تاریخ انتشار: 25تير1395|23:28

| کد خبر: 179411

همه سپرده گذاران ثامن الحجج به حق خود می رسند

وکیل ملت: بانک پارسیان بعد از انتخاب بانک عامل ساماندهی تعاونی ثامن‌الحجج یعنی بهمن سال ۹۴ و به عنوان یکی از بانک های باسابقه در میان بانک های خصوصی کشور به جرات می توان گفت با پرداخت ۹۰ درصد از سپرده های این موسسه از هیچ تلاشی برای حل مشکل این عده دریغ نکرده است.

این بانک به گفته بخش زیادی از مشتریان موسسه ثامن الحجج و همچنین مسئولین نظارتی نظام بانکی کشور توانسته همه مسئولیت‌ها و وظایف محوله اعم از انجام اکثر امور مالی و همچنین اطلاع رسانی به سپرده گذاران را به طور شایسته و رضایت بخشی پیش ببرد.


اظهارات آقای سیف رییس کل بانک مرکزی در جلسه تشریح فاز اول برنامه اصلاح نظام بانکی با مدیران عامل بانک ها مبنی بر یاداوری موضوع تعاونی ثامن الحجج و تشکر از همکاری بانک پارسیان که عاملیت بازپرداخت سپرده های ثامن الحجج را با تلاشی ستودنی به عهده گرفته است خود نمونه ای از رضایت نظام بانکی کشور از مدیران و کارکنان بانک پارسیان محسوب می گردد.


البته ناگفته نماند بانک پارسیان برای عاملیت ثامن‌الحجج متحمل سختی‌های فراوانی شده است؛ به عنوان نمونه کارکنان و مدیران زیادی در شعبه های این بانک درگیر حساب‌های ثامن‌الحجج شدند. افتتاح حساب‌ها و شلوغی شعبه ها و حتی رفتار برخی از سپرده‌گذاران عصبانی بدلیل مشکلاتی شخصی شان در کار شعبه ها اختلال ایجاد می کرد. قطعا تدبیر و برنامه‌ریزی برای پرداخت وجوه های ثامن‌الحجج نیز از سخت‌ترین کارهای ساماندهی بوده که بانک پارسیان به حق تاکنون باشایستگی از پس آن برآمده است.


اکنون تلاش بی وفقه کارکنان بانک پارسیان مبنی بر پرداخت ۹۰ درصد از سپرده های موسسه ثامن الحجج تا سقف ۳۵ میلیون تومان که با یک مشاهده میدانی قابل درک می باشد نیز شایسته تقدیر و تشکر است و برای ۱۰ درصد باقی مانده که نیازمند حوصله توسط سپرده گذاران است، راهکارهایی توسط بانک مرکزی و بانک پارسیان از جمله حمایت مالی بیشتر بانک مرکزی در حال پیگیری است تا همه سپرده گذاران ثامن الحجج به حق خود برسند.


این در حالی است که کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی، درباره اینکه آیا بانک مرکزی قصد دارد خط اعتباری ویژه در اختیار بانک پارسیان قرار دهد تا این بانک مشکل سپرده گذاران موسسه ثامن الحجج را حل کند، گفته است : بانک مرکزی در جایی که لازم باشد از همه بانک هایی که دچار کمبود نقدینگی می شوند، حمایت می کند البته بانک پارسیان تاکنون به طور عمده از منابع خود موسسه ثامن الحجج برای پرداخت مطالبات مردم استفاده کرده است ولی در مواقعی که لازم باشد حمایت بانک مرکزی هم پیش بینی خواهد شد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 38

سپردگزار سیرجان
|
26تير ماه 1395
0
11
بانک پارسیان به گفته خودتان از منابع خود ثامن الحجج پرداخت میکند پول مردم را میخواهد دوازده ماه بلوکه کند وای بحال آنکه بخواهد از منابع خودش که ندارد بدهد بانک پارسیان ورشکسته نیست شما با منابع ثامن الحجج دارید این بانک را از ورشکستگی بیرون می‌آورید خط اعتباری بدید مردم پولشان را نیاز دارند دیگر بس است زندگی ما را نابود کردید مگر مسلمان نیستید
حسين
|
26تير ماه 1395
0
2
آخر بانك ورشكسته بقول شما و آنهم يكسال پيش كه كه پول نبايد داشته باشه. آقاي كميجاني عزيز تو دو تا عدد يك رقمي را نمي تواني جمع كني بهتر حرف الكي نزني. هر روز يك مزخرف. بك روز مي گويند بانك مركزي پول داده يك روز مي گويند بانك پارسيان پول دده و امروز شد پول موسسه. خداوند اين دروغ گويان را از زمين نيست كند.

