تاریخ انتشار: 25تير1395|19:28

| کد خبر: 179345

یارانه نقدی تا مرز ۳ میلیون تومان پیش رفت

وکیل ملت: دولت در حالی به زودی حساب یارانه‌بگیران را شارژ می‌کند که دریافتی هر نفر که از ابتدا در لیست قرار داشته، در مرحله شصت و پنجم به حدود سه میلیون تومان خواهد رسید.

به گزارش وکیل ملت ، یارانه نقدی تیرماه هم ساعت ۲۴ فردا (شنبه) برای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و پرداخت رقم حدود ۳۵۰۰ میلیارد تومانی ماهانه برای بار شصت و پنجم نیز ثبت خواهد شد.

گرچه از آذر ۱۳۸۹ و با شروع اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تا کنون همواره نحوه توزیع یارانه نقدی مورد انتقاد بوده و تاییدی بر پرداخت تمامی درآمد ناشی از اصلاح قیمت حامل‌های انرژی به صورت نقدی وجود نداشته است ولی با این حال عمدتا حدود ۷۶ میلیون نفر در هر ماه متقاضی دریافت یارانه بوده اند، حتی زمانی که دولت فعلی طرح ثبت نام مجدد از متقاضیان نقدی را به با هدف کاهش تعداد یارانه بگیران و انصراف پردرآمدها به اجرا در آورد.

با این حال قانون بودجه ۱۳۹۴ رسما دولت را مکلف به حذف یارانه‌بگیران پردرآمد کرد و در نهایت از بین جمعیت یارانه‌بگیر، حدود سه میلیون نفر حذف شدند. اما قانون بودجه ۱۳۹۵ فضای سخت‌تری پیش روی دولت قرار داده و تاکید دارد که باید مجموع گروهی که تعداد آنها از نظر نمایندگان به ۲۴ میلیون نفر می‌رسد از لیست سازمان هدفمندی یارانه‌ها کنار گذاشته شوند.

هر چند که از سوی سازمان مدیریت و برنامعه ریزی و یا وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی هیچ گاه برنامه غربالگری یارانه‌بگیران و معیار حذف شفاف سازی نشده است، اما طبق قانون بودجه ۱۳۹۵ دولت باید تا تیرماه نسبت به حذف کردن گروه‌های تعیین شده اقدام می‌کرد. تکلیفی که از همان روزهای بحث در مجلس برای گنجاندن آن در بین بندهای تبصره هدفمندی مشخص بود که حداقل تا زمان تعیین شده اجرایی نخواهد شد.

این در حالی است که از سویی دولت معتقد است حتی اگر قرار باشد تمامی گروه‌های مد نظر مجلس در بودجه کنار گذاشته شوند بازهم تعداد به حدود هفت میلیون نفر بیشتر نخواهد رسید، نه ۲۴ میلیون نفر. از سویی دیگر تجربه حذف سه میلیون نفری و میزان خطای شناسایی یارانه‌بگیران این اجازه را نمی‌دهد که به یکباره دولت برای حذف ۲۴ میلیون نفر اقدام کند.

به هر صورت واریز یارانه تیرماه می‌تواند با تغییراتی در تعداد یارانه‌بگیران همراه بوده و تعداد قابل توجهی از لیست سازمان هدفمندی کنار گذاشته شوند.

منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 3

من
|
26تير ماه 1395
0
0
مقدار یارانه در هر ماه ازجمع مقدار فیشهای حقوقی نجومی کمتر است
اگه می گید نه خودتان حساب کنید
اریایی
|
26تير ماه 1395
0
0
بله خوب این رو هم بگویید ااونموقع بنزین لیتری 100 شد400 حالا هم شده 1000 گازوییل لیتری 16تومان شد 150 تومان حالا شده 350تومان برنج کامفیروزی اعلا 2500 تومان شد 6000تومان حلا شده 11000تومان اب برق گاز تلفن موبیل ووووو حالا 3000000تومانتو این چند سال بر هر کدام خیلی هست ببینید با این کار دولت ومجلس چه به روز صنعت و اقتصاد اوردید چقدر حقوقهای نجومی به وسیله هکرها لو رفت
ایرانی
|
26تير ماه 1395
0
0
که چی این حرف یه نگاه برین به قبوض برق و گاز و آب بندازین تا کمی خجالت بکشین،میدونین چند برابرشو دارین ازمون میگیرن ،خیلی حلال و حروم سرتون میشه نصف هزینه قبوض شده مالیات ،عوارض رسانی فلان ،مالیات بر ارزش افزوده،آبونمان اگه راست میگین همه چی رو برگردونین سر جاش قیمت بنزین و نان حاملهای انرژی و هر چیزی که ازمون به بهانه ای مختلف گرفتین یارانتون مال خودتون،ای خدا تا زه چند روزه گند حقوقاتون بلند شده کمی هم از خدا بترسیننننننننن

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top