خطر حذف تیم ملی ایران از مسابقات مقدماتی جام جهانی

مهدی شادمانی

وکیل ملت: مدیریت ، بازیکنان ، کادر فنی و هواداران تیم ملی آماده حضور در مسابقات جام جهانی نیستند.

تاریخ انتشار: 22تير1395|14:11

خطر حذف تیم ملی ایران از مسابقات مقدماتی جام جهانی
| کد خبر: 178798

تنها 50 روز دیگر تا برگزاری اولین دیدار ایران در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 باقی است اما به نظر می رسد فوتبال ایران کمترین آمادگی برای حضور در مسابقات را ندارد. فوتبال ایران ،شامل فدراسیون فوتبال ، بازیکنان تیم ملی فوتبال ،کادر فنی و حتی تماشاگران فوتبال درگیر مسائلی هستند که حتما در نمایش ایران در مقدماتی جام جهانی 2018 تاثیرمنفی خواهد گذاشت . 

 

این البته یک گزارش نیست یک اعلام خطر است . یک اعلام خطر جدی که اگر به آن رسیدگی نشود به حذف تیم ملی ایران ازمسابقات منجر خواهد شد.

 

 

در فاصله کمتر از 2 ماه باقی مانده به استارت مسابقات مقدماتی جام جهانی 2018 به نظر می رسد که همه چیز به ضرر ایران باشد. 11شهریور ماه تیم ملی ایران باید از تیم ملی قطر میزبانی کند اما شرایط برای یک نمایش خوب و البته بازی خوب برای تیم ملی ایران آماده نیست. شرایطی که باید در 4 عامل به نهایت آمادگی برسد اما در حال حاضر چنین شرایطی وجود ندارد.

 

 

یک تیم بدون آماده سازی

تیم ملی فوتبال ایران اولین بازی اش رادر شرایطی برگزار می کند که فقط 4 هفته از مسابقات لیگ برتر انجام شده است. این مشکل جایی خودش را نشان می دهد که بدن های بازیکنان هنوز آماده مسابقه نیست و به اصطلاح در اثربدنسازی بدن های بازیکنان بسته است .

 

 اما این مشکل اساسی نیست. مشکل اساسی تیم ملی جایی است که تعداد زیادی از بازیکنان اصلی اش در فاصله یک ماه و نیم به بازی تیم ملی تیم باشگاهی ندارند. یعنی اصلا تیمی ندارند که آماده سازی شان با مشکل مواجه شود یا نشود. اشکان دژاگه ، مسعودشجاعی ، احسان حاج صفی ، کریم انصاری فرد ، پژمان منتظری و علی رضا حقیقی. 6 بازیکن از ترکیب اصلی تیم ملی آمار بسیار قابل توجهی است. جمیع این مسائل نشان می دهد که تیم ملی برای اینکه بتواند 11بازیکن آماده برای بازی مقابل قطر داشته باشد با مشکلات زیادی مواجه است.

 

 

سرمربی تیم ملی در مرخصی و جنجال

کارلوس کی روش ایران نیست. سرمربی تیم ملی نزدیک به دو هفته قبل تهران را ترک کرد.ابتدا ترک تهران به قهر سرمربی تیم ملی تعبیر شد و بعد از آن گفته شد که او به خاطر مریضی پدر در تهران نیست. دلیل غیبت او در تهران هرچیزی که باشد سرمربی پرتغالی را از شرایط تیم ملی و بازیکنانش دور می کند. 

 

در کنار این مسائل سرمربی تیم ملی در خروج ازایران یک درگیری لفظی غیرضروری با سرمربی پرسپولیس داشت که همچنان آثارش در صفحه فیس بوک اومشاهده می شود. کی روش نه یک بار که چندین بار در موضوع درگیری اش با برانکو بیانیه هایی داد و جو را در مورد خودش و تیم ملی ملتهب کرد.البته که در 50 روز باقیمانده این امید وجود دارد که فضای التهاب میان او و کسانی که در صفحه اش انتقاد می کنند از میان برود اما شرط اش این است که سرمربی تیم ملی شرایط را درک کند و درآستانه اولین بازی تیم ملی اوضاع را دوباره با مصاحبه هایش برهم نریزد. 

