تاریخ انتشار: 22تير1395|00:49

| کد خبر: 178708

تشریح اقدامات وزارت اقتصاد در زمينه چالش فيش‌هاي حقوقي

وکیل ملت: تسریع در انجام همه اقدامات مربوط به اصلاح نظام حقوق و دستمزد، برخورد با متخلفان، مکلف کردن افراد در بازپس دادن وجوهی که خارج از ضوابط مربوطه دریافت‌ کرده بودند، تهیه شیوه‌نامه نحوه مصرف هماهنگ بودجه خدمات رفاهی مدیران و کارکنان شرکت‌های دولتی از جمله اقدامات وزارت اقتصاد برای مقابله با چالش فیش‌های حقوقی بوده است.

وزارت اقتصاد و دارایی اقدامات انجام شده در این وزرات‌خانه را در زمینه فیش‌های حقوقی به این شرح توضیح داده است:

*** تهیه پیش‌نویس آئین‌نامه ساماندهی تسهیلات رفاهی بانک‌ها، بیمه‌ها و شرکت‌های دولتی توسط وزارت اقتصاد و ارسال پیش‌نویس برای طی مراحل تصویب در مرداد سال 1394 به هیات وزیران و تصویب آن در دولت و همچنین ارسال به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در فروردین ماه سال 1395 در قالب ضوابط اجرایی بودجه سال 1395 کل کشور و ابلاغ آن به همه‌ دستگاه‌ها

*** تهیه شیوه‌نامه نحوه مصرف هماهنگ بودجه خدمات رفاهی مدیران و کارکنان شرکت‌های دولتی، بیمه‌های دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت. این شیوه‌نامه که موضوع ماده پنج قانون مدیریت خدمات کشوری است، در خرداد ماه سال 1395 به هیات وزیران پیشنهاد شده است. این شیوه‌نامه در انتظار تصویب هیات وزیران است.

*** تدوین ضوابط و دستورالعمل ماده 41، ضوابط اجرایی بودجه سال 1395 در مورد ساماندهی پرداخت‌ها به شرکت‌های دولتی، بانک‌ها، بیمه و سازمان‌های وابسته به وزرات اقتصاد، تصویب ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 1395 کل کشور از جمله ماده 41 آن در نشست 19 خرداد 1395، در هیات وزیران

بر اساس ماده 41: «دستگاه‌های اجرایی باید در پرداخت پاداش و کمک‌های رفاهی به هر نحوه و شکل از محل هرگونه اعتبارات مصوب فقط در چارچوب ضوابط و دستورالعمل‌های مصوب که ظرف دو هفته پس از ابلاغ این تصویب‌نامه توسط مراجع ذیصلاح ابلاغ می‌شود، اقدام کنند.»

*** تسریع در انجام کلیه اقدامات مربوط به اصلاح نظام حقوق و دستمزد، عدم سکوت در برابر تخلف و فساد در هر سطحی و اتخاذ تدابیر لازم برای حل و فصل بنیادین مسائل اخیر.

*** برخورد با متخلفان، مکلف کردن افراد در بازپس دادن وجوهی که خارج از ضوابط مربوطه دریافت کرده بودند و موافقت با کناره‌گیری مدیرانی که دریافتی غیر متعارف داشته‌اند.

*** زدودن ابهامات از عملکرد صادقانه مدیران، کارشناسان و کارکنان خدوم و اطلاع‌رسانی شفاف به مردم

منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top