حادثه نیس، تقویت موضع راست‌گرایان

وکیل ملت: فیلم‌هایی که از حادثه تروریستی نیس فرانسه منتشر شده مثل همه حوادث تروریستی تکان دهنده اس و پراکندگی قربانیان و تنوعشون نشون می ده که چقدر این اقدام وحشیانه، کور و با هدف افزایش تلفات بوده

تاریخ انتشار: 25تير1395|12:23

حادثه نیس، تقویت موضع راست‌گرایان
| کد خبر: 179296

 . فضای فرانسه ملتهبه به‌حدی که دود متصاعد از یه کامیون مواد محترقه که به خاطر جشن ملی کنار ایفل ایستاده بوده خیلی‌ها رو به ظن عملیات تروریستی در ایفل ترسونده. مقامات امنیتی فرانسه از مردم خواستن که فیلم‌های حادثه رو به دلایل امنیتی منتشر نکنن. حادثه امشب اگر به شکل قطعی حادثه‌ای تروریستی معرفی بشه نشان‌دهنده تداوم ناامنی و احتمالا افزایش عملیات هسته‌های مرتبط با گروه‌های تروریستی بعد از شکست‌های اخیره.


ماجرای نیس، هرچند در ظاهر شریرانه، کور و‌ بی‌هدفه اما از منطق زیرکانه‌ای بهره می‌بره. تقویت موضع راست‌گرایان فرانسوی و هدایت فرانسه به سمت قوانین ضد‌مهاجرات که در نهایت تعارض‌ها در داخل EUرو بیشتر و وحدت اون رو خدشه دار می‌کنه از جمله اهداف این عملیاته و اگه معلوم بشه که حادثه تروریستی نیس کار حلقه‌ی مرتبط با داعشه و خواه ناخواه فضا برای مسلمونا تنگ‌تر بشه اون دعوت ابوبکر البغدادی از مسلمونا مبنی بر ناگریزی از ترک اروپا و پیش‌بینی غربی متخاصم تر و جذاب شدیدتر، موضوعیت پیدا می‌کنه و کار افراطی‌ها راحت تر میشه.


حرف آخر اینکه توالی این حادثه تلخ با حضور یکی از مقامات عربستان که خودش در رسانه‌های غربی متهم به تقویت گروه‌های تکفیری منطقه اس و در فرانسه از یه گروه تروریستی دیگه اعلام حمایت می‌کنه هم باید مقامات فرانسه رو در مورد ضرورت رفتار صادقانه در مبارزه با  مساله تروریسم ، وادار به تامل جدی کنه چون تجربه نشون داده سیاست یه بام و دو هوا نتیجه‌ای اونم در میانه هجوم غول ترور و خشونت بازی با آتشه.
 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top