کمتر از هشت ساعت پس از پرواز کاروان ریز اسپور به اتریش برای برپایی اردوی پیش فصل، مهدی طارمی اعلام کرد دیگر در این تیم ترک نمی ماند. طارمی که باید مثل رامین رضاییان بامداد دیروز همراه بازیکنان ریز اسپور از ترکیه به آلمان و از آنجا به اتریش می رفت، در ترکیه ماند و عصر دیروز پس از جلسه ۴ ساعته با مدیران باشگاه اعلام کرد به ایران برمی گردد. در واقع طارمی با سه بهانه از ریزاسپور جدا شد. اگر چه او هنوز به صورت قطعی پرسپولیسی نشده اما با سه بهانه همراه تیم ترک به اردوی اتریش نرفت.

 

دلایل طارمی برای جدایی از ریز اسپورجالب است. او ابتدا اعلام کرد از لحاظ بدنی کشش حضور در تمرینات سنگین این تیم را ندارد و سپس بحث قرارداد قبلی با پرسپولیس را پیش کشید و مدعی شد اردیبهشت ماه برگه ای را در باشگاه پرسپولیس امضا کرده بود که نمی دانست این امضا او را ملزم می کند به تیم دیگری نرود. بهانه سوم طارمی هم ناامنی در ترکیه بود و اعلام کرد این کشور برای او امن نیست! با وجود مخالفت رسمی باشگاه ریز اسپور با جدایی طارمی او به تهران برگشت چون مدعی شده باشگاه پرسپولیس از او امضایی دارد که اگر به تهران برنگردد، همان امضا باعث محرومیت بلند مدتش می شود.

 

می گویند طارمی برای بازگشت به پرسپولیس تمام شرایط باشگاه را پذیرفته است. او در ترکیه زیر دو برگه امضا انداخت، اولی برگه ای که نشان می دهد او اوایل اردیبهشت ماه قراردادش را با پرسپولیس تمدید و خودش را ملزم کرده بود یک فصل دیگر در این تیم بماند و دومی برگه سفیدی که پرسپولیسی ها می توانند هر چه در آن خواستند بنویسند. امضای این دو برگه و همچنین عذرخواهی رسمی از هواداران و برانکو ایوانکوویچ شروط باشگاه پرسپولیس برای کمک به این بازیکن بود.

 

طارمی هیچ مصاحبه ای انجام نداد اما به باشگاه این اجازه را داد که از طریق سایت خود اعلام کند طارمی پشیمان است و از هواداران می خواهد او را ببخشند. باشگاه هم برای کاهش خشم طرفداران ناراضی خود که از رفتار طارمی شاکی هستند، مصاحبه ای را از قول طارمی منتشر کرد. باشگاه پیش از این اعلام کرده بود پرسپولیس محله برو بیا نیست و طارمی نمی تواند هر وقت دلش خواست برود و هر وقت دوست داشت برگردد اما بعد از این طارمی تمامی شروط باشگاه را پذیرفت، مدیران پرسپولیس هم با هماهنگی برانکو تغییر موضع دادند.

 

حالا که طارمی قبل از صدور آی تی سی اش از باشگاه ریز اسپور جدا شده اگر مدیران این باشگاه ترک به فیفا شکایت کنند، به شرطی که پرسپولیس ثابت کند قبل از تاریخ قرارداد طارمی و ریزاسپور با طارمی تمدید کرده بود، محرومیتی متوجه پرسپولیس و طارمی نیست و فقط این بازیکن به پرداخت غرامت محکوم می شود اما باشگاه پرسپولیس به ریزاسپور ترکیه یک پیشنهاد ارائه کرده است؛ شما از طارمی شکایت نکنید، ما هم مجوز رامین رضاییان را صادر می کنیم تا بدون مشکل برای شما بازی کند و نیازی به دریافت آی تی سی او از طریق فیفا نباشد.

 

البته باشگاه ریزاسپور فعلا پیشنهاد پرسپولیس را نپذیرفته و اعلام کرده موضوع رضاییان ربطی به ماجرای طارمی ندارد و طارمی یا باید در ریز اسپور بماند و یا یک و نیم برابر مبلغ قراردادش یعنی چهار میلیارد و یک صد میلیون تومان خسارت بدهد.

 

منبع: وبسایت برنامه 90

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top