علی ربیعی در نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران که امروز برگزار شد گفت: اهتمام دولت یازدهم دولت اجماع است. چرا که این دولت دولت اجماع است. وی افزود: من به عنوان یک عضو کابینه به کمک شما فعالان اقتصادی نیاز دارم. ما دوران سختی را می گذرانیم و نمی توانیم این موضوع را نگوییم. در این دوران سخت به چند راهکار نیاز داریم. در حال حاضر به عقلانیت بیش از هر دوره ای نیاز داریم. امروز فرصت اشتباه کردن نداریم. به اعتقاد من ما ۵ یا ۱۰ سال فرصت داریم که بتوانیم جهت گیری ها را اصلاح کنیم.

دوران دشواری را در سال گذشته داشتیم، اقتصاد ما همیشه اتکایش به بودجه های عمرانی و بودجه نفت بوده است اما در سایه اقتصاد مقاومتی امیدواریم که سال به سال از اقتصاد نفتی فاصله بگیریم. ربیعی ادامه داد: نمیتوانیم هزینه هایی صرف کنیم که مشخص نیست که نتیجه آن چه می شود و نمی توانیم شب انتخابات پول تزریق کنیم. ما به عقلانیت و سخت کوشی نیاز داریم. وزیر کار عنوان کرد: اگر می خواهیم به رشد و توسعهبرسیم باید طبقه متوسط صنعتی در جامعه شکل بگیرد. صنعت روح طبقه متوسط است اما امروز طبقه متوسطی که داریم ضعیف و نحیف است که زود می تواند به طبقه ضعیف تبدیل شود.

جامعه ای که ۸۰ درصد شادابی صنعتی داشته باشد جامعه موفقی است. وی ادامه داد: بعد از عقلانیت و سخت کوشی ویژگی دیگری که اهمیت دارد مداراست. اینکه بتوانیم کنار هم کار کنیم و موضوع چهارم اخلاق است. وزیر کار تصریح کرد: دوران سخت ما بخشی از مسیر طی شده بود که نمی توانم از آن حرف نزنیم. ما امروز مسئول تنظیم یارانه ها هستیم و این مسیری است که در آن قرار گرفتیم و نمی توانیم بدون نگاه به عقب مشکلی را حل کنیم. ما هر روز موضوعی و بحثی را برای بهبود فضای کسب و کار دنبال میکنیم.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 2

سعید
|
27تير ماه 1395
0
0
چرا سقف حقوق پزشکا رو مشخص نکردین واقعا جای سوال داره؟
حمید
|
27تير ماه 1395
0
0
ایاحقوق مکفی برایسالم ماندن مدیران ودولتمردان لازم نمی باشد مدیری که بایک دستورش میلیاردها تومان میتواند جابجا شود از لحاظ مال باید تامین شود مدیران اگر ماهانه 50 میلیون تومان حقوق بگیرند وسالم باشند بهتر از مدیرانی هستند که ماهی 7 میلیون تومان حقوق بگیرند ولی میلیاردهاتومان دزدی کنند. 

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top