پاسخ ها

امیر
27تير ماه 1395
الهی امین
سس
|
26تير ماه 1395
2
1
چرا پول مردم را نمی دهید نا مسلمانها
ورشکسته
|
26تير ماه 1395
0
3
پول بلوکه شده ما تو 1سال بدون سود میشه حقوق فیشهای نجومی،ازتون نمیگزریم...بالاخره ی حساب و کتابی هم هست،،،این دنیا نشد،اون دنیا
علی دوانقی
|
26تير ماه 1395
0
2
چرا پول مردم را نمی دهید ..


لقلقل
قلثققل
جلال
|
26تير ماه 1395
0
1
سنگ پای قزوین پیش شماها رو میندازه
جلال
|
26تير ماه 1395
0
1
سنگ پای قزوین پیش شماها رو میندازه
سپرده گذار
|
26تير ماه 1395
0
2
شما 7 ماه است نه پول ما را میدهید نه سود آنرا . موسسه ثامن اللحجج خودش دارای پشتوانه بسیار سنگین است . شما با بلوکه کردن پول و پشتوانه ثامن پول ما را بلوکه کردین . با این تورم که در پیش است پول ما نابود میشود . مگر ما برادران شما نیستیم . ما خارجی که نیستیم . . .... ..

پاسخ ها

امیر
27تير ماه 1395
دوست عزیز من هم مثل شما یک سپرده گذار هستم متاسفانه بااین تعهد ظالمانه که بانک مرکزی وپارسیان میگیرند به طور کامل سپرده ماها غارت میشه متاسفانه ما نه برادران اینها هستیم و به تعبیر اینه هموطنشان هم نیستیم ما کسانی هستیم که باید انتقام پس بدهیم چرا در موسسه ای سپرده گذاشتیم که سالها داشت کار میکرد وزیر گوش بانک مرکزی سه دولت هم بود حال باید پرسید بعد از بحرانهای دست ساز موسسات نوبت بعدی با کدامشان است ایا مردم باید به این نتیجه برسند که بر بانک مرکزی ودولت پیشدستی کنند وخودشان زودتر سپرده هایشان را بیرون ببرند
فیروز سالاری
|
26تير ماه 1395
0
2
چرا هیچ مطلبی از نحوه پرداخت توسط بانک پارسیان نمی نویسید چرا از اینکه از مبالغ مندرج در دفترچه ها که ممهور وامضاء شده وگواه بر داشتن موجودی وتایید مبلغ میباشد وآن وجه را که با سود تایید شده بانک مرکزی هست وآنرا پرداخت نمیکنند نمی نویسید فقط از تلاشهای بنک پارسیان میگویید آیا این دستبرد به مال واموال مردم در روز روشن با حمایت تمامی مسولین نظام نیست ؟
ذینفع
|
26تير ماه 1395
0
1
واقعا گل گفتید ولی کو گوش شنوا و مسیول دلسوز، بنده خدا کی تو فکر مردمه وقتی منافع خودشان در کار نیست.سرتاسر دنیا را حتی فقیرترین و عقب مانده ترین کشورها را هم که ببینید این بلاها را سر مردم خود در نمی آورند
سپرده گذار اصفهاني
|
26تير ماه 1395
0
2
واقعا زندگي بسياري از مردم سپرده گذار مختل شده و بسياري از آنها كه سرمايه خود را نياز داشتند تا در امور درماني و يا ازدواج و مسكن و ..... استفاده كنند بخاطر بي كفايتي تعدادي از مسؤلان مؤسسه مالي و اعبتاري ثامن الحجج با مشكلاتي مواجه شدند كه برخي از آنها بسياري از فرصتها را از دست دادند و شايد ديگر اين فرصت به دستشان نيايد. خداوند عاملين اصلي اين ظلم را به سزاي عملشان برساند واقعا شرمتان باد از اين همه ظلم و بي عدالتي . تازه اسم مملكتمان را اسلامي هم ميخوانيم./
شرمتان باد
dddd
|
26تير ماه 1395
0
0
fffffffffffffffffffffffffff
سپرده گذار
|
26تير ماه 1395
0
2
بابا با چه زبونی بگم این راه و رسم ساماندهی نیست بانک مرکزی داره مردم رو قربانی سیاستهای خود میکنه مردم نیازمند پولشون هستن بیشترین خسارات روحی و روانی به مردم وارد شده الن در به در کوچه وخیابونها شدن اگه ساماندهی معنیش مسدودی حساب ها و بلوکه کردن پولهای مردم بمدت 8 ماه بلاتکلیف و دوباره یکسال بلاتکلیفی هست که باید فاتحه بالاترین سیاست گذار مالی و پولی کشور رو خواند واقعا متاسفم برای مسئولین که به فکر مردم نیستند بنده تا آخر عمرم پولم رو در هیچ بانک ایرانی نمیزارم . و همون بهتر که باهاش دلار و ارز و زمین بخریم این مملکت لازم نداره که با پول مردم چرخه اقتصادیش بچرخه . والسلام
سپرده گذار
|
26تير ماه 1395
0
0
ایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: محسن بیگلری با اشاره به تجمعات پی در پی سپرده گذاران و کارمندان موسسه مالی ثامن الحجج، گفت: دولت به ویژه وزارت اقتصاد و همچنین بانک مرکزی باید پاسخگویی چرایی ایجاد و تعدد شعب این موسسه بدون مجوز در کشور باشند.

نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه ایجاد بیش از ۵۰۰ شعبه موسسه مالی در سراسر کشور بدون مجوز ممکن نیست، افزود: مسئولان در روند فعالیت موسسه ثامن الحجج بوده اند اما متاسفانه هیچ اقدامی برای کارهای خلاف قانون آن نکرده اند.

وی با بیان اینکه بارها مجلس در خصوص وضعیت موسسات مالی غیر مجاز به دولت تذکر داده است، تصریح کرد: اهمال بانک مرکزی در خصوص موسسه مالی و اعتباری ثامن الحجج مشهود است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه مردم نباید تاوان بی مسئولیتی دستگاه های نظارتی را پس بدهند، گفت: باید نسبت به تعیین تکلیف سپرده گذاران و کارمندان موسسه ثامن الحجج اقدام عاجلی صورت بگیرد.

بیگلری با بیان اینکه تبلیغات گسترده موسسه مالی غیرمجاز نشان از خواب مسئولان دارد، افزود: این موسسه تبلیغات گسترده ای در سراسر کشور داشته که به این ترتیب توانسته اعتماد مردم را برای جذب سپرده جلب کند.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید نسبت به سرنوشت موسسه مالی ثامن الحجج و موسسات مشابه آن حساس باشند، گفت: بی توجهی به این نوع موسسات وضعیت اقتصادی کشور را بحرانی کرده و اعتماد عمومی را لکه دار می کند.

