تاریخ انتشار: 25تير1395|23:22

| کد خبر: 179410

بجای مسولان یک کارمند از سپرده گزاران ثامن الحجج عذرخواهی کرد: ما بی‌تقصیرانه شرمنده سپرده‌گذاران شدیم

وکیل ملت: شمس‌الدین رضایی یکی از کارمندان باسابقه تعاونی ثامن‌الحجج در نامه‌ای به بانک مردم خواهان رسیدگی به مشکلات پرسنل این تعاونی شده است.

در این نامه می‌خوانیم:

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مسئولین محترم خبرگزاری بانک مردم

اینجانب شمس الدین رضایی نماینده انتخاب شده از طرف پرسنل موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج (ع) از شما درخواست دارم همانند سایر مطالبی که به حمایت از بانک پارسیان و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نشر داده اید درد دل ما کارمندان را نیز نشر دهید تا بی طرفی رسانه تان برای همه گان نمایان شود .

✅اعتماد ما به سیستم نظارتی بانک مرکزی :
تک تک ما کارمندان ثامن الحجج (ع) چندین سال پیش درست زمانی که از نظر شرایط سنی و توانایی میتوانستیم در هر جایی غیر از موسسه ثامن الحجج (ع) استخدام و یا دست به کار شویم و یا حتی در زمینه ی فعالیتهای فنی و تخصصی مرتبط به رشته ی تحصیلی خود شروع به کار شخصی و یا دولتی کنیم ٬ از بخت خود با موسسه ی ثامن الحجج (ع) مواجه شدیم که با آرم تحت «نظارت بانک مرکزی » مشغول فعالیت بود و حتی فرمهای استخدام و قراردادهای شروع بکار این موسسه دارای همین آرم بود و ما نیز با خیال آسوده و اطمینان خاطر از اینکه استخدام یک موسسه ی مجاز میشویم و مانند سایر کارمندان شبکه ی بانکی کشور تحت لوای پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و تحت نظارت بانک مرکزی خدمت خواهیم کرد شروع به کار کردیم .
✅اعتماد دیگران به ما و سیستم نظارتی بانک مرکزی :
اقوام و بستگان و آشنایان ما پس از اطمینان به استخدام شدن ما در سیستم بانکی کشور تحت عنوان موسسه مالی و اعتباری ای همانند سایر موسسات مالی و اعتباری کشور و بر اساس اعتماد به ما و آرم «تحت نظارت بانک مرکزی» که هم بر روی تابلوهای شعب و هم بر روی اوراق و اسناد این موسسه وجود داشت سرمایه و دارایی نقدی خود را نزد موسسه در راستای کمک به چرخه ی اقتصادی کشور به مشارکت گذاشتند.
✅تشکیل زندگی با امید به این شغل:
اکثر ما کارمندان موسسه ثامن الحجج(ع) و بعد از استخدام در این موسسه با خانواده هایی که با امید به شاغل بودن ما در شبکه ی بانکی کشور به ما اعتماد کردند وصلت نموده و تشکیل زندگی دادیم و به لطف خداوند صاحب فرزندانی شدیم ٬ ادامه تحصیل دادیم ٬ منازلی را اجاره کردیم و یا مسکن مهر ثبت نام کردیم و تمام این مخارج سنگین زندگی مان را با حقوق بسیار پایین ( پایه کارگری اداره کار ) می گذراندیم و از طرفی هم برای پاسخگویی بهتر به مشتریان به سختی کار میکردیم و زحمات زیادی را متقبل میشدیم .
✅تشدید اعتماد ما به موسسه و بانک مرکزی:
در طول این سالها با وجود بازرسی نمایندگان بانک مرکزی از شعب نه تنها کسی از غیر مجاز بودن موسسه ثامن الحجج (ع) حرفی نمیزد بلکه شاهد تقدیر و تشکرهای فراوانی از سوی مسئولان وقت نسبت به عملکرد موسسه بودیم .
به هر حال ما کاری به دلیل و یا درست بودن تصمیمات جدید الاتخاذ بانک مرکزی ج.ا.ا. نداشته و نداریم و در مسائلی که به ما مربوط نمیشود دخالتی نکرده ایم .
✅تمکین ما پرسنل از دستورات بانک مرکزی:
از حدود کمتر از یکسال پیش که اوضاع موسسه ثامن الحجج (ع) به دست مدیران بانک مرکزی سپرده شد ما با بخشنامه هایی که از سوی بانک مرکزی ابلاغ میشد نهایت همکاری را داشتیم و بلکه امیدمان نیز بیشتر شد که بانک مرکزی نخواهد گذاشت به ما لطمه ای وارد شود و آینده شغلی مان به خطر بیفتد .
✅عدم امنیت جانی در کنار عدم امنیت شغلی:
در این مدت بخاطر اعتمادی که سپرده گذاران به ما کرده بودند ولی متضرر شده بودند از ایشان کتک و فحش و تهمت های زیادی خوردیم اما اعتراضی نکرده و صبورانه هر لحظه منتظر اخبار خوشایند برای خود از طرف بانک مرکزی بودیم .
✅بلاتکلیفی و استرس ٬ تهدید مسئولین و اخراج برخی کارمندان:
اما انگار اصلا روشن کردن تکلیف ما پرسنل جزو دغدغه های مسوولان نبود و هر کس هم اعتراضی نسبت به این بلاتکلیفی داشت از طرف سرپرستان و مسئولین موسسه یا تهدید به اخراج میشد و یا به مانند بنده و امثال من بدون حتی تسویه حساب از کار اخراج میشد ٬ تا اینکه بخاطر درخواست های متعدد پرسنل از مسئولین بالاخره یک سطر از اطلاعیه ی شماره ( ۹ ) بانک مرکزی و تنها خبر در مورد پرسنل با عنوان جذب احتمالی تعدادی از پرسنل ثامن الحجج(ع) طی شریط و ضوابط و از طریق آزمون ٬ دغدغه ها و نگرانی ها و استرس ما و خانواده هایمان را چند برابر کرد.
✅خواسته همه پرسنل ثامن الحجج (ع):
در حال حاضر خواسته ما از مقام عظمای ولایت که بی شک دغدغه ی اصلی ایشان بیکاری جوانان مملکت است و همچنین مسئولین بانک مرکزی و قوای سه گانه این است : حالا که ما بی تقصیرانه شرمنده اعتماد سپرده گذاران محترم شدیم حداقل نگذارند ما بیکار و شرمنده خانواده‌هایمان شویم و کانون گرم خانواده های ما از هم بپاشد .

