وقتی علی دایی در کنار مهاجم‌های پر تعداد پرسپولیس، مهدی طارمی جوان را از ایران جوان بوشهر به خدمت گرفت خیلی از کارشناسان فوتبال به این کار دایی خرده گرفتند و آن را اشتباه خواندند. دو سال بعد از مهاجم‌های دیگر پرسپولیس خبری در لیگ برتر نبود، ولی طارمی آقای گل لیگ شده بود.

مهدی طارمی که پله‌های موفقیت را دو تا یکی طی کرده و خیلی زود در ترکیب تیم ‌ملی هم جا پیدا کرده بود، پس از آقای گلی در لیگ برتر ایران، هوای ارپا به سرش زد. قرار بود به یک تیم اسپانیایی یا آلمانی برود؛ هر دو تیم تازه به لیگ اول آن کشورها صعود کرده بودند و در مجموع مقصد بدی محسوب نمی‌شدند. طارمی در هر کدام از آن دو تیم می‌توانست خودی نشان دهد و مانند مهدی مهدوی‌کیا، وحید هاشمیان و جواد نکونام مسیر خوبی را در اروپا طی کند، اما در میانه راه مسیر طارمی عوض شد.

مهدی طارمی به همراه رامین رضاییان – بازیکن یاغی پرسپولیس – در کمال ناباوری هواداران سرخ و اهالی فوتبال ایران راهی تیم رده سیزدهمی لیگ ترکیه یعنی ریزه اسپور شدند؛ انتقالی که بیش از همه انتقادها از طارمی را بر انگیخت. کارشناسان معتقد بودند که طارمی با انتخاب این مقصد راه اشتباه را در پیش گرفته و خیلی زود پشیمان می‌شود؛ آنها معتقد بودند که طارمی وقتی پشیمان شود، دیگر سودی برایش نخواهد داشت.

طارمی و رضاییان هر دو به استانبول رسیدند، ولی مسیرشان با هم متفاوت بود. رضاییان مانند یک فراری پس از اتمام لیگ پانزدهم متواری شد و جواب پرسپولیسی‌ها را نداد تا این که ناگهان سر از ترکیه در آورد. باشگاه پرسپولیس هم اعلام کرد که رضاییان با پرسپولیس قرارداد دارد و تصمیم باشگاه به شکایت از اوست.

طارمی اما به باشگاه رفت و صحبت کرد و قول داد که در پرسپولیس بماند، اما وقتی به ترکیه رفت ماندگار شد؛ اتفاقی که پرسپولیسی‌ها را شوکه کرد و برانکوی آرام را به جایی رساند که بگوید اگر طارمی برگردد هم دیگر او را نمی‌خواهد. البته سابقه برانکو نشان داده که هرگز چنین تهوری ندارد، ولی بازگشت طارمی کاملا دور از انتظار بود.

شاید حملات تروریستی داعش در استانبول یا کودتای عجیب و غریب ارتش ترکیه که عمرش از چهارشنبه سوری ایرانیان هم کوتاه‌تر بود یا چیز دیگری باعث شد که طارمی به هوش بیاید و تصمیم به بازگشت بگیرد اما قبل از آمدن دوباره طارمی به پرسپولیس باید پرسید که چرا او به ترکیه رفت، اگر به سرخ‌ها قول ماندن داده بود یا چرا به پرسپولیس بازگشت اگر با ترک‌ها قرارداد بسته بود؟

هر چه بود، ستاره سرخ خیلی زود از راه اشتباه برگشت و آینده فوتبالش را نجات داد. این بار پشیمانی برای طارمی سود داشت، اما او باید بداند که همیشه نمی‌تواند  تصمیم‌های اشتباه و بدون پشتوانه عقلی بگیرد و مطمئن باشد که کسی مثل برانکو، آرام طبع و بی تفاوت خواهد بود که خیلی راحت چشم روی بی مهری‌اش ببیندد و او را ببخشد.

منبع خبر ایسنا
اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top