تاریخ انتشار: 28تير1395|22:40

| کد خبر: 180073

بازگشت طارمی دستمایه هواداران کی روش برای حمله به برانکو/چرا مثل کی روش شاگردت را تنبیه نکردی؟

وکیل ملت: هواداران سرمربی پرتغالی تیم ملی در تلاشند تا بخشش طارمی توسط سرمربی پرسپولیس را زیر سوال ببرند.

مهدی طارمی روزهای پر فراز و نشیبی در نقل و انتقالات سپری کرد. جدا از تمام حواشی بازگشت وی به پرسپولیس و خوشحالی بی حد و حصر هواداران سرخ، این موضوع دستمایه ای شد برای هواداران کارلوس کی روش که از این طریق در دعوای وی با برانکو ایوانکوویچ به سرمربی پرسپولیس بتازند.

 

کی روش که در کارنامه اش تنبیه جدی بازیکنان بزرگی چون سید مهدی رحمتی، هادی عقیلی، محمدرضا خلعتبری و ... را در کارنامه دارد حالا توسط این گروه به رقیب کرواتش که پشیمانی ستاره خود را پذیرفته، ترجیح داده می شود.

 

علی حق شناس که از هواداران پروپاقرض سرمربی پرتغالی است با انتشار مقاله ای سعی کرد بخشش طارمی توسط برانکو را اینگونه زیر سوال ببرد:

 

«اگر برانکو هرگز نتوانسته به جایگاهی برسد که کی روش رسیده، و هرگز نتوانسته در سطحی که کی روش مربیگری کرده کار کند دلیل بزرگی دارد، بزرگتر از دلایل فنی.

 

این دلیل را امروز به طور واضح و آشکاری در جریان بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس می‌توانید ببینید. طارمی در کنار تمام قابلیت‌های فنی و تاثیرگذاری بالایی که دارد یک خبط بزرگ مرتکب شد، او به تیمش پشت کرد.

 

طارمی در بدترین زمان ممکن، و به بدترین شیوه به پرسپولیس پشت کرد. در آن روزها برانکوایوانکوویچ موضع مناسبی گرفت. برانکو از این گفت که "تیم من" بزرگتر از هر بازیکنی است.

 

اما امروز ایوانکوویچ نشان داد که به این حرفِ خودش باور ندارد. او با پذیرفتن طارمی ثابت کرد که تیمش را آنچنان که مدعی بود قبول ندارد. برانکو با قبول طارمی به طور غیر مستقیم به تمام بازیکنان تیمش، به تمام اعضا باشگاه پرسپولیس و در نهایت به تمام رقبا این پیغام را ارسال کرد که به توانایی‌های تیمی پرسپولیسی که ساخته چندان که ادعا می‌کرد اعتماد ندارد، و برای او هستند بازیکنانی که تیمش بزرگتر و مهم‌تر هستند.‌

 

این رفتار برانکو را مقایسه کنید با عملکرد کی روش در ماجرای کنار گذاشتن مهدی رحمتی از تیم‌ملی. کارلوس کی روش پای تیمش ایستاد و ثابت کرد که واقعا به تیمش چنان اعتقاد و اطمینان و اعتمادی دارد که نگران رفتن بهترین دروازبان ایرانی نیست.

 

این پیغام کی روش خیلی زود توسط همه بازیکنان و اعضا تیم‌ملی، بلکه تمام افراد فوتبال ایران دریافت شد. کی روش تا همین امروز، و با تحمل فشارهای گوناگون حاضر نشده تیمش را با یک بازیکن عوض کند.‌

آنهایی که تمرینات کی روش و برانکو را از نزدیک دیده‌اند به خوبی می‌دانند که بین علم و دانش فنی این دو تفاوت زیادی وجود ندارد. اما مربیگری در سطوح بالای فوتبال فقط دانش فنی نیست. توانایی‌های دیگری هم لازم است. و درست همین جاست که برانکو از کی روش "جا" مانده است، و هرگز نتوانسته و نخواهد توانست از نردبانی بالا برود که کی روش در بالاترین پله‌های آن ایستاده است.»

 

گفتنی است برخی مخالفان کی روش (که بعضا هواداران برانکو هم در این دایره قرار می گیرند) هم از همین موضوع استفاده می کنند و معتقدند کنار گذاشتن بازیکنان نه به حرفه ای بودن بلکه با لجبازی کی روش ارتباط مستقیم دارد. آنها می گویند محرومیت یک ساله رحمتی، عقیلی و خلعتبری برای تنبیه آنها کافی بود و نباید تیم ملی را از وجود این ستاره ها محروم کرد.

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 1

مجید
|
28تير ماه 1395
0
0
اینا طرفدارای چشم و گوش بسته کیروشن در واقع مرید کیروشن آیا فرگوسن بالاتر از کیروش نبود با بکام طوری درگیر شدن که با کفش به شاگردش حمله اما بکام و از تیم بیرون نذاشت اصلا طوری دیکتاتوری رفتار کرده که هیچ بازیکنی نمیتواند انتقاد کند

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top