ما خواستار استخدام شدن همه پرسنل بدون آزمون هستیم چرا که آزمون دادن بعد از چندین سال نه منطقی است و نه حق ما که سالهاست خدمت صادقانه ارائه میدهیم .
از طرفی هم بالا رفتن سن ما اجازه شرکت در هیچ آزمون استخدامی دیگر را از ما گرفته است و نمیتوانیم فرصت های شغلی را که در جوانی میتوانستیم به دست بیاوریم الان بدست آوریم.

در پایان به نمایندگی از همکاران عزیزم از توجه و لطف همه ی دست اندرکاران بزرگوار نسبت به ما پرسنل مظلوم و بی گناه ثامن الحجج (ع) صمیمانه سپاسگذاریم.

ثامن (۴)

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

سپرده گذار
|
26تير ماه 1395
0
0
عزیزان همانطوری که در جریان هستید بیشترین ضربات روحی و روانی این تراژدی هولناک رو مردم سپرده گذار مظلوم و بی کس ایران خوردن و صد در صد این بی تدبیریهای بانک مرکزی و کارگروه بی تدبیرش سایرین رو هم درگیر کرده . آقای سیف با کمال شجاعت صحبت و تشکر از عملکرد بانک پارسیان میکنه !!!!! در حالی که مردم در کف خیابانهای تهران و اصفهان و کرمان اردبیل و ارومیه و سایر شهرهای کشور بیش از 8 ماهه آواره شدند و بسیاری متاسفانه تلفات جانی هم دادند . تجمعات در بالاترین مراکز دولتی از بانک مرکزی ، مجلس ، قوه قضاییه ، دادگاه ناحیه 22 جرائم اقتصادی ، بانک پارسیان ، نمایشگاه بین المللی بانک و بیمه ، کاخ ریاست جمهوری و کلیه شعب موسسه ثامن الحجج در سطح کشور و سایر جاهای دیگر از طرف مردم مظلوم صورت گرفت ولی دریغ از جواب مسئولین !! انگار این مردم مردم ایران نیستند و احیانا یهودی و بی دین هستند . بسیاری حتی از نظر اعتقادی دچار لغزش شدند که صد البته گناهش پای همین تدبیر گران بی تدبیر هست که با جان و مال و ناموس مردم بازی کردند. آری بانک مرکزی با این بی تدبیری برگ زرین دیگری در آلبوم افتخاراتش درج کرد !!!!!!!کارندان موسسه هم چوب نالایقی مدیران وقت خود و بی کفایتی ساماندهندگان بی تدبیر بانک مرکزی را خورد . ومتاسفانه تنها چیزی که برای این قوم تدبیر گران بی تدبیر اهمیت ندارد . مردم و کارمندان و خانواده های این دو گروه بزرگ جامعه هستند.در پایان و از طریق این خبرگزاری از کلیه دلسوزان حکومت اسلامی تقاضای یاری رسانی به مردم را دارم .یا علی
سپرده گذار
|
26تير ماه 1395
0
0
هر کاری که دلتون میخواد بکنید فقط این بدانند که خدایی هست بالای سر تون مسئولین بی صدا قت حواله همتون درخونه ابوالفضل

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top