تاریخ انتشار: 28تير1395|23:07

| کد خبر: 180078

محاسبه یک سپرده گذار ثامن الحجج از سود پول های پرداخت نشده

وکیل ملت: یک سپرده گذار در کامنتی در وکیل ملت به محاسبه سود پول های پرداخت نشده موسسه ثامن الحجج پرداخته است

اگه سود پول این 6 ماه را حساب کنیم میشه 10 درصد مبلغ سپرده هر نفر ( بر اساس سود 20 % سالیانه بانکهای مجوز دار ) .

طبق آمار خودشون 97 هزار نفر مبالغ بالای 35 میلیون دارند که اگه بطور متوسط مبلغ سپرده این 97 هزار نفر را 100 میلیون در نظر بگیریم سود تا حالا این سپرده ها حداقل 970 میلیارد تومن می شه .

دزدی به این واضحی و بدون هیچ بازخواستی . خدا به داد ما برسه

 به راحتی تا حالا هزار میلیارد تومان از حق مردم بدبخت رفته تو حلقوم ....

اشترک در گوگل اشترک در گوگل پلاس اشترک در استامبل آپن دیگ اشترک در کلوب اشترک در فیس نما اشترک در تویتر اشترک در فیسبوک

نظرات بینندگان

تعداد نظرات منتشر شده : 12

واقعاحرف ما رازديد اين بولهارا كي مى دزد
|
28تير ماه 1395
0
7
واقعااين بولهاراكي ميدزد

پاسخ ها

سپرده گذار
7مرداد ماه 1395
دولت پاك!!!!
حسین
|
29تير ماه 1395
0
4
احسنت
سپرگذار ثامن الحجج
|
29تير ماه 1395
0
2
📌ديدگاه يكي از سپرده گذاران:


** تلاش کارتل های بانکی و اقتصادی برای رهایی از بحران ثامن الحجج **


👈تلاش کارتل های بانکی و اقتصادی برای رهایی از بحران ثامن الحجج و نقد کردن سرمایه های خود بیش از همه موجب زیان سپرده گذاران حقیقی موسسه شده است .
بر اساس گزارشات دریافتی حدود نیمی از دارایی های بلوکه شده موسسه ثامن الحجج متعلق به کارتل های بانکی و اقتصادی بخش دولتی و خصوصی می باشد که در بین آنان سپرده گذاری یکی از بانک های خصوصی در موسسه ثامن الحجج بالغ بر 1300 میلیارد تومان می شود .
بر اساس این گزارشات با بروز بحران ثامن الحجج از مهر ماه 1394 سرمایه حداقل پنج بانک دولتی و خصوصی و دهها شرکت تجاری و اقتصادی ملی و بین المللی در این موسسه به محاق توقیف در آمده است . بخشی از وجوه بانک ها بصورت تهاتری ( متقابل) درموسسه و بانک مزبور سپرده گذاری شده بود که با بروز بحران ، این دسته از بانک ها سپرده خود را با موجودی موسسه در نزد این بانک تهاتر کرده و مابقی را به بانک مرکزی گزارش داده اند .

اقدام این بانک ها علاوه بر خلاف اولیه در سپرده گذاری در موسسه غیر مجاز ، اجحاف به سپرده گذاران عادی و حقیقی موسسه است که از دسترسی به دارایی اندک خود محروم و تسویه آن مشمول فروش اموال غیر منقول موسسه در ظرف زمانی یک ساله شده است و حال آنکه این دسته از بانک ها با بروز بحران بلافاصله حساب تهاتری خود را تسویه کرده اند و پای خود را از بحران بیرون کشیده اند .
گروهی دیگر از بانک ها و شرکت ها و موسسات تجاری ، اقتصادی ، مالی و تعدادی از صرافی های که به طمع دریافت سود غیر متعارف ، یصورت یک جانبه در موسسه ثامن الحجج سپرده گذاری کرده اند در 9 ماه گذشته تلاش گسترده ای را برای رهایی سرمایه خود از دل موسسه آغاز کرده اند .
تعدادی از این بانک ها و شرکتها مشغول رایزنی با بانک مرکزی برای دریافت برخی املاک و پروژه های ثامن الحجج در ازای طلب خود هستند . اقدام این دسته از بانک ها و شرکت های معظم در دریافت طلب خود به موازات تلاش گروهی از سپرده گذاران حقیقی برای تسویه موجودی خود می باشد . این دسته از سپرده گذاران چند ده میلیاردی نیز با ایجاد کارتلی در صدد مذاکره با بانک مرکزی و به نوعی تحت تاثیر قراردادن اعضای کارگروه ویژه برای تهاتر سپرده خود با یک یا دو پروژه ممتاز موسسه می باشند .

