تاریخ انتشار: 28تير1395|21:54

| کد خبر: 180061

همه اشنباهات پرسپولیس/ از کنار اشتباهاتتان به راحتی نگذرید

اردلان بزرگ نیا

وکیل ملت: پارسال از کف جدول رفتیم به اوج! همه خیال کردند این کار خیلی آسان بود و باز هم قابل تکرار است. اما کسی امروز از خودش نمی پرسد که چه زحماتی کشیده شد تا این اتفاق رخ داد.

همه ما می گوییم برانکو کارش را بلد است. همه ما می گوییم بازیکنان خوبی جذب کرده ایم و این نفرات توانایی تغییر دادن وضعیت را دارند. همه ما می گوییم باشگاه خوب توانست حاشیه ها را جمع کند و تیم را در مسیر موفقیت قرار دارد. همه این حرفها را قبول داریم اما آنچه امسال رخ داده را نمی توانیم با رخدادهای فصل قبل مقایسه کنیم.

امسال کارهایمان به هم گره خورد. از اشتباهاتمان لطمات زیادی خوردیم. در یارگیری اشتباهات زیادی داشتیم و نوع مذاکراتمان با بازیکنان جدید آنطور که باید نبود. می گوییم خوب کار کردیم و پشت تیم می ایستیم اما قرار هم نیست از واقعیات فرار کنیم. عدم هماهنگی ها و بعضی رفتارهای خودسرانه باعث شد تا یارگیری به مشکل بخورد. بازیکن به راحتی قرارداد فسخ کرد و ما همه ایستادیم و تماشا کردیم و بعد هم هر چه گفتیم حق با ماست کسی به این حرفها توجه نکرد! ایستادیم تا بگویند بازیکن سرباز پرسپولیس آزاد است و وقتی به خود آمدیم که این بازیکن به اردوی رقیب رفته بود. با بازیکن ساعتها مذاکره کردیم و بازیکن به راحتی باشگاه را دور زد. بهترین گلزن خودمان را به باشگاه آوردیم اما او سر از یک تیم بی نام و نشان ترکیه در آورد!! اینها نشان از ضعف های یارگیری داشت.

از آن طرف مدیریت را مدیریت بحران ندیدیم. شرایط به راحتی بحرانی می شد و کسی نبود تا تیم را از بحران خارج کند. همه چیز تیمداری که به برگزاری اردو و تامین منابع مالی نیست. چرا باید نحوه قرارداد بستن ها به گونه ای باشد که یک بازیکن باشگاه و هوادارانش را متحر کند؟! پس قطعا ایراداتی در این زمینه داشته ایم. ما می گوییم این مدیریت یکبار توانایی حل مشکلات و دور نگه داشتن تیم از حاشیه ها را دارد و باز هم این حرف ها را می زنیم و مثل کوه پشت مدیریت می ایستیم اما از واقعیت هم نمی گذریم و به باشگاه می گوییم در بخش مدیریت ضعف های زیادی را مشاهده کردیم و این مسئله می تواند در آینده برای پرسپولیس خطرناک باشد.

در بخس فنی هم ایراداتی روئیت شده. برانکو مربی بی نظیری است اما چرا باید در یارگیری تیمش دفاع میانی یا مهاجم نداشته باشد. او برای حل این مشکل واقعا چه کرد؟! چقدر به باشگاه کمک کرد؟! چرا باید در روزهای آخر یارگیری متوجه نبود یارهای کلیدی شد. متاسفانه بازیکنان هم کاری کردند که چنین مشکلاتی یقه پرسپولیس را بگیرد. بازیکن چرا نباید با باشگاه هماهنگ باشد؟! چرا برای رفتن از پرسپولیس متوسل به حربه سکوت می شوند تا مبادا مدیریت متوجه تحرکات او شود؟!

همه این مسائل را گفتیم تا بگوییم فصل قبل همدلی باعث پیشرفت سریع پرسپولیس شد. پرواز هادی نوروزی بهانه ای شد برای همدل شدن اعضا. همه با هم بودند و همه یک هدف داشتند. کسی به دنبال دور زدن فرد دیگری نبود. کسی نمی خواست از بی اطلاعی مدیر کاری به نفع خودش بکند. نفع همه در قهرمانی تیم بود. مردم این همدلی را دیدند و به احترامش قهرمان نشدن پرسپولیس را نادیده گرفتند و ایستاده برای تیم دست زدند و هورا کشیدند. مردم دلتنگ این همدلی بودند و وقتی آنرا دیدند به وجد آمدند.

حال این همدلی دارد کمرنگ می شود. این همدلی نباشد آرمان و اهداف پرسپولیس و هوادارانش به خطر می افتد. تا لیگ شروع نشده باید از اشتباهات درس گرفت و خود را به ابزار قهرمانی یعنی همدلی مجهز کرد. چشم به هم بزنیم زمان می گذرد و کار از کار خواهد گذشت. امیدواریم این هشدار جدی گرفته شود و اشتباهات هر چه زودتر رفع و اصلاح شود. با همدلی دوباره سرود قهرمانی خواهیم خواند و پرسپولیس این شادی را از ما هواداران دریغ نکند.

 

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 0

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top