 

رفتار سرمربی تیم ملی قبل از مرخصی حرفه ای نبوده و البته مرخصی اش در شرایط بد تیم ملی به ضربه بیشتر کمک می کند. رفتاری که اصلا شبیه به یک سرمربی ، آماده برای مسابقات مقدماتی جام جهانی نیست. بدتر از همه اینکه کی روش پیش از رفتن اش تاکید کرده که به خاطر بی اهمیتی هایی که به تیم ملی می شود دیگر این مسائل برایش اهمیت ندارد و اعتراضی هم نخواهد کرد. از این بدتر می شود؟

 

 

یار دوازدهم علیه تیم ملی

اینکه در درگیری های برانکو-کی روش چه کسی مقصر است یک موضوع است و اینکه تعداد قابل توجهی از تماشاگران علیه سرمربی محبوب تیم ملی موضع دارند یک مساله دیگر. یکی ازمهمترین عوامل موفقیت تیم ملی در سال های اخیر رابطه بسیار خوب کی روش با تماشاگران بوده است. 

 

اما او در روزهای اخیر چیزهای عجیبی را تجربه می کند. کی روش در آخرین بیانیه اش از برانکو خواسته بود که به هواداران پرسپولیس بگوید به او فحاشی نکنند. فحاشی حتی عده ای اندک به سرمربی تیم ملی اتفاقی غیرقابل پذیرش است که می تواند به سکوهای ورزشگاه آزادی هم کشیده شود. حالا این درست که هواداران جهت فحاشی شان در پست تیم ملی را از سرمربی به سرمربی استقلال کشانده اند اما با این اطلاعات مشکلی حل نمی شود. 

 

قسمتی از هواداران پرسپولیس به صفحه سرمربی تیم ملی حمله می کنند و با یک تقریبی لابد تعدادی شان هم انتقاد دارند و حرفی نمی زنند. در نتیجه می توان به این نتیجه رسید که تعدادی از هواداران تیم ملی با تیم ملی مشکل دارند. پیش ازاین و در مساله مهدی رحمتی تعدادی از هواداران استقلال علیه سرمربی تیم ملی موضع داشتند اما تعدادشان اینقدر نبود که موضع گیری شان دردسری حتی به عنوان خبر تولید کند اما به نظر می رسد که اینبار مخالفان نظر سرمربی تیم ملی زیادتر هستند. اگر حقیقتا تعداد این افراد زیاد باشد آن وقت می شود به نتیجه ای عجیب رسید که حتی بخشی از هواداران تیم ملی هم آمادگی لازم برای شروع مسابقات مقدماتی جام جهانی را ندارند.

 

 

فدراسیون فوتبال و حواشی

مهدی تاج از روزی که به ریاست رسیده دنبال کارهای تیم ملی بوده. او حتی اینقدر به کی روش قدرت مانور داده که به نظر می رسد اختیارات سرمربی تیم ملی بسیار بیشتر از آنچیزی باشد که در گذشته داشت. اما هیچ کدام از این ها که گفته شد برای تیم ملی کافی نیست.

 

 تیم ملی فوتبال برای آرامش به فدراسیون آرام نیاز دارد. فدراسیون فوتبالی که این روزها چندان آرامش به خودنمی بیند. ماجرای انتخاب دبیرکل شاید یکی از بزرگترین مشکلات فعلی فدراسیون فوتبال باشد. مشکل پیچیده ای که به سادگی حل نمی شود امادرگیر شدن شخص اول اجرایی فدراسیون فوتبال و شخص اول تصمیم گیرنده که اولی دبیرکل باشد و دومی رییس حتما تمرکز را ازآنها می گیرد.

 تاثیر این سرگرمی را می شود در اردوی تیم ملی دید.ایران قرار است اردویی در ایتالیا داشته باشد اما هنوز هماهنگ نشده . اردو برای تیمی که بازیکنان ناآماده دارد . اردویی که اگر هماهنگ نشود معلوم است کار به کجا کشیده خواهدشد.

 

چهار عامل مهم در آماده سازی تیم ملی شامل مدیریت ، بازیکنان ، کادر فنی و هواداران آماده حضور تیم ملی در مسابقات جام جهانی نیستند. ماجرایی که اگر جدی گرفته نشود و برای حل مشکل هر 4 قسمت عمل نشود تیم ملی ایران در آستانه حذف از مسابقات جام جهانی قرار خواهد گرفت. این بحرانی است که امروز در زیر پوست فوتبال ایران جریان دارد و در صورت حل نشدن مشکلات در روز یازدهم شهریور رونمایی خواهد شد.

منبع خبر عصرایران
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top