بیگلری ادامه داد: ادغام موسسه ثامن الحجج با بانک پارسیان برای تعیین تکلیف وضعیت کارمندان و سپرده گذاران باید در اسرع وقت انجام شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با توجه به اینکه دیگر زمانی برای تعلل مسئولان در خصوص این موسسه وجود ندارد باید تعیین تکلیف آن در اولویت کاری قرار بگیرد و مجلس نیز پیگیر حصول نتیجه در این باره است./
مریم
|
26تير ماه 1395
0
0
گذاشتن پول توی هر بانکی حرامه
سپرده گذار
|
26تير ماه 1395
0
0
مشکل در بازپرداخت سپرده گذاران اتباع خارجی چه هست ؟ که فقط تا سقف ده ملیون تومانش انجام میشود درحالیکه برای بقیه سپرده گذاران تا سقف صد ملیون تومان اعلام شده است.لطفا یه کاری بکنید زندگی مون نابود شد.
سپرده گذار بدبخت
|
26تير ماه 1395
0
1
این آقایان یا مردم را نادان فرض کردن یا بسیار پر رو هستند یا هر دو
با پول خودمان سپرده های کوچک را تسویه کردند و پز می دهند. پارسیان هم کلی کارمزد گرفته و اعتبارش را بالا برده
ما سپرده گذار های کلان افتادیم زیر دست و پای این سیاست بازها نه پولمان را می دهند نه سودش را
بعد سینه سپر می کنند که ساماندهی کرده اند
برای اونی که تصمیم گرفت و اونی که تائید کردو اونی که اجرا می کنه متاسفم
تا چه حد حق مردم را پایمال می کنید
سپردهگذار
|
26تير ماه 1395
0
0
مسولین بانک مرکزی بدانید که ما کارشناس بانکی نیستیم خیلی از ماها فرق موسسه مالی اعتباری با بانک را نمیدونیم . فقط بخاطر اعتمادی که به نظام بانکی کشورمون داشتیم وارد این موسسه شدیم و حاصل تمام زنگیمون را دادیم دست دزدها. حالا شما مسئولین بجای احقاق حق مردم بی پناه هی طعنه میزنید طمع کردید.
شما به ما میگید چرا پولمون را گذاشتیم اونجا . من بالا دلیلش را توضیح دادم. حالا شما جواب بدین شماهایی که اینقدر حواستون جمع هست و کارتان را خیلی خوب بلدین! اصلا چرا این موسسات غیر مجاز وجود دارند ؟ اصلا چرا شکل گرفته اند؟ اصلا چرا بیش از ۱۰ سال فعالیت کرده اند؟
اصلا چرا این همه شعبه دارند؟ ( بیش از ۵۰۰ شعبه)
اصلا چرا چوب تخلف اونها را باید مردم بیچاره و بی پناه بخورند؟؟؟ چرا ملاحظه حال اونها را میکنید. چرا سریع اموال و دارایی های انها را به قیمت یا زیر قیمت نمی فروشید که سریعا حق مردم را ادا بکنید. یا شما بویی از انسانیت نبرده اید (مسلمانی پیشکشتان) یا دستتان توی یه کاسه هست!
مینا
|
26تير ماه 1395
0
1
ان شالله هر کسی از پول ما بخوره چرک و سرطان بشه تو تنش
مهدى والا
|
26تير ماه 1395
0
1
به خدا به جايى رسوندين زندگيمو كه از خودم ميپريم
پاسدار
|
26تير ماه 1395
0
1
متاسفانه حق وناحق جایشان با هم عوض شده .پول ما را می خورند و از عدالت حف می زنند .بانک پارسیان با پول وسرمایه ما سود می برد و بانک مرکزی از ان تعریف می کند واین در حالی است که مدیران سایتها با شجاعت فریاد مظلومانه ما را پخش نمی کنند . خدایی هم داوری می کند . اقای سیف تلاش شما برای بانک پارسیان معنا دار است .
نفرين كننده
|
26تير ماه 1395
0
0
دوستان تجمع كننده تهران لطفا يكي يه شماره تلفن اينجا بذاره من از زمان تجمع هاي تهران بي خبرم دفعه بعد جلوي بانك مركزي من نارنجك به خودم ميبندم لطفا شماره بديد
جمشید
|
26تير ماه 1395
0
1
باز هم دروغ پردازی 500 ملیون سپرده داشته ؛ 35 ملیون بهش دادید خیلی هنر کردید
اوباما
|
26تير ماه 1395
0
1
آقایان چرا در بعضی شعب ،مثل استان سمنان این سایت لعنتی شفق کار نمیکند ،هنوز ما تا 100 تومان را نتوانسته ایم تسویه کنیم .خدا لعنت کند شما را هر روز میرویم شعبه ،میگویند سایت شفق کار نمی کند تو را بخدا راهنمائی کنید

