفریقا (غنا) شده است. رونالدو 14 گل هم در بازی‌های دوستانه به ثمر رسانده و 15 گل در دیدارهای انتخابی جام‌های جهانی تا امشب با پشتوانه 61 گل ملی به فکر گلزنی برابر فرانسه باشد.

19:48 - همه چیز به نظر آرام و تحت کنترل می‌آید، استادیوم برای پذیرایی از 80 هزار تماشاگر آماده است.

20:02 - هواداران پرتغال و فرانسه کم کم از ورودی‌های در نظر گرفته شده استادیوم سنت دنی، وارد ورزشگاه می‌شوند، پیش بینی می‌شود تعداد هواداران فرانسوی با وجود تاکید یوفا بر رعایت عدالت در تقسیم بلیت‌ها، بیشتر باشد:

20:05 - رنگ لباس‌های داور و دروازه‌بان دو تیم، همچنین بازیکنان از سوی یوفا مشخص و منتشر شد:

                            

20:15 - آیا گریژمان می تواند فرانسه را به اتحاد ملی برساند؟ او این روزها ناپلئون دوم فرانسه لقب گرفته و بدون تردید با درخشش در بازی امشب به ابرستاره فوتبال فرانسه تبدیل خواهد شد، مردی که در این فصل در مجموع بازی‌های باشگاهی و ملی 40 گل زده را به نام خود ثبت کرده است.

20:25 - مقایسه دو بازیکن کلیدی پرتغال و فرانسه، این دو ستاره امشب برای تیمشان نقشی تعیین کننده خواهند داشت. نانی هرگز در سایه رونالدو قرار نمی‌گیرد و پایت امشب بمب انگیزه است.

20:27 - تدابیر شدید امنیتی در آستانه فینال، از ساعت‌ها قبل تدابیر شدید امنیتی توسط پلیس فرانسه در اطراف ورزشگاه و محل‌های پرتردد حکم فرما شده است. بر این اساس دوربین‌های متعدد مدار بسته در درون ورزشگاه و همچنین در اطراف این ورزشگاه تعبیه شده است تا فرانسوی‌ها همه چیز را تحت کنترل خود داشته باشند. بر اساس گفته رئیس پلیس فرانسه بیش از 5000 افسر پلیس به صورت مسلح در نقاط کلیدی شهر و محل ورزشگاه مستقر شده‌اند و در آماده‌باش کامل قرار دارند تا به تمام جزئیات نظارت دقیق داشته باشند. پلیس درصدد است تا در بهترین حالت برای هر 50 نفر یک مامور امنیتی قراردهد تا به طور کامل همه چیز را زیر نظر بگیرد.

20:28 - کشف بسته مشکوک باعث تخلیه منطقه اقامتگاه فرانسه شد، در آستانه مانده به فینال یورو 2016 میان دو تیم‌ملی فرانسه و پرتغال ترس حملات تروریستی در این دیدار بر فضای این رقابت سایه افکنده است. در این راستا در جدیدترین خبر شبکه اسکای اسپورت خبر داد: پلیس فرانسه منطقه اطراف هتل اقامتگاه تیم‌ملی فرانسه را به خاطر پیدا شدن یک بسته مشکوک تخلیه کرد.

20:33 - پلیس فرانسه توسط یکی از نیروهای متخصص خود، بسته مشکوک به مواد منفجره را خنثی و سپس تحت کنترل، منفجر کرد.

20:40 - جام قهرمانی یورو 2016 لحظاتی پیش وارد استادیوم شد.

20:48 - دیدیه دشان سرمربی فرانسه در آستانه جدال حساس تیمش مقابل پرتغال می‌گوید: ما قدرت حل مشکلات مردم فرانسه را نداریم اما می‌توانیم نگرانی‌‌هایشان را کمتر کنیم. بازیکنان خیلی خوب از این قدرت و چیزی که با اهتزاز پرچم فرانسه به مردم می‌دهند، آگاهند. وقتی شور و هیجان داخل و خارج ورزشگاه را می‌بینید، متوجه می‌شوید این تیم هر چیزی که برای دوست داشته شدن لازم است را دارد. بازیکنان عملکرد خوبی در زمین دارند و من به آن‌ها افتخار می‌کنم.

20:50 - سراسر جهان بازی بزرگ بین دو تیم پرتغال و فرانسه را تحت پوشش خبری قرار داده است، مردم هر کشوری با توجه به نصف النهار جغرافیایی این جدال بزرگ را تماشا می‌کنند

20:18: لوتار ماتیوس، ستاره سال‌های دور فوتبال آلمان معتقد است که گریژمان مهره کلیدی تیم ملی فوتبال فرانسه است و تیم فرانسه می‌تواند با درخشش او دو بر یک در این بازی بزرگ به پیروزی برسد

21:25 - آیا کریستیانو رونالدو می تواند برابر سد بزرگی به نام فرانسه میزبان، شبی رویایی را برای خود رقم بزند؟

21:37: اتوبوس کاروان تیم ملی فوتبال فرانسه هتل محل اقامت تیم را به مقصد استاد دو فرانس پاریس ترک کرد.

21:40- هواداران دو تیم ملی فوتبال پرتغال و فرانسه کم کم وارد استادیوم می‌شوند، تدابیر شدید امنیتی دلخوری هواداران را در پی داشته است.

