تاریخ انتشار: 24تير1395|01:03

| کد خبر: 179140

بررسی قرعه کشی لیگ/ تمام تقابل‌های لیگ شانزدهم

وکیل ملت: بررسی مختصر و هفته به هفته لیگ شانزدهم نوید یک فصل پر هیجان فوتبالی را می‌دهد که انتظار می‌رود به همان اندازه هم از نظر فنی کیفیت بالایی داشته باشد.

شروع شور و هیجان
بررسی مختصر و هفته به هفته لیگ شانزدهم نوید یک فصل پر هیجان فوتبالی را می‌دهد که انتظار می‌رود به همان اندازه هم از نظر فنی کیفیت بالایی داشته باشد. آنچه در زیر آمده براساس شرایط فعلی تیم هاست و از آنجا که هر سال تا پایان نیم فصل تغییرات زیادی را روی نیمکت تیم‌ها شاهد بودیم بعید نیست با آن تغییرات احتمالی حساسیت بعضی بازی‌ها کم یا زیاد شود.

جعفر برزگر
هفته اول؛ تقابل منصوریان با تیم سابقش
در حالی ‌که نمی‌توان از حالا تیمی را به‌عنوان مدعی اصلی قهرمانی دانست اما با توجه به سوابق تیم‌ها و مربیانی که هدایت آنها را برعهده دارند از همین الان می‌توان بازی استقلال با نفت تهران را حساس ترین بازی روز اول لیگ شانزدهم دانست.
اگرچه رویارویی قهرمان فصل گذشته با تیم پرمهره تراکتورسازی در تبریز هم اهمیت بسیاری دارد.

هفته دوم، دو شهرآورد
آنقدر انگیزه در میان تیم‌ها، بازیکنان و مربیانشان وجود دارد که حسایست بازی‌های این هفته را بالا ببرد. در روز دوم لیگ شاهد دو شهرآورد هستیم. در واقع اولین شهرآوردهای لیگ شانزدهم در این هفته خواهد بود.
در مشهد سیاه جامگان با پدیده و در تبریز هم گسترش‌فولاد با ماشین‌سازی رو به رو خواهد شد. تقابل کمالوند با خطیبی دیدنی است.

هفته سوم، بازگشت ویسی به اهواز
عبدا... ویسی در سومین روز لیگ باید به اهواز برود. آن هم برای رویارویی با تیمی که در روز 24 اردبیهشت امسال جام قهرمانی‌اش را بالای سر برد. قطعا این بازی حساسیت و اهمیت بالایی برای هر دو تیم دارد.

هفته چهارم، دوئل برهانی با استقلالی ها
در این هفته شاهد دومین شهرآورد تبریزی‌ها خواهیم بود. جایی که رسول خطیبی با تیم تازه وارد ماشین سازی رودر روی تراکتور امیر قلعه نویی قرار می‌گیرد. این اولین شهرآورد ماشین سازی در تاریخ لیگ برتر است. پیکان با بازیکنانی مثل برهانی و امیرحسین صادقی با استقلال بازی می‌کند.

هفته پنجم، بنگر و نوری مقابل پرسپولیس
دو تیم تبریزی تراکتورسازی و ماشین سازی حریفان پرسپولیس و استقلال خواهند بود. این دو بازی به دلیل اینکه پیش از شهرآورد تهران برگزار می‌شود اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. بدون شک بیشتر نگاه‌ها به تبریز است. جایی که تراکتورسازی با نفراتی مثل محسن بنگر، محمد نوری و البته امیر قلعه نویی از پرسپولیس پذیرایی می‌کند.

هفته ششم، شهرآورد 83
مهم‌ترین بازی برای اکثر فوتبالدوستان را در این هفته شاهد خواهیم بود. علی منصوریان در همان اولین کنفرانس خبری‌اش از بازی با پرسپولیس صحبت کرد و به نوعی برای قرمزهای پایتخت خط و نشان کشید. این بازی از همان روز برای هواداران دو تیم اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. استقلال آخرین شهرآورد را با شکست سنگین 4-2 پشت سر گذاشت و حالا برای منصوریان خیلی مهم است که در شهرآورد 83 برنده از زمین خارج شود. در این هفته رضا عنایتی با پیراهن صبای قم مقابل سیاه جامگان قرار می‌گیرد.

هفته هفتم، تکرار فینال جام حذفی
در هفتمین روز لیگ شانزدهم، تیم‌های اصفهانی مقابل پرسپولیس و استقلال قرار می‌گیرند. تقابل ذوب آهن و استقلال یادآور فینال جام حذفی است که آبی‌های پایتخت باختند. سپاهان هم در اصفهان از پرسپولیس پذیرایی می‌کند. جدال این دو تیم همیشه حساسیت زیادی داشته است. این دو بازی بعد از شهرآورد تهران برگزار می‌شود.

