شرط اصلی دریافت تسهیلات در نظام بانکی مدرک شغلی است

وکیل ملت: شرط اولیه و اصلی دریافت تسهیلات در نظام بانکی کشور داشتن مدرک شغلی معتبر است.

تاریخ انتشار: 25تير1395|20:38

شرط اصلی دریافت تسهیلات در نظام بانکی مدرک شغلی است
| کد خبر: 179367

به گزارش وکیل ملت ، بارها مشاهده شده است که برخی مشتریان بانک ها و موسسات مالی و اعتباری از نحوه ارائه خدمات در بحث تسهیلات گلایه دارند.

یکی از مهم ترین گلایه های دریافت کنندگان تسهیلات این است که بانک در زمینه پرداخت وام سخت گیری های بی مورد انجام می دهند.

موضوع عامیانه ای هم که بین شهروندان رایج است و احتمالا شما نیز بارها این صحبت را شنیده اید این است که بانک ها به برخی تسهیلات میلیاردی می دهند اما برای پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیونی چندین ضامن و مدرک شغلی می خواهند.

خوب است بدانید که در نظام بانکی کشورمان داشتن مدرک شغلی معتبر جزو شروط اولیه و اساسی پرداخت تسهیلات می باشد و اگر بانکی بدون داشتن مدرک شغلی وام بدهد تخلف کرده است.

اشتباه رایج در بین مشتریان بانک ها و موسسات مالی و اعتباری این است که برای دریافت تسهیلات دو یا چند ضامن معتبر می آوردند و بنابراین نیازی به داشتن مدرک شغلی وام گیرنده نیست.

طبق قوانین موجود تسهیلات گیرنده باید الزاما دارای مدرک شغلی معتبر و دایر، نظیر حکم کارگزینی و یا جواز کسب و یا هر مدرک دیگری که ثابت کند شخص دارای منبع درآمد است باشد.

درصورتی که شخص مدرک شغلی نداشته باشد، اگر ۱۰ ضامن هم بیاورد بانک تسهیلاتی به وی پرداخت نمی کند .

معمولا برخی بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای پرداخت تسهیلات شرط سپرده گذاری باری مدت معینی را برای مشتریان می گذارند و برخی نیز که مدرک شغلی ندارند این انتظار را کشیده و پس از مدت ها انتطار که به امید دریافت وام به بانک مراجعه می کنند با این شرط مهم و اساسی بانک مواجه شده و نمی توانند تسهیلات دریافت کنند.

بنابراین توصیه می شود پیش از حساب کردن بر روی دریافت تسهیلات حتما از داشتن مدرک شغلی معبر که بانک قبو می کند اطمینان حاصل کنند و سپس افتتاح حساب کنند.

منبع خبر اخباربانک
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

شهروند لرستانی
|
25تير ماه 1395
0
1
بانکها چون بفکر کارگشایی ومشکلات اقتصادی مردم نیستند وبه وجود پولدارها فقط افتخار می کنند بخاطر اینکه یک رییس شعبه وقتی سپرده اش بالا باشه از اربابش امتیاز میگرند اونا بفکر مردم یا چرخه ی اقتصادی نیستند که وام بدن دنبال نزول خواریند وچای تاسف که علما بخاطر اینکه انگلیسیها درصدی از تولید تتباکو به ایران ندادن تنباکوکه ضرر شخصی مر رسانه حرام کردن اما این علما ومراجع تقلید می دانند که بانکها رباخواری می کنند اما دراین خصوص اقدام نمی کنند چای سوال ازین مراجع محترمه
شهروند لرستانی
|
25تير ماه 1395
0
1
بانکها دارند رباخواری می کنند بخصوص اون پولی که بابت دیر کرد می گیرندولی علما ومراجع محترم گوش وچشم خودرا بسته اند وباید فکری به این موضوع بکننددر ربا خواریشان نباید شک داشته باشند واین همه گرفتاری مردم وکشور شاید بابت این موضوع باشه

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top