22:00- رختکن دو تیم آماده است و تدارکات استادیوم سنت دنی، همه چیز را برای ورود تیم‌ها به رختکن آماده کرده است:

22:02 - دیدیه دشان سرمربی تیم ملی فوتبال فرانسه دقایقی پیش وارد استادیوم محل برگزاری فینال یورو 2016 شد و در چمن این استادیوم قدیمی قدم زد. تشویق هواداران داخل استادیوم او را شگفت زده کرده بود.

22:06 - دسته پروانه‌ها و شاپرک‌ها در جمعیتی قابل توجه همزمان با نزدیک شدن غروب آفتاب وارد فضای استاد‌دو‌فرانس پاریس شدند، تعداد این پروانه‌ها آنقدر زیاد است که کادر فنی فرانسه و کسانی که در اطراف زمین چمن هستند، عملا مزاحمت آنها را حس می‌کنند. هواداران نیز دل خوشی از حمله این پروانه‌های به داخل استادیوم ندارند. شرایط مرطوب و دمای بالای هوا باعث شده این شاپرک‌ها به سمت پاریس حمله کنند و به داخل استادیوم پناه بیاورند.

22:14 - جعبه‌های مخصوص و حامل مدال‌های خوشرنگ قهرمانی یورو 2016 دقایقی پیش با همراهی پلیس امنیت ملی فرانسه وارد استادیوم شدند.

22:22 - ترکیب ثابت دو تیم به قرار زیر اعلام شد:

ترکیب 11 نفر اصلی برای دیدار تیم‌های ملی فرانسه و پرتغال برای دیدار فینال اعلام شد.

فرانسه: لوریس، سانیا، اورا، کوشیلنی، اومتیتی، ماتوئیدی، گریژمان، پوگبا، سیسوکو، پایت و ژیرو (4-2-3-1).

پرتغال: پاتریسیو، سدریک، فونته، گریرو، په‌په، کاروالیو، ماریو، سانچس، سیلوا، رونالدو و نانی (4-1-3-2).

22:30 - مارسل دسایلی ستاره مردمی و محبوب فوتبال فرانسه لحظاتی پیش وارد چمن استادیوم شد و مورد تشویق هواداران قرار گرفت. او معتقد است فرانسه امشب درس خوبی به پرتغال خواهد داد.

22:35 - کاروان تیم ملی فوتبال پرتغال نیز با تاخیر وارد استادیوم شد، رناتو سانچس ستاره جوان پرتغال پیشاپیش بازیکنان از سالن مخصوص بازیکنان به سمت رختکن رفت. این ستاره 18 ساله البته در نوزدهمین سال زندگی خود 328 روز را نیز تجربه کرده است.

22:42 - آلن شیرر معتقد است که فرانسه یکی از بهترین تیم‌های ملی امروز فوتبال دنیا است و در بازی امشب مقتدرانه به پیروزی خواهد رسید، او به عنوان دلیل به لوریس دروازه بان فرانسه و البته گریژمان اشاره کرده و شک ندارد که این ستارگان برگ برنده های فرانسه هستند.

22:56 - یک دسته از این روبان‌ها در پایان بازی بزرگ امشب از جام قهرمان جدا خواهد شد و جای خود را به رنگ تیم مقابل خواهد داد:

22:58 - پیش بینی دیوید ترزگه برای فینال یورو 2016 پیروزی دو بر صفر فرانسه برابر پرتغال است

23:05 - چهار مدافع تیم ملی فوتبال پرتغال شب سختی را برابر بزرگان خط حمله فرانسه تجربه خواهند کرد.

23:12 - مدافعان تیم ملی فوتبال فرانسه برای مهار کریستیانو رونالدو هم قسم شدند.

23:18 - مردان سانتوس و ستارگان دشان درون چمن استاد دوفرانس تمرین کردند و مورد تشویق هواداران خود قرار گرفتند:

===========================================

** آغاز فینال یورو 2016 بین دو تیم ملی فوتبال فرانسه و پرتغال **

دقیقه 1: نانی بازی را آغاز کرد و پرتغال از همان ابتدا نشان داد برای پیوستن به تاریخ وارد میدان شده است، فرانسه اما صبور و آرام به نظر می‌رسد.

دقیقه 4: ضربه نانی از کنار دروازه لوریس عبور کرد و موقعیت مسلم گلزنی پرتغال از دست رفت.

دقیقه 6: گریژمان فرصت مسلم گلزنی را از دست داد و نتوانست دروازه پاتریسیو را باز کند.

دقیقه 9: فرصت مسلم گلزنی با حرکت زیبای پاتریسیو از دست رفت، دروازه‌بان پرتغال تیمش را نجات داد.

دقیقه 18: مصدومیت رونالدو، استادیوم را در شگفتی عمیقی فرو برد، پایت روی رونالدو خطا کرد و دقایقی بعد ابرستاره پرتغال روی زمین نشست.

دقیقه 20: رونالدوی مصدوم با وجود درد زیاد در ناحیه زانوی چپ و کشاله ران بار دیگر وارد زمین شد.

دقیقه 22: موسی سیسوکو در دقیقه 22 با شوت سنگین خود، پاتریسیو را به دردسر انداخت اما تابلوی نتایج همچنان تساوی بدون گل را نشان می‌داد.

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top