به عبارت دیگر در حالی که در روی پرده نمایش " بحران ثامن الحجج " ، خیل عظیم سپرده گذاران مصیبت زده در تلاش برای احقاق حقوق تضییع شده خود هستند ، در پشت پرده در عین سکوت غوغایی برای حل و فصل خصوصی و گزینشی بحران ثامن الحجج برای گروه و عده ای خاص در جریان است .
اینکه بانک مرکزی و اعضای کارگروه ویژه تا چه حد از استقلال رای و اقتدار عمل برای مقاومت در برابر خواسته های نامشروع این بانک ها و کارتل های ذی نفوذ و مقتدر برخوردارند ، عامل عمده ایست برای نگرانی سپرده گذاران حقیقی و مشتریان عادی موسسه که بیش از همه به نان شب خود محتاجند و زندگی و سلامتی ، عرض و آبروی آنها در شرف نابودیست .
ادعا می شود اصرار بانک مرکزی به انتقال پلکانی و مرحله ای حسابها به پارسیان و مخالفت با پرداخت کارکرد حسابها ، بیشتر برای جلوگیری از متنفع شده این دسته از بانک ها و موسسات مالی متخلف است که با دریافت بهره های چند صد میلیاردی عملا بازار بانکی وپولی کشور را به نابودی کشانده اند .

👈در صورت صحت این مسئله ، بنده بعنوان یک سپرده گذار حقیقی پیشنهاد می کنم که بانک مرکزی برای جلوگیری از تضییع حقوق مردم که اکثریت کمی مشتریان موسسه ثامن الحجج را تشکیل می دهند،طرحی بمنظور تفکیک حسابهای مشتریان حقیقی و حقوقی موسسه را به اعضای کار گروه ویژه ارائه دهد .
پذیرش و اجرای این پیشنهاد می تواند در گام اول ، علاوه برسبک کرده چشم گیر تعهدات مالی موسسه ثامن الحجج و تسهیل تلاش های بانک مرکزی در حل بحران بوجود آمده ، زمینه تسویه حساب مشتریان حقیقی موسسه را با شروط عادلانه و پرداخت سپرده و کارکرد معقول فراهم آورد .
تسویه حساب کارتل های بانکی و شرکت ها و موسسات اقتصادی و تجاری می تواند در مرحله دوم عملیات از طریق فروش املاک و مستغلات ویا واگذاری و فروش پروژه های معظم و کارخانجات موسسه ثامن الحجج به این طرف ها به اجرا گذارده شود .
مزیت این پیشنهاد این است که اعضای کار گروه ویژه بانک مرکزی با حل مشکل سپرده گذاران حقیقی از طریق تامین یک خط اعتباری از گسترش دامنه بحرانی که هر روز می رود تا به یک معضل اجتماعی و امنیتی برای حاکمیت تبدیل شود ، جلوگیری می کنند و از طرف دیگر موسسات بانکی و پولی متخلف را با تاخیر پیش آمده در تسویه دارایی آنها متوجه و متنبه تخلفشان از قانون بانکی و پولی کشور می کنند .

