تاریخ انتشار: 22تير1395|22:19

| کد خبر: 178885

جایگزینی دفترچه‌های درمانی تامین اجتماعی با کارت هوشمند

وکیل ملت: معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: تعهدات این سازمان در خصوص بیماران خاص( تلاسمی، مزمن کلیوی و سرطانی) فراتر از تعهدات سازمانهای بیمه‌گر است.

به گزارش وکیل ملت دکتر محمدعلی همتی با بیان این مطلب اظهار کرد: علاوه بر این خدمات، سازمان تامین اجتماعی طرح نسخه الکترونیک را برای بیماران خاص اجرا کرده است.


وی با بیان اینکه طرح نسخه الکترونیک به صورت پایلوت در استان یزد ویژه بیماران خاص آغاز شده است، گفت: این طرح در این استان از بیماران سرطانی شروع و بتدریج دیگر بیماران را نیز شامل می شود.


همتی با اشاره به ٥٢ درصد جمعیت تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی در کشور گفت: بیش از ٤١ میلیون نفر در کشور در مراجعه به مراکز درمانی ملکی سازمان خدمات رایگان دریافت می کنند و در مراکز طرف قرارداد دولتی ودانشگاهی نیز با پرداخت فرانشیز در شهرها ٦ درصد و در روستا ها ٣ درصد هزینه ها از خدمات مورد نیاز برخوردار می شوند.


معاون درمان سازمان تامین اجتماعی تصریح کرد: این سازمان بزرگترین خریدار درمان در کشور است و ٤٥ هزار پزشک و مرکز درمانی در سراسرکشور طرف قرارداد با این سازمان هستند.


وی افزود: این شرایط پرداخت در مراکز درمانی ملکی و طرف قرارداد برای بیماران خاص نیز مانند تمامی بیمه شدگان این سازمان برقرار است.


همتی گفت: برخی هزینه‌های بیماران خاص صددرصد توسط این سازمان تامین می شود.


همتی در خصوص بستری بیماران خاص در بیمارستانهای غیر طرف قرارداد نیز گفت: این دسته از بیماران می توانند با ارائه مدارک پزشکی به اسناد پزشکی این سازمان، بر اساس تعرفه دولتی، هزینه درمان را دریافت کنند.


بر اساس گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی گفت: جایگزینی دفترچه های درمانی تامین اجتماعی با کارت هوشمند در مرحله اول در مراکز درمانی ملکی تامین اجتماعی آغاز می شود و امیدواریم در آینده نزدیک ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان در مراکز درمانی ملکی بدون دفترچه درمانی امکان پذیر باشد.

دسته بندی خبر روز ,
منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top