عبور از مرز 50 هزار مگاوات، ورود به منطقه قرمز است/ احتمال خاموشی برق وجود دارد

وکیل ملت: مدیر عامل توانیر گفت: عبور پیک مصرف برق از مرز 50 هزار مگاوات به این معنی است که ریسک شبکه برق بالا رفته است، این رقم هفته گذشته به 51 هزار و 25 مگاوات رسید و اگر مشترکان برق در مصرف صرفه جویی نکنند، احتمال خاموشی وجود دارد.

تاریخ انتشار: 21تير1395|22:31

عبور از مرز 50 هزار مگاوات، ورود به منطقه قرمز است/ احتمال خاموشی برق وجود دارد
| کد خبر: 178646

به گزارش وکیل ملت ، آرش کردی در گفتگو با برنامه روی خط خبر شبکه خبر، از مردم خواست از ساعت 12.30 ظهر تا ساعت 16، مدیریت مصرف برق را رعایت کنند و از وسایل پر مصرف و غیر ضروری در اوج ساعات مصرف استفاده نکنند.

کردی گفت: با توجه به اینکه پیک مصرف برق از مرز 51 هزار مگاوات عبور کرده است، احتمال اینکه خاموشی برق رخ دهد وجود دارد.

کردی در عین حال یادآور شد: احتمال اینکه بخواهیم خاموشی برنامه ریزی شده اعمال کنیم، خیلی قوی نیست، اما به هر حال افزایش دمای هوا و وقوع حوادث احتمالی در شبکه، می تواند موجب خاموشی برق شود.

وی در ادامه افزود: عبور پیک مصرف برق از مرز 50 هزارمگاوات به این معنی است که ریسک شبکه برق بالا رفته است، بنابراین با توجه به این که پیک مصرف برق در هفته گذشته به 51 هزار و 25 مگاوات رسید، نشان می‌دهد که اگر مشترکان برق در مصرف خود دقت نکنند و صرفه جویی را سرلوحه کار خود قرار ندهند، احتمال خاموشی وجود دارد اگرچه ما تمام برنامه ریزی ها را براساس گذر از پیک، بدون اعمال خاموشی تدوین کرده‌ایم.

کردی خاطر نشان کرد: زمانی که پیک مصرف برق از مرز 50 هزار مگاوات عبور می‌کند،‌ ریسک شبکه بالا رفته و تمام خطوط پربار می شود و یک حادثه در یک خط بر خطوط دیگر نیز تاثیر می گذارد، بنابراین میزان تولید و مصرف برق این روزها به وضعیت سر به سر رسیده است.

* وضعیت ذخایر برق نیروگاه‌ها در حد مطلوبی نیست

کردی اضافه کرد: با توجه به اینکه وضعیت ذخایر برق نیروگاه ها در حد مطلوبی نیست، تمام تمهیدات مثل مدیریت مصرف، تعمیرات و ذخیره برق از 9 ماه پیش در نیروگاهها برای جلوگیری از هرگونه خاموشی احتمالی انجام شده است.

مدیرعامل توانیر در عین حال با اشاره به هماهنگی صورت گرفته با گروه های مختلف مصرف کننده برق گفت: دراین زمینه طرح‌های تشویقی متنوعی برای صاحبان صنایع، کشاورزان، ادارات و بخش تجاری در نظر گرفته‌ایم که این گروه ها می‌توانند با استفاده از این طرح ها، نه تنها صنعت برق را یاری دهند، بلکه در کاهش هزینه برق مصرفی خود نیز اقدامی موثر و گامی عملی بردارند.

کردی در عین حال از مشترکان خانگی نیز خواست تا با مصرف بهینه به ویژه درفاصله ساعت های 12 و 30 دقیقه ظهر تا 16هر روز، دست اندرکاران صنعت برق را در گذر از تابستان، بدون اعمال خاموشی، کمک نمایند.

منبع خبر فارس
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top