✅ @samen_alhojaj_iran
علوی
|
29تير ماه 1395
0
4
همه این بازی ها را سیف دراورده سیف لیاقت رییس بانک مرکزی را ندارد اگه اقای روحانی میخواهد 96 رییس جمهور بماند سیف را بردارد
محمد
|
29تير ماه 1395
0
5

آقاااااااااااااا دشمن خارجي رو بي خيال شين فعلاً دشمنان داخلي دارن مثل بيماري برص (خوره) اعتماد مردم را لجن مال ميكنند.
بعضي وقتها آدم با ديدن بعضي آدمها به شيطان اميدوار ميشه چون بعضي آدمها از شيطون هم ماهر ترند.
مرگ بر ظالم
مل باخته از شهرضا
|
29تير ماه 1395
1
0
آقایان و خانمها : طمع هم حدی دارد . عقلتان را هم بکار می گرفتید. الان به شما می گویم : اگر پشت گوشتان را دیدید پولتان را هم می بینید. امتحان کنید ببینید میشود پشت گوش را دید امتحانش مجانی است : انجام بده عزیزم
عباس
|
29تير ماه 1395
1
0
با سلام
اگر يك كم واقع گرا و بدون جبهه گيري سياسي به مسئله نگاه كنيم تمام اين مشكلات در دولت قبلي درست شده و اين دولت صرفا وارث كارهاي قبلي مي باشد
......
|
29تير ماه 1395
0
3
کارکرد سپرده های ما را نمیدهند در حالی که موسسه اصلا ورشکسته نبود. اولین بار شرکت حسابرسی فریوران که معتمد بانک مرکزی هم بود به حسابرسی موسسه گمارده شد که نتیجه حسابرسی نشان داد اموال و داراییهای موسسه بسیار بیش از سپرده های سپرده گذاران است. اما جناب سیف چهار بار دیگر عمل حسابرسی را تکرار کرد. نتایج همگی نشان میداد تراز مالی موسسه مثبت است. اما جناب سیف هر طور شده میخواست موسسه را ورشکسته جلوه دهد. دست آخر تمامی حسابهای موسسه را مسدود کرد.
شش ماه است که کارکرد سپرده های ما را نمیدهید. این یک دزدی آشکار است.
کاملا در جریان کار یکی از سپرده گذاران 4.5 میلیارد تومانی موسسه ثامن الحجج هستم که با رشوه 280 میلیون تومانی به بانک پارسیان 3 میلیارد تومان از سپرده اش با سود 15% به بانک پارسیان منتقل شد و برای 1.5 میلیارد تومان باقیمانده هم 180 میلیون تومان دیگر خواسته اند. این است امانتداری و صیانت روسای بانک مرکزی و پارسیان از سپرده های ما سپرده گذاران ثامن الحجج!!!!!!
ایرانی
|
29تير ماه 1395
0
3
با آینه میشود پشت گوش را را دید!!! اگر ریگی در کفش این حضرات نیست خب بیایند اوراق مشارکت تضمین شده به مانده سپرده گذاران بدهند و با قیمت گذاری کارشناسی املاک را بنام سپرده گذاران کنند چرا خود را به زحمت فروش و تامین مالی می اندازند بانک پارسیان خود را وسط عسل می بیند و با دوستان بالای بانک مرکزی هلوی رسیده و مفت و مجانی املاک را نمی خواهند از دست بدهند والا کار ساده ایست که با کمی اندیشه قابل حل است
g.j
|
29تير ماه 1395
0
1
خداوند لعنت كند همه دست اندركاران را
رضا
|
20تير ماه 1396
0
0
خوب بانک پارسیان مال دایی اقای سیف اقای سیف هم چند میلیارد خرج کمپین روحانی کرد حالا به هم طعنه میزنید؟ نه داداش پروژه پروژه غرت کردنه تا ریال اخر نوبت بانک ملی و پولهای ریر بالشت هم میرسه بزرگترین برده داری تاریخ در راهه ..حواستون کجاست

دیدگاه خود را درباره این خبر بنویسید

بازدید کننده گرامی پر کردن فیلدهای ستاره دار الزامی است
Top