تاریخ انتشار: 26تير1395|19:43

| کد خبر: 179613

نه در دفاع از رامین و مهدی/ خیانتکار اصلی کیست؟

وکیل ملت: چطور می‌توان توقع داشت پرسپولیس که به خاطر منافع به حق باشگاه، با اردوی پیش فصل تیم‌ملی مخالفت کرد.

چطور می‌توان توقع داشت پرسپولیس که به خاطر منافع به حق باشگاه، با اردوی پیش فصل تیم‌ملی مخالفت کرد، حالا با دو بازیکنی که به خاطر منافع شخصی شان به ترکیه رفته‌اند، اینطور برخورد کند؟

 

1- کاربران پرسپولیسی آی‌اسپورت در هر نظرخواهی و نظرسنجی که شرکت می کنند و هر کامنتی که می نویسند، موضع تندی نسبت به بازگشت طارمی به پرسپولیس دارند. از فحاشی‌های کاف‌دارِ مثبت هجده که اخلاق رسانه‌ای اجازه انتشار آن را نمی‌دهد تا واژه هایی سرشار از نفرت و بغض، که داغ خیانت پشت‌شان تلنبار شده. داستان برای رامین رضاییان هم فرقی نمی‌کند. کافی است ببینید سلفی او با تانک‌های کودتای ترکیه با چه لیچارهایی از سوی دوآتشه‌های پرسپولیس همراه شده. موضع‌ سر‌خ‌ها صریح‌تر از چیزی است که تصورش می‌شد.

گویا این دوراهی برای بازگشت به پرسپولیس ندارند. حتی اگر پرسپولیس در خرید مهاجم گلزن به بن‌بست خورده باشد و طارمی توانایی فسخ قرارداد با ریزه اسپور را داشته باشد و حاج حسین هدایتی در شب گردی‌های اینستاگرامی احتمال بازگشت طارمی را تایید کند. هواداران پرسپولیس به دلیل اینکه طارمی و رضاییان به منافع تیم‌ پشت کردند و به ترکیه رفتند، کینه‌ای سخت از آنها به دل دارند و همین کینه باعث شده که حتی وقتی تیم بدون مهاجم مانده، مانع از بازگشت طارمی شود و منافع تیم به خطر بیفتد. کینه‌ای که از به خطر افتادن منافع پرسپولیس شروع شد، حالا علیه منافع تیم عمل می‌کند. این مشکل پارادوکسیکال چطور حل می‌شود؟ شاید اگر ماجرا را جور دیگری ببینیم، را‌حت‌تر بتوان حکم داد.

 

 

 

2- چطور می‌توان توقع داشت پرسپولیس که به خاطر منافع به حق باشگاه، با اردوی پیش فصل تیم‌ملی مخالفت کرد، حالا با دو بازیکنی که به خاطر منافع شخصی شان به ترکیه رفته‌اند، اینطور برخورد کند؟ مگر نه اینکه آنها  هم برای بازی در تیمی بهتر و عقد قراردادی چرب تر جلای وطن کرده‌اند؟ تا چند روز ابتدایی که تصور عمومی بر انتقال غیرقانونی رامین رضاییان و ترانسفر غیراخلاقی مهدی طارمی بود. مدیران باشگاه ادعا می‌کردند اولی با تیم قرارداد داشته و دومی با حضور در باشگاه به صورت شفاهی قول داده بود که تمدید می کند.

اما حالا که چند روزی از داستان گذشته ، بند خودکاری قرارداد رامین منتشر شده و همه فهمیده‌اند که توافق با طارمی به هیچ امضایی ختم نشده اما این اتفاقات هم ذره ای از عصبانیت هواداران پرسپولیس کم نکرد. آنها بابت از دست دادن ستاره‌های تیم ناراحتند و راحت ترین روش را انتخاب کرده‌اند؛ خائن دانستن طارمی و رامین. ولی در این جدایی تنها این دو مقصر بودند؟

 

 

3- پس از انتشار عکس قرارداد رامین رضاییان دیگر همه متوجه شدند که مشکل اصلی از قرارداد رامین بوده. بندی که مدیران پرسپولیس به آن تن داده بودند به اواجازه می داد، هر زمان که ناراضی باشد از تیم جدا شود. چه کسی با اضافه شدن این بند موافقت کرده؟ کسی غیر از مدیران پرسپولیس؟ ماجرای طارمی که اسفناک‌تر است.

مهدی طارمی دو فصل پیش به عنوان گلزن مستعد و ناشناخته لیگ یکی به پرسپولیس اما مدت قراردادی که با او امضا شد، دو سال بود؛ دو سال برای مهاجمی جوان که هر کسی می‌توانست پیش‌بینی کند، در یکی دو فصل به چهره تبدیل شود. تصور می کنید اگر همان موقع با طارمی قراردادی 5ساله امضا می‌شد، دیگر این اتفاقات نمی‌افتاد و حتی اگر طارمی پیشنهاد اروپایی خوبی داشت، پول خوبی از رضایت‌نامه‌اش نصیب پرسپولیس می‌شد. رامین و مهدی به عنوان دو ستاره جاه‌طلب از باگ های حقوقی قراردادهای مشکل دارشان استفاده کردند و از تیم جدا شدند. شاید بعضی از هواداران خشمگین این دو را مقصر بدانند، اما مقصر اصلی مدیری است که پای این قراردادها را امضا کرده.

 

 

4- دو ستاره تاثیرگذار تیم جدا شده‌‌اند. شاید پس از اتفاقات همه انتظار داشتند که مدیران پرسپولیس مواخذه شوند. اما چنین اتفاقی نیفتاد.آنها پشت بی‌وفایی ستاره‌های تیم پنهان شدند تا آب ها از آسیاب بیفتد. در این بین هم  وحید امیری، علیرضا بیرانوند، ساسان انصاری و سید جلال حسینی قرارداد بستند. همه دو ساله و همه در وضعی که «احتمالا» می‌توانند پس از فصل اول قراردادشان را تمدید نکنند. این بار اگردر پایان فصل وحید امیری از تیم جدا شود، مقصر کیست؟

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top