تاریخ انتشار: 23تير1395|22:04

| کد خبر: 179107

هزینه 40 میلیون تومانی موهای آقای رئیس‌جمهور!

وکیل ملت: اولیور ب.، آرایشگر شخصی اولاند ماهانه از راه صاف و مرتب کردن موی رئیس‌جمهور ۹۸۹۵ یورو درآمد دارد.

فروتنی، خاکی و مردمی بودن شعاری بود که فرانسوا اولاند در آغاز ریاست جمهوری خود در فرانسه پیشه کرده بود. با این همه به نظر می‌رسد که او از مقاصد خوب اولیه خود اینک فاصله گرفته باشد.


 
اکنون گفته می‌شود که اولاند آرایشگری شخصی به خرج دولت دارد. روزنامه فرانسوی "کانار آنشنه" گزارشی در این مورد منتشر کرده و اشپیگل آنلاین آلمان نیز با برداشت‌هایی از آن به شرح ماجرا پرداخته است.
 
بر اساس این گزارش که متعلق به چاپ روز چهارشنبه ۱۳ ژوئیه (۲۳ تیر) است اولیور ب.، آرایشگر شخصی اولاند که مجاز به صحبت کردن در این باره نیست ماهانه از راه صاف و مرتب کردن موی رئیس‌جمهور ۹۸۹۵ یورو در می‌آورد.
 
به گزارش این روزنامه فرانسوی، او در مه سال ۲۰۱۲ قراردادی به عنوان "آرایشگر شخصی رئیس‌جمهور" امضا کرد؛ قراردادی که رونوشتی از آن منتشر شده است.
 
ظاهرا درآمد اولیور ب. تا پایان مدت مقرر در قرارداد در مجموع نیم میلیون یورو است.
 
از قرائن امر پیداست که کاخ الیزه این مبلغ را پرداخت کرده، به عبارت دیگر این مبلغ از مالیات‌های مردم تأمین شده است.
 
سیلویه هوباک، رئیس هیأت کارکنان کاخ الیزه نیز در آن زمان قرارداد را شخصا امضا کرد.
 
به موجب این گزارش، اولیور ب. طبق قرارداد باید همیشه هر بار که رئیس‌جمهور پاریس را ترک می‌کند او را در این سفر همراهی کند.
 
روزنامه یادشده می‌نویسد، به نظر می‌رسد که کاخ الیزه بر "مسئله‌دار بودن" این قرارداد شغلی واقف بوده باشد، چرا که دست‌کم آرایشگر را موظف کرده تا "در طول قرارداد و بعد از اتمام آن به هیچ وجه در باره این کار و اطلاعات مربوط به آن با کسی سخن نگوید".
 
این روزنامه فرانسوی این مناسبت شغلی و نسب میزان کار و سطح درآمد حاصل از آن را "شرم‌آور" دانسته و از مسئولان کاخ ریاست جمهوری فرانسه پرس‌و‌‌جو کرده است. کاخ الیزه مبلغ مزبور را تأیید کرده و در موضع‌گیری کتبی گفته است که برای این دستمزد بالا دلایل محکمی وجود دارد: آرایشگر باید هر روز صبح خیلی زود بیدار شود و به اصلاح سر و صورت اولاند بپردازد؛ گاهی هم چند بار در روز.       منبع: همشهری آنلاین    

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top