هفته هشتم، جدال دایی با پرسپولیس
در این هفته شاهد شهرآورد اصفهان هستیم. مسابقه‌ای که همیشه برای فوتبالدوستان اصفهانی اهمیت زیادی داشته است. اما بدون شک بیشتر نگاه‌ها به رویارویی پرسپولیس با شاگردان علی دایی خواهد بود. همین حضور دایی روی نیمکت نفت تهران کافی است تا حساسیت این بازی مشخص شود. در این هفته دو تیم لیگ یکی پیکان و صنعت نفت آبادان رودر روی هم قرار می‌گیرند.

هفته نهم، رویارویی قهرمان و نایب قهرمان
برای پرسپولیسی‌ها بازی این هفته بسیار حساس است. آنها میهمان تیمی هستند که فصل گذشته به‌خاطر یک تفاضل گل کمتر قهرمانی را تقدیم شان کردند.
اگر دو تیم تا آن روز در شرایط خوبی باشند این بازی بیش از پیش مهم می‌شود. دو تیم لیگ یکی فصل گذشته (صنعت نفت آبادان، ماشین‌سازی تبریز) که رقابت بسیار نزدیکی با هم داشتند حال در چارچوب لیگ برتر مقابل هم می‌ایستند.

هفته دهم، سومین شهرآورد تبریز
فوتبالی‌های تبریز در این هفته همه حواس شان به شهرآورد تبریز است. تقابل امیر قلعه نویی و کمالوند در سال‌های اخیر همیشه جذاب بوده است. این سومین رویارویی تیم‌های تبریز با هم است. ذوب‌آهن اصفهان با قهرمان فصل گذشته رو‌به‌رو می‌شود. پرسپولیس هم از تیم تازه وارد صنعت نفت پذیرایی می‌کند.

هفته یازدهم، مصاف صمد و امیر
بعد از یازده روز دوستان و مربیان سابق استقلال این‌ بار در قالب دو تیم مختلف. شرایط دو تیم تا آن روز هر طور که باشد حضور این دو مربی به جذابیت بیشتر بازی کمک می‌کند.  عبدا... ویسی هم به یاد آخرین بازی فصل گذشته که برایش بسیار هم خوش‌یمن بود در اصفهان از فولاد پذیرایی می‌کند. پرسپولیس با پیکانی رو‌به‌رو می‌شود که با چند بازیکن استقلالی وارد لیگ شده است.
هفته دوازدهم، مرفاوی مقابل استقلال
صمد مرفاوی برای دومین هفته متوالی با استقلالی‌ها مصاف می‌دهد. او در این روز میزبان استقلال تهران است. بازی با استقلال به خودی خود حساسیت زیادی دارد.
بخصوص که علیرضا منصوریان به‌عنوان شاگرد مرفاوی روی نیمکت آبی‌ها قرار دارد. در همین هفته پرسپولیس میزبان ماشین‌سازی تبریز خواهد بود. این اولین بازی تیم تبریزی با قرمزهای پایتخت در لیگ برتر است.

هفته سیزدهم، استقلال میزبان قلعه نویی
 بدون تردید حساس ترین بازی این هفته در تهران برگزار می‌شود. جایی که علیرضا منصوریان با استقلال میزبان امیر قلعه نویی است. تراکتورسازی با حفظ نفرات اصلی، جذب چند بازیکن خوب و البته دو پرسپولیسی به مصاف آبی‌های تهرانی می‌رود. این بازی را می‌توان مسابقه‌ای با انگیزه‌های مختلف می‌دانست. در اهواز شاهد شهرآورد هستیم.

هفته چهاردهم، بازی با تیم‌های سابق
قرعه مسابقات در این هفته به شکلی افتاده که اکثر مربیان باید مقابل تیم‌های سابق شان قرار بگیرند. علی دایی با صبا، یحیی گل محمدی با پرسپولیس، امیر قلعه نویی با سپاهان و رسول خطیبی هم با سیاه جامگان رودر رو می‌شود. تمام این بازی‌ها و البته بازی استقلال با پدیده فوق‌العاده تماشایی خواهد بود.

هفته پانزدهم، استقلال در نصف جهان
در ایستگاه پایانی نیم فصل اول، مهم‌ترین بازی در اصفهان برگزار می‌شود. استقلال میهمان سپاهان و شاگردان عبدا... ویسی خواهد بود. بعید نیست که این بازی سرنوشت تیم صدرنشین نیم فصل را مشخص کند. در همین روز علی دایی از تراکتورسازی پذیرایی می‌کند. تقابل او با شاگردان امیر قلعه‌نویی حتما جذابیت‌های خاص خودش را دارد

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top