تاریخ انتشار: 28تير1395|10:42

| کد خبر: 179912

«برجام» ماشین جنگی ایران را قدرتمند‌‌‌‌تر کرد/ هدف قراردادن ناو آمریکایی عادی است

وکیل ملت: اوباما رئیس جمهوری آمریکا امیدوار بود که اعتدال گرایان ایرانی قدرتمندتر شده و آنها پول های بیشتری را صرف بهبود اقتصاد خود خواهند کرد نه اینکه ماشین جنگی خود را قدرمندتر کنند. اکنون در تهران هیچ نشانی از اعتدال گری نیست و حتی سیاست های ضد آمریکایی دوبرابر نیز شده اند.

پایگاه اینترنتی یو اس نیوز (Usnews) در گزارشی با عنوان "ایران همانند گذشته است" به عدم تغییر در رفتار های ایران بعد از امضای برجام پرداخت و نوشت: اکنون توافق هسته ای با ایران یکساله شده است و تهران همچنان به روند ضد آمریکایی خود پایبند می باشد. این در حالی است که ایران 100 میلیارد دلار به همراه بخش از تحریم های این کشور برداشته شده است و اکنون ایران در منطقه می تواند بیش از گذشته با آمریکا مقابله کند.

 

یو اس نیوز در این گزارش نوشت: «یکسالگی توافق هسته ای و عدم تغییر در سیاست های ایران در حالی است که اوباما با غرور کامل در مورد توافق هسته ای 14 ژولای و جهانی امن تر، قدرت نمایی نیز می کند. در زمانی که این توافق انجام شد، اوباما رئیس جمهوری آمریکا امیدوار بود که اعتدال گرایان ایرانی قدرتمندتر شده و آنها پول های بیشتری را صرف بهبود اقتصاد خود خواهند کرد نه اینکه ماشین جنگی خود را قدرمندتر کنند. اکنون در تهران هیچ نشانی از اعتدال گری نیست و حتی سیاست های ضد آمریکایی دوبرابر نیز شده اند.»

 

 

 

این پایگاه آمریکایی افزود: «تهران با صراحت کامل حرف از عدم همکاری ها با آمریکا در زمینه سوریه می زند. از طرفی ایران به راحتی گزارش های امنیتی آلمان را در مورد فعالیت های هسته ای خود رد می کند. مردم ایران در روز قدس همچنان شعار مرگ بر آمریکا سر داده و حتی پرچم آمریکا را به آتش می کشند. گزارش های دیگری نیز حاکی از این اند که ایران همچنان به دنبال بالا بردن سطح تکنولوژی برنامه هسته ای کشورش می باشد.»

 

 

یو اس نیوز در ادامه افزود: «در این بین آزمایش موشک های بالستیک ایران به اصلی ترین نگرانی رهبران کشور های جهان تبدیل شده است و ایران در این زمینه نیز روند برنامه های خود را دنبال می کند. کنگره نیز به شدت نگران فروش هواپیماهای بوئینگ به تهران است و برخی بر این باورند که ایران می تواند از این هواپیماها برای مصارف نظامی نیز استفاده کند.»

 

 

این پایگاه آمریکایی در پایان افزود: «اکنون توافق هسته ای ایران و غرب یکساله شده است و به نظر می رسد ایران نسبت به گذشته در تمامی منطقه هجومی تر نیز عمل می کند. ایران با حمایت از حزب الله، منافع آمریکا را تهدید کرد و جنگ های نیابتی زیادی را هدایت می کند. از شیعیان عراق و یمن حمایت کرده و حتی در برخی مواقع ناو های آمریکایی را با شلیک راکت، تهدید می کند. هیچ کدام از اینها تعجب آور نیست زیرا انقلاب 40 ساله ایران تهاجمی و دنبال گسترش خود در منطقه و همچنین تب ضد آمریکایی دارد.»

 

 

 

501

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است

جدید ترین اخبار

Top