پاسخ ها

جواد
26تير ماه 1395
همش سر کار مارا گذاشتن پول از ما بهترون میدن اگ تهش چیزی مان بتو من میدن وضع ما تو شیروان مثل شماست
علی فری
|
26تير ماه 1395
0
1
آقای سیف ،میر علی و پرویزیان خوب پول مردم بی نواه را بالا کشیدید،اما بدانید امثال شماها زیاد بودند ونحو انسان اینطور پولها را بخورند ،خوب مردم را سر کار گذاشتید وهر روز یک فیلم بازی می کنید،تا حالا می گفتید ،از جیبمان پول میدهیم وحالا میگوید از خود ثامن میدهیم،یک روز میگوید این مبلغ دردهایم روز دگر میگوید فلان مبلغ.یک روز میگوید چرا در این موسسه حساب باز کرده آید وروز دگر می گوید فلان بانک هم در این موسسه حساب چند هزار میلیارد دارد
علی
|
26تير ماه 1395
0
0
این شفق چیه که تو استان خراسان شمالی هم قطع از 20اعلام کردن هنوز که خبری نیست گویا هرجا تجمع هست اول اونجا را میدن شفق بهانه است
داوود
|
26تير ماه 1395
0
1
یک موسس اونم از نوع مالی اونم ۱۴ سال اونم در تمام ایران اونم با بیش از ۵۰۰ تا شعبه یه شبه بشه غیره مجاز.فقط بگم که این پول حاصل ۱۴ سال کار مداوم هر روز از ساعت ۴ صبح الی ۱۹ شب بدون حتی یک روز تعطیلی بوده.جواب زنو بچه و پدر مادرم که آب شدن هم این دنیا و هم اون دنیا اگه هست با شماهاست.
محمد
|
27تير ماه 1395
0
0
اقای ... شما که پول وسرمایه مردم بد بخت خودمان رابه ناحق می گیرید چگونه انتظارداریم بیگانه پول بیتالمال وحق مردم مارادستبرد نزند به این مردم بیچاره رحم کنید
محمد
|
27تير ماه 1395
0
0
اقیای سیف ازتو خیلی نفرت دارم امیدوارم هر چه زودتر به سزای اعمال خود برسی
مال باخته
|
27تير ماه 1395
0
0
با سلام خدمت مسعولین رتبه بالا میدانیم وقتتان پر است ولی کشور دست شماهاست نباید بگذارید درحق ما ظلم بشه هرکی قدرت داشت باید ظلم کنه حال که شما اجازه این کار را میدهید چگونه ازقضات دنیا انتظار دارید که امریکا حقتان را بدهد مگر سپرده با سپرده فرق میکند ?اگرامریکا پولتان را به اسرايیل یک کشورعامل ورشکسته بدهد اوهم بگوید هروقت دلم خواست خواهم داد شما چکار می کنید یاپولتان را به افقا نستاان .وعراق. ترکیه دادیم اگرزمین های قدس را فروختیم به اندازه سود پولتان قسط بندی میکنیم ....درسته? .
سیمین
|
27تير ماه 1395
0
0
حالا هم یک نامه باید امضا کنیم که تا یک سال دیگه صد ملیون بهمون بدن وهیچ حقی هم نداشته باشیم این میشه تصفیه؟خدا نابودتون کنه .پس چرا روی تابلو بانک زده زیر نظر بانک مرکزی .حالا میگید غیر قانونی همه شما دذدیدوبرای حقوق های نجومی خودتون دستتون توی جیب مردمه.دروغ گوها.....
رکب خورده
|
27تير ماه 1395
0
0
خدایا تو شاهد باش با مردم چه میکنن
واگزارتون میکنم فقط بخدا
مالباخته
|
27تير ماه 1395
0
0
آهاااااااای شماها
از نفرین مظلوم بترسید
سپرده گذار
|
27تير ماه 1395
0
0
ساماندهی؟! شما به این فضاحت میگین ساماندهی؟ از اول بهمن 94 سود نمیدن. زیر صد تومن فق 35 تومن دادن و بقیشو یه نامه دادن دستمون که بدون یک ریال سود یکسال بعد بریم بگیریم. اونهم با یه تعهدنامه توهین آمیز. من یه چیزو باور دارم. اونم اینه که هرکسی به ناجوانمردی این بلا رو سر کارمندای بیچاره اون موسسه و سپرده گذارا آورده حتما پاشو میخوره.
سپرده گذار
|
27تير ماه 1395
0
0
.کجایی اقای رییس جمهور مزدما دارن چپاول میکنن.بیت المال کمتون بود از پول خود مردمم نمیگذرید.این مسخره بازیا چچیه یه دکه باز میگنن هزار نفر از اماکن و ...ادم میاد بانک مرکزی کدوم گوری بوده که ثامن 500 تا